610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Zombi

Za mě velice slušná žánrovka, která působí fakt napínavě a díky obří výšce, která je tu dobře prodána, i tísnivě. Další plusem jsou pěkný holky, navíc vhodně oblečené :-) Dokonce se sem vešel i zvrat, který v podobném filmu běžně nečekáte, pro mě je to plus. Za mě slabší 4 hvězdy. ()

bobstock

Jako někdo, kdo né úplně dobře snáší vratká místa ve výškách, mi tenhle minimal psycho survival s překvapením přinesl velmi oblíbenou závrať. 65% ()

Wancohoff

Ja trochu nadhodnotim, a dam 4 . Ked sa do toho clovek vzije, je to dost neprijemne, a dobre natocene.... i ked som mal zas pocit , ze som to uz niekedy videl...tak ako pri filme the ledge.... 70% ()

arcticsky

Tak myslím, že tento film má na to stát se noční můrou i těch co s výškou nemají problém, natož těch ostatních. I přes různé lapsy i "myslitelství" protagonistek popsaných v některých komentářích je to často vskutku fyzický zážitek. ()

zdenur

Úžasné vizuální zpracování! Člověk sice občas musí přimhouřit oko nad některými situacemi, ale s radostí konstatuji, že jde o ojedinělou situaci, kdy mě film na základě traileru nezklamal, i když jsem předpokládal opak. ()

majec4

Film ma prekvapil, mal som nutkanie ist do 4*, ale preslo ma to hned ako som to povedal na hlas. Nebola to vsak az taka konina ako som cakal. Kamera sa mi velmi pacila, super zachytili vysku. Niekedy mi bolo trochu nevolno, s tou vyskou pracovali fakt super. Vztahova zapletka bola strasne priehladna. Presne takyto vyvoj som ocakaval, hned po scene s fotkou, kde trcala muzska ruka. Niektore dalsie malickosti ma tiez stvali, miestami to nemalo logiku. Myslienka, technicke spracovanie super, ale scenar nebol z tych najlepsich. Najlepsie je to vidiet v kine, no aj na velkej TV je to celkom zazitok, takze odporucam urcite. Ta bloncka nahanala smrt od prvej sceny, kto chcem kam, pomozme mu tam. :-) ()

Flopik

Vynikajúci, napínavý príbeh, kde keby to bolo o trocha kratšie idem asi na plný. Takto to malo miestami  troška nepotrebnú vatu, ktorá zbytočne uberala z tempa. Inak je to ale skvelý thriller, kde ste dlho v nervoch čo sa stane a keď sa to stane, tak sa zas bojíte o hlavné hrdinky. Tie sú vybraté na výbornú ,obe krásne, sympatické a obom fandíte aby sa z toho dostali. Poteší aj soundtrack, ktorý je celkom fajn. Ja som sa bavil, škoda toho menej dramatického konca, pre mňa za 4*. ()

Atheas

(NE)Příjemně jsem se přitom bavil, občas se mi zastavil při sledování dech, občas jsem se málem posral, ale jinak dobrý adrenalinový film. Vlastně asi nic podobného jsem za posledních deset let neviděl. Při sledování jsem musel film v pravidelných intervalech pauzovat, protože jsem se na to nedokázal dívat jako na celek. No v kině to musel být velký zážitek. Muselo to stát za to. ()

jorgus

Vylez nahoru byl super, nemám rád výšky, bylo to fyzicky nepříjemné.. tam to bylo za 5..ale pak s každou přibývající scénou šlo hodnocení bohužel dolů.. už to bylo nekreativni, stokrát viděné, jen v jiném prostředí..zklamání.. našlápnuto to mělo skvele:( ()

Velemír

Čistý film-atrakce, nic víc ani míň. Co do logiky a uvěřitelnosti slaboučké, ale když dojde na evokaci závratě a tísnivé klaustrofobie (nebo jak jinak nazvat ten svíravý pocit nemožnosti se hnout) v tom nejgigantičtěji otevřeném prostoru, už dlouho jsem u filmu nevnímal takhle fyzicky intenzivní reakci! 1* i 5* ()

Warhorr

Vida, po letošním Against the Ice a Gold další zajímavý survival thriller. Dvě kámošky se rozhodnou vystoupit na 600 metrů vysokou rádiovou věž. Jakmile se octnou nahoře, vše se samozřejmě posere a začíná boj o přežití. Stopáž mě původně děsila a šel jsem do toho s určitou skepsí. O to víc jsem byl překvapen, že si snímek po celou dobu dokázal udržet moji pozornost. Tím, jak se dívky snaží najít způsob jak se zachránit a pořád něco vymýšlí, tak se zde neustále něco děje. Navíc já, jako ne moc velký fanda výšek, jsem párkrát pomalu odvracel zrak od obrazovky, jak mi bylo nepříjemně. Tohle svůj účel splnilo na jedničku. Ačkoliv se to nezdá, i tady může přijít nějaký to překvápko a byly hned dvě. Grace a Virginia jsou kočky. Škoda jen, že alespoň jedné nevypadly kozy z tílka. Pokud Vás nebaví filmy odehrávající se na jednom místě, asi bych se tomu vyhnul. Fans survival thrillerů a hororů by však měli zbystřit. Naposledy se mi takhle líbil Frozen. ()

bozka10

Nakoľko mám panický strach z výšok,bolo toto premňa veľmi nepríjemných a stresujúcich 107 minút intenzívneho strachu.Osobne by som nevyšiel ani na prvý schodík.Dosť dobré. ()

Bozvav

Doby, kdy jsem klidně lezla na jeřáb ( do teď si pamatuji tu honičku s hlídačem) jsou dávno pryč a dnes je mi blbě i při pohledu ze tří metrů, přesto tak úplně nechápu, proč by mi mělo být špatně při pohledu na dvě holky uvízlé na pidi plošince na staré radiové věži, když tam s nimi nejsem? Aano Verbálku, poslechla jsem Vaše doporučení a koukala jsem se na film na velké placaté obrazovce, i pryžovou hadici jsem si ze zahrady dotáhla, byť těch deset metrů nacpat do výtahu, by taky vydalo na celý film a sestru nemám. Přesto všechno sledování, jak se tam ty dvě chudery, následně jedna potí, mi nějaké výraznější cukání nervů nezpůsobilo. Což ovšem neznamená, že by snímek nebyl dobrý, skvěle natočený. Navzdory minimalistickému pojetí to mělo spád, napětí se dalo místy krájet a dialogy nebyly úplně marné.  Otázku, proč proboha lidi mají takové úplně blbé nápady a pořád dělají takové debilní skopičiny, asi není na místě. Za mne tři hvězdy. ()

warrenur

Po troch chabych a nevydarenych akcakoch prichadza reziser a scenarista Scott Mann so slusnym "survivalom". Hlavnym lakadlom vsak nie su dve tupe, hoci pohladne, trubky, ale celkom slusna schopnost kamery a zvuku vetra navodit dojem vysky a nervozity. Ludia, co s tym maju problem sa bud spotia, alebo ani nedopozeraju. Mne bolo miestami znacne neprijemne a "vlhko". :) Za supy opat palec nahor. A ano, fyzika v zmysle trenia, hmostnosti, ci paky v tomto filme nefunguje tak, ako ste zvyknuti zo skoly. Ta, a este logika. Ale pozor, nelamte hned palicu. :) Kto na takej plosinke s lanom by sa proste nepriputal? To by vam zarucene napadlo. Haluzna je i zaverecna frazicka, ktoru najcastejsie pouzivaju velmi mladi ludia uz dekady. "Zivot je kratky, prilis kratky a preto zi kazdy okamih tak, ako by mal byt tvoj posledny." A ja dodavam: "vsetkymi moznymi cinnostami, hazardovanim, vyhladavanim nebezpecenstva a drog, aby si si ho zarucene utal/-la cim skor." :D Irony off. Kvoli atmosfere a evokovanemu pocitu vysky plne odporucam na velkom platne alebo aspon na riadnej obrazovke a s kvalitnym zvukom. Btw. respekt k obom hereckam, ktore zvladli svoje stunts. Tvorcovia si postavili vlastnu 30m vezu, na ktorej vo vyske tocili a tu postavili na okraj utesu, aby vznikol z vrchu dojem obrovskej vysky a priestoru. You're welcome. :) Checknite YT Making Of. ()

dannyyy

Tož, dobré to bylo, hodně dobré, napínak jak sviň. To jsem nečekal, že film o dvou dívkách uvězněných na stožáru bude bavit a mě bavil. Poslední scény byly až mrazivé. Nedoporučuji těm, kteří trpí závratěmi. Já osobně bych si to dal ve 3D, abych se mohl potom luxusně zebluť. Pro podobné výlety doporučuji si raději přibalit křížovky a sudoku, aby jste se nenudili, když někde uvíznete. Jelikož podobný film žánru "somewhere alone" Zlato (2022) jsem udělil 4*, tak tady nemohu jinak. ()

septic

nesnáším výšky. Pro mě to byl kategoricky horor. Dělalo se mi u toho zle, měl jsem husí kůži po celém těle... ()

Rockerman

Jako starý konzervativní chlap bych měl říct nebo napsat, že by dvě poměrně hezké holky měly dělat něco jiného, než se sápat po skalách nebo lézt na starý, rezavý stožár někde v pustině. Ale neudělám to, protože tady se podařilo uplést z hovna bič! Po třiceti minutách vylezou dvě ženy na 600 metrů vysokou věž a do konce chybí 70 minut. Co se bude dít? Dělo se toho dost a ikdyž na nás tvůrci zahráli habaďůru a souboj se supem byl už hodně přes čáru, nenudil jsem se ani trochu. ()

P.J.2

Hmmm. Co k tomu říct... Film má logické a fyzikální mezery jako štít kapitána Ameriky a o nějak extra prokreslených charakterech se tu nemá smysl ani bavit, ALE kupodivu jsem se vůbec nenudil a koukal na to s partou kámošů, což vyústilo v mnohé vtipné komentáře a i několikerý aplaus, když holky přišly na věc, kterou jsme vymysleli hodinu před nima. Tím pádem ze z Fallu stala zábavná jednohubka, s pár překvapivými momenty, u které musím zároveň vyseknout poklonu za pár, skutečně monumentálních záběru. Ale stejně nás nejvíc zajímal obsah podprsenek. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování