Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Goodlooker

Perfektní filmový zážitek s perfektní atmosférou starých zašedlých knih, kouzelnými efekty a sekzačními kulisami. Za výpich stojí i nadstandardní výkon Gerarda Depardieuho, který se mi od Drž Hubu! poprvé doopravdy líbil a volba Vidoqua na něj padal zcela oprávněně. Kdo by byl tušil, že Pitof po tomto skvělém francouzáku udělá strašnej mlaskanec v podobě CatWoman. Scéna v Night Clubu je nezapomenutelná a proto je to krásných čistých 90% ()

Danielitto

Mě bavila ta atmosféra, ten příběh, způsob vyprávění. Ostatní asi ne, ale každý by měl Fantoma Paříže shlédnout aspoň jednou a zjistit, jestli mu padl do oka, nebo mu dal ránu do zubů. ()

kanalek

Tenhle film opravdu není ničím výjmečným a má hodně celkem velých chyb.Místama nudný a jak síto děravý scénář zachraňují pěkné vizuální efekty a posledních, celkem napínavých, 20 minut.Průměrný film, průměrné hodnocení. ()

Alfonso198

2 hvězdy možná málo, 3 zcela jistě moc. Nezajímavé s odporným digitálem... Vzhled latinsko americké telenovely, podle mě, nemá na plátně co dělat. Jednou a dost. ()

lepo

Kamera, farba a obrazy viacerých scén nemajú chybu. Tak isto zápletka, aj keď pomerne čitateľná a priehľadná. Vizuálne ešte raz super. Perfektné boli aj masky. Pripomínalo to skôr šialenú gotiku. ()

DonFrolimo

Film není kdovíjaký skvost, ALE po výtvarné stránce je to opravdu labužnický zážitek, až takový, že to vysoce překoná všechny podpásovky, které nám zápletka udělí. Kdo se trochu vyzná ve francouzském malířství romantismu, tak nemůže než neocenit. Zfilmovaný Delacroix, Prud'hon nebo Géricault. Prostě mňamka. ()

Scaevola

Těžko stravitelné a obskurní až na samou mez uchopitelnosti, ale obrazově nádherné a podmanivé. Kdysi mne zaujalo ústřední monstrum, urputnost detektiva i prostředí opět se bouřící Paříže. Možná snímek za moc nestojí, ale má maličkost je ztracena, byť při opakovaném shlédnutí původní kouzlo vyprchává stále víc. Co se dá dělat, prostě tenhle film již nikdy neuvidím. ()

Idoviren

Vidoq má podivnou kameru, ukazuje ty nejodvrácenější tváře Paříže a ty nejhorší zuby devatenáctého století. Ale má skvělé postavy, vynikající atmosféru a zelený kabátek Etienna Boisseta. Můžete namítnout, že kabát dobrý film nedělá, ale ruku na srdce, dovedete si toho malého leprikónka přestavit v něčem jiném? Vidoqa znám už osm let a vždycky se na něj ráda podívám znovu protože vím, že se rozhodně nudit nebudu a vydám se na nebezpečný výlet do těch nejzkaženějších sfér "města milenců". ()

LencaN

Předně to bylo obrazově neotřelé, výrazné, odlišné a proto dobře zapamatovatelné. Prostředí Paříže roku 1830 je podáno suprově, vidíme známé budovy, ale i špinavé a prostitutkami napěchované boční uličky plné splašků a všelikého jiného odpadu jak lidského tak materiálního. Super byly i záběry při bouřkách, krásná zelená krajina nebo sličné náměstí pařížského vznešeného paláce a oproti tomu temná strašidelná srocující se mračna připravena svými blesky útočit. Akční scény neumím moc posoudit, místy mi přišly zvláštní, ale líbilo se mi, jaký měl Alchymista plášť... i když se pohyboval jak chtěl, tak vždycky vypadal jako socha. Herecky to bylo taky fajn, Depardieu snad neumí hrát špatně. Akorát mi dost vadila kamera. Připomínalo mi to turecké telenovely křížené se soutěží Pevnost Boyard. Kamera pořád jakoby lítala, někam jezdila, přibližovala obličeje aktérů až to bylo nepřirozené a nepříjemné. A za druhé mi vadil samotný grunt scénáře. Fantom jako zabiják je dobrý nápad, ale už se mělo víc domyslet, jestli to tedy bude všechno na reálném základě nebo na mystickém. Film se tváří, že jde o reálnou postavu, kterou si Pařížané jen přimysleli a udělali z ní nějaké nadpozemské monstrum. Díky vyšetřování se dostáváme na tuto lidštější podstatu celého problému, což ale pohřbí samotný konec, který nás opět vrhá do nevědomosti a nepochopení celého filmu. ()

brasek

Snívam svoj sen byť alchymistom. Príbeh vcelku dobrý, nechýba prekvapenie... vizuálna stránka snímku je netradičná, pre niekoho možno rušivá. ()

ttoper

Strašná slátanina bez hlavy a paty. Kromě asi dvou nápadů po stránce kamerový jsem nenašel nic, co by stálo za zmínku. ()

Werewolf2

Urcite dost originalni pojeti. Davam za ctyri. Navic se autorum povedla navodit dost husta atmosfera. A to prekvapeni nakonec me docela dostalo. ()

fakáč

Nic extra. Ale film je celý takový zvláštní a to se mi na něm líbilo. Díky za každou alternativku k mainstreamu... ()