Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Bigwave

Po obrazové stránce dech beroucí genialita. Umělecký skvost dá se i řict. Po dějové naprostý propadák. Směšný začátek, ještě směšnější konečné odhalení fantoma. ()

Tuniak DF

Dej filmu, herecké výkony, pointa - veľmi slabá na to, aby bola čo i len pozerateľná. Potom tu máme vizuálnu stránku, najmä tú kamerovú, avšak aj kostými, kulisy, atmosféra... tá je každopádne originálna a vymiká sa pravidlám, ale tu platí: buď sa to niekomu páči, alebo nepáči. Mne sa to nepáči, takže film pre mňa tým dosť klesá. ()

x_silver

Od začátku filmu se to zdálo být velmi zajímavé, napínavé a dechberoucí. Ale poté, co se zde objevovali nadpřirozené a Fantasy úkazy, šel celý film do kolen průměrnosti, a ránu do zad zajistil konec filmu. A přirovnávat tento SHIT k Ritchiho filmu Sherlock Holmes? Tady opravdu nejde dát více jak 2*. Lituji, ale víckrát už ne! ()

Hawaj

Pěkné vizálně, celkem napínavá atmosféra a pak to celý podělaj nějakou nadpřirozenou krávovinou. Nechápu co s tim ty francouzi pořád maj? Stejnou deux ex machinou to podělali i u Arsena Lupina, Bratrstva vlků a stejně zoufale to nefunguje ani u Belphegora: Fantom Louvru. Když už to použil i Luc Besson ve svém Tajemství mumie tak už jsem pojal podezření že jsou ty frantíci asi opravdu postižený :D ()

Ivoman

Viděl jsem již dříve, ale po remastrované verzi do full HD a ještě do 3D, musím konstatovat, že film je ještě temnější a lepší, než v době vzniku. ()

Dass

Vizuální pecka. Takovou šlehu bych od Francouzů vážně nečekal. I zvuk je skvělý. A samotný film? Pekná, surová detektivka. Zkrátka kvalita. ()

Squib

No, jakožto veskrze povrchnímu člověku mi mnohdy stačí jen nádherná a originální vizuální stránka věci a krásně znějící francouština a Depardieu a ta pointa, protože mě překvapila. ()

ric

Velmi moderně zpracovaný příběh, revoluční kamerové techniky a střih (vše točeno digitálně)...už jenom toto by mělo každého přilákat ke sledování. Ani herecké výkony nebyly ostudné. Trošku příběhově nepovedený závěr. ()

weasel.p

Tohle nevim jak hodnotit,jestli má film nějakou intelektuálně-psychologickou pointu nebo autorům prostě jenom hráblo. Pro mě naprostá magořina,takže jednu hvězdu za netradiční zpracování a za to,že snaha o něco tu nejspíš byla. ()

Kenshin

Velice zdařilá a hlavně stylová záležitost. Skoro mi to místy připomínalo anime. Francouzi k tomuhle mají skutečně blízko. (9/10) ()

Bilky

Načo je geniálna vizualizácia a bohapusté hýrenie v trikovej rovine keď samotný príbeh je úplne úbohý a logika absentuje? Priznávam že miestami ma to aj zaujalo ale skôr tým, že som čakal čo nové v digitále zas objavím. Po hodine ma celý ten kaleidoskop farieb a svetiel už ubíjal, takže PS bude stručné: menj je niekedy viac! ()

Klemi

Celkem průměrný film, který není dost zábavný, aby pobavil ani dost hluboký, aby se nad ním člověk zamyslel. Co však oceňuji, je velice pěkná vizuální stránka. 50% ()

sirrgulo

Paříž je docela pěkně ztvárněná a hlavní záporák se zrcadlem místo tváře vypadá opravdu dobře. Několik scén se taky povedlo a řekl bych, že film má určitě jisté kouzlo, kterým může, ale také nemusí, zaujmout. ()