Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Gunslinger

Pre mňa tento film znamená čistý priemer. Pár skvelých momentov ho zachraňujú.. Bod navyše za výborný soundtrack , ktorý si aj teraz občas pustím.. ()

hot_spot

Po hodině jsem radši odešel. Hnusně digitální kamera působí jako by se s ní potácel ožralec z hospody (už mi chyběl jen detail nějaké nosní dírky), děj si snad někdo vymýšlel přímo při natáčení a z herce v hlavní roli spíš bolí hlava. Jestli je tohle ukázka prvotřídní vizuální stránky, můžu jako film uvést i řecké památky, které jsem natáčel v deseti letech... ()

pfa

Fantom Paříže určitě není žádný filmový trhák, ovšem už jen "nádherné" vyobrazení Paříže devatenáctého století stojí za pozornost tohoto poměrně ucházejícího (špunta s sebou) thrilleru o honbě za maskovaným vrahem. [6/1O] (Vidocq, FRA, thriller) ()

spikey1

Depardieu jako neomylný francouzský Sherlock Holmes v misteriozním příběhu. Musím říct že jsem si celou jízdu náležitě užil až do konečné scény. Proto se divím proč spousta hodnotitelů film odsuzuje. ()

ZkuKol

To že si kameraman zatančil s digitalni kamrenou na zajimavy zpusob, neobhajuje to, že film je vcelku průměrná nuda. Pitof to pak potvrdil s Catwoman. ()

herr_carter

Něčím mě tento snímek prostě upoutal hned v kině a od té doby jsem si ho již několikrát zopakoval pro osvěžení paměti. Nejvíce bych zde vyzdvihl asi grafiku a vůbec to ponuré prostředí, do kterého je film zasazen, do té doby jsem se s ničím podobným nesetkal, opravdu zdařile depresívní vykreslení Paříže. Taktéž mě uchvátil styl kamery, který je vytvářen stylem jakoby "go-pro". Možná lehce předvídatelný, možná v mnohých ohledech nedotažený, ale kulisy,kostýmy,napětí a herecký výkony, klobouk dolů - můj asi vůbec nejoblíbenější francouzský film moderní doby...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

PALINO

Pitof sa rozhodol natočiť Fantóma na digitálnu kameru, čo mu umožnilo naplno využiť jeho nepochybné vizuálne cítenie. Zobrazenie Paríža roku 1830 v spojení s pekne kolorovanou oblohou to len dokazuje. Najlepším momentom filmu sú ale scény súboja medzi Vidocqom a Alchymistom, ktoré sa Vám svojou pôsobivosťou najviac zapíšu do pamäte. Veľkou a podstatnou slabinou filmu ale je, že nemá hlavného hrdinu, s ktorým by sme sa mohli stotožniť a sympatizovať. G. Depardieu je síce fajn, no vystupuje iba v niekoľkých (zato podstatných) scénach filmu. ()

Jiří K.

Velmi dobře technicky a trikově zvládnutý snímek. Francouzi nezůstávají pozadu s uměním, které ještě před pár lety bylo vlastní britům a emeričanum. Teď mluvím o mysteriózním thrilleru v hollywoodském střihu. ()

uzzi

Jeden velký videoklip. Obrazově je to zajímavé. Nic tady ale nedrží pohromadě. Film ničím nestrhne pozornost, jen občas mile překvapuje obrazovou stránkou a to velmi, některé záběry vypadají jak rozpohybované olejomalby, někdy až moc sebestředně. Pokud by i ostatní složky filmu byly tak dobré, jednalo by se o skvělý film. Jenomže nejsou a to ani zdaleka, rozpadlou příběhovou kostru už nezachrání ani Gérard Depardiue a střih některých sekvencí nejspíše dělal autista. ()

Wally

Zajímavý film, který má v sobě to, co od filmu tohoto typu požaduji....napětí, tajemno, akce... Dlooooouho sem si musel počkat než se celý příběh rozmotal a odkryl hlavní podstatu a závěr byl více než zajímavý. Za mne 4* a doporučuji koukat takhle v podvečer. Má to pak víc šťávy :-) ()

Hopper

Vizuálne opulentná záležitosť, kde na prvý krát môžete celkom ľahko mať problémy s orientáciou a slabšie povahy zbesilý strih len tak ľahko nevydýchajú. Na druhú stranu je tento film dôkazom, že nie len Hollywood musí točiť prinajmenšom technicky interesantné filmy. ()

kaygen.it

Móóc pěkné! Svižné, vizuálně zajímavé (ač to občas sklouzává ke kamerovým klišé), poměrně kvalitní příklad toho, že i když scénář je pln kliček, děj vás dokáže i přesto strhnout... ()

Radim

Francouzská obdoba Sherlocka Holmese, detektiv Vidoq, není jako jeho slavnější kolega - minulost má temnější, metody drsnější, myšlení přímočarejší. Francie se tímto filmem snaží odpovědět na holywoodské vysokorozpočtové trháky a více méně se jí to daří. U filmu jsem se bavil i bál, má skvělou atmosféru a nádherně temné kulisy. ()

Bafo

tednel film u kritiky i divacky pomerne propadl... Pritom me pride vazne zajimavy a velmi dobre natoceny... V hodne vecech mi pripomina Burtonovu ospalou diru a myslim ze s ni vede dost rovny boj... Nevim proc se vsem tak nelibi a proc je vsemi odmitan... Me pride pribeh dobry, zvlastni avsak skvela kamera a dobra pointa + namet... ()

Anderas

Tenhle hrůzostrašný mišmaš se snad žánrově ani nedá zařadit. Je to přímo ukázkový příklad filmu, kde je 1000 a jedna věcí navíc a zbytečně. Samozřejmě jsem pointu nečekal takovou jaká byla a vizuálně se nedá prakticky nic vytknout, ale panenská krev? Navíc uvedené klady vylučují další exploze nadšení po druhém a třetím zhlédnutí takže trvanlivost je maximálně minimální. Samoúčelné, efektní, pseudobizardní, úchylné, pŕekvapivé, syrové, napínavé, nesmyslné, magické, nadpřirozené a třeba ještě komické.....co z toho jsou klady a co zápory si každý přeber sám. ()