Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

Paldiny

Prekvapila ma komediálna stránka filmu, zvlášť, keď máte k dispozícii takú hereckú zostavu. Nie, že by som sa občas neusmial, ale šlo o plytké, lacné fórky a tie ani neladili s tým, čo sa dialo okolo. Ale ako náhle sa nevtipkovalo, vtedy fungoval aj nosný žáner a film sa rázom stáva lepším. A nebolo to na škodu, pretože námet o dvoch sestrách, ktoré si dvadsať rokov nevedeli prísť na meno a spojila ich až osobná tragédia má zo života viac než sa spočiatku môže javiť. ()

patrik221

Velmi pekné dielko ktoré si ma získalo svojou prirodzenostou a solídnymi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. Film ktorý si svojou nadpriemernosťou zaslúži 4 hviezdičky ale pri posledných exceletných dvadsiatich minútach mám nutkanie dať 5 :) ()

kritiklon

Další příklad kdy mě herecké výkony přesvědčily dát o hvězdičku více. Příběh měl něco do sebe ale Meryl Streep a Diane Keton zde především předvádějí srdceberoucí herecké umění! DiCaprio je zde trošku v pozadí což mu ale nelze vyčítat. Zaprvé je mladý a má svoji kariéru ještě celou před sebou a jeho největší pecky teprve příjdou. Zadruhé, málokdo by neskončil ve stínu těchto dvou dam. 4* za 76% ()

Lovely.Bones

Nádherný životní příběh s bravurním hereckým výkonem ze strany každého zúčastněného. Diane Keaton má velice tragickou postavu a odvádí úžasnou práci. Dokonce za ní byla nominovaná na Oscary, ale prohrála v konkurenci s Frances McDormand za Fargo. Meryl Streep je ve své roli matky, která je rozvedená a má problémy s výchovou dětí, také skvělá. No, a Leo. Leonardo DiCaprio, čerstvý držitel Oscara je tady naprosto k zulíbání. On je tak roztomilý, když se zlobí :) Je smutné, když si všimnete toho, že režisér Marvinova pokoje, Jerry Zaks, natočil tento jediný film. Předtím i potom už jenom televizi. To je smutné, protože ne každý režisér je schopný udělat adaptaci divadelní hry tak, aby to nevypadal blbě. Scénář skvělý, emotivní a uvěřitelný. Jednoznačná klasika, kterou si nesmíte nechat ujít ;-) ()

Renfield

Vzhledem ke vztahům mezi postavami a samozřejmě hlavnímu tématu jsem čekal mnohem silnější drama. Tam, kde ho příliš není a přitom by být mělo, to těžce zachraňují herci. Obzvlášť Meryl Streep je výborná, dál samozřejmě potěší Robert De Niro a Leonardo DiCaprio ve své tehdy snad oblíbené roli problémového kluka. Se závěrem ale problém nemám, především zrcátková scéna dokáže vyprávět. 70% ()

bobstock

Výživný pro slzné kanálky citlivých duší zvlášť od Diane Keaton, která byla za svoji celoživotní starostlivost o bližní ´´po zásluze potrestána.´´ Život je někdy neskutečná svině. 70% ()

hacho

Film se mi libil, pribeh mel neco do sebe a herecke obsazeni mu take dava na to, ziskat aspon lehky nadprumer. ()

H4N1CK4

Zajímavý film s prvotřídním hereckým obsazením o dvou sestrách, které kdysi rozdělila nemoc jejich otce, aby je po 20 letech paradoxně sblížila nemoc jedné z nich. ()

Matli

Další drama o nemoci a rodinných vztazích. Nic zázračnýho a zklamání za ten závěr, kde se vlastně nic nestalo a nic se nevyřešilo, což vlastně by měla být pointa těchto filmů. A smysl Marvinova pokoje jsem taky nedal. 41% ()

helloween93

SIlné rodinné drama o vztahu dvou sester, které sblíží až závažná nemoc jedné z nich. Herecká parta se tu sešla opravdu skvělá a Diane Keaton podala skvělý výkon. Film působí hodně "ze života" a myslím si, že je to nadprůměrný kousek. ()

mi-ib

Drama na velmi vážné téma. Pokud hledáte něco na rozveselení, tak tohle není to pravé pro Vás. Jediná světlá chvilka je jakýsi cliché konec, který mě trochu zklamal. Ovšem hvězdné obsazení, na které já obyčejně moc nedám, vlastně působilo velmi nevtíravě a díky hercům celý příběh vyzněl velmi přirozeně. Film je celou dobu velmi koukatelný a proto vám krásně uteče. ()

greedo95

Přehlídka skvělých herců, kteří ale bohužel nijak nevynikají. Přišlo mi to jako takové lacinější drama zakončené bez rozuzlení, a plné nezábavných scén. ()

Biopler

Nezáživný film pojednávajúci o stretnutí po rokoch, ktorému ťažko uveriť. Meryl Streep v netradičnej roli podala len priemerný výkon a kto zaujal je Leo Dicaprio. Jeho rebel je uveriteľná postava zo všetkých zúčastnených. Otvorený koniec je vypočítavý, aby uspokojil všetky strany. U mňa ho skôr zrazil do podpriemeru. ()