Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Hanes88

Myslím si, že to je docela povedený mysteriózní thriller. Depardieu i Canet zahráli dobře, Inés Sastre opravdu krásná a děj byl taky zajímavý. Nejvíce tomu sedí hodnocení 75%. ()

Alf

pár výtvarně pěkných scén, ale jinak klasický francouzský pokus jak bojovat s "hollywoodským nevkusem" nevkusem ještě větším, ale hezky vlastenecky, únavné "nezvyklé" nájezdy kamery postavám až do žaludku, rychlý střih místo herecké akce, závěrečný souboj zloducha s dobruchem jsem musel díky převinutí videokazety trochu zkrátit, tak byl - i když plný pohybu - nudný a statický. ()

system

Tak pro me to je teda velke prekvapeni roku 2001, takovou hustou atmosferu sem vubec necekal, trosku lepsi scenar a bylo by to za 5*. ()

M.I.K.E.

Detektivem je vrah to tu ještě nebylo,docela nadprůměrná podívaná,s kvalitním scénářem a nečekaným koncem....80% ()

ekomo

Téměř dokonalá kamera, která dělá z filmu skoro až horor s fámozní hudbou, při které lehce mrazí v zádech. K tomu všemu ještě skvělá režie a parádní Depardieu v roli detektiva, který se snoubí s důvtipem a inteligencí, nechápu hodnocení ostatních uživatelů, pro mě to byl krásný filmový zážitek. ()

AIMÉE

Přesně si pamatuju, když jsem na tenhle film vyrazila do kina jako na nový "extra" drsný horor .. je pravda, že potemnělé kino dodá trochu té atmosféry, ale to nic nemění na faktu, že tu někdo něco nedotáhl anebo spíš přestřelil. Chatrný scénář a asi příšerná režie... kdo je sakra Pitof?! Ale na druhou stranu na mě zapůsobila ta výprava, kostýmy a celková vizualizace se celkem povedla. Herecky taky dost prapodivný - Depardieu není špatný herec, ale pro tuhle roli mlátícího detektiva se fakt nehodí. Naopak Guillaume Canet mě docela příjemně překvapil. Resumé: lepší 3*, ale na čtyři to stoprocentně není. ()

Frederika

3.5* Zvláštní... Žánrově fantasy krimi, což mi vůbec nevadí, líbí se mi i prostředí a doba, do které je historická osoba Vidocqa zasazena, a i konec mě vlastně překvapil, protože jsem vůbec nečekala, že Alchymistou bude... No ale, jediné z čeho jsem trochu v rozpacích je vizuál snímku (i když se mi docela líbil), hlavně kamera. Většina scén v interiéru vypadá hrozně amatérsky natočená (dle mého názoru je to často nepřirozeným nasvícením a tedy vůbec prací s kamerou, ale možná to tak tvůrci zamýšleli) a většina scén v exteriérech vypadá jako kýčovitá HDRka (ne, že bych pro to částečně neměla slabost, jen konstatuji :) Na druhou stranu hudební stránka je skvělá, hercům jejich role bezvýhradně věřím a Alchymistova maska vypadá fakt dobře! Jo, a jistá podobnost s filmem "Z pekla" by tu byla - ale oba filmy byly natočeny téhož roku, takže těžko říct, jestli je to náhoda, nebo se někdo někým inspiroval. ()

MacGyver

Formálne veľmi atraktívny film, potenciál záhadných vrážd v temnom Paríži však zostal nevyužitý ako príbehom, tak atmosférou. Keby bol režisér Pitof vo svojich filtrových orgiách umiernenejší, nebol by dojem z ,,Fantóma" tak videoklipový... Trochu ľutujem, že z týchto možností nevznikla klasická francúzska detektívka - snímku chýba väčší cit pre rovnováhu medzi nápaditými obrazovými prvkami a kľudnejšími dialógovými pasážami, ktoré by pomáhali budovať napätie. Ale prečo kritizovať... Film je v prvom rade vizálnym umením a na veľkom plátne to na 4 hviezdičky stačí...:) ()

alenka

nemuzu za to, ale tahle ujetina se mi libila. pribeh nebyl zrovna uzasny, ale barvy me dostavaly. bylo jednoduchy nechat se jima ovladat a uzivat si svetla. pripadala sem si jako v galerii, a to mam hrozne rada. ()

newt17

Jeden z těch filmů z dokonale vypilovanou vizuální stránkou. Některé záběry by se daly pověsit na stěnu jako obraz. Stylově jde o šílený guláš, na kterém jsem si opakovaně pochutnal. ()

Brejlil

Vítězství formy nad obsahem. Ponurost revoluční Paříže je ovšem vykreslena dokonale. Jen slabý a fantasmagorický scénář není dobrý. ()

Caine

Marius to níže označil naprosto geniálně, snad nikdy jsem se s něčím komentářem tak neztotožnil... ()

kaze

Kamera je skvela, ale akosi sa im nepodaril ten záver. Depardiu bol super, ostatní hrali tiež dobre, len ten scénar sa akosi na konci úplne domotal. ()

TaanStari

Já mám zvrhlé odpornosti rád. Ale tohle bylo odporné takovým způsobem, že se to prostě nedalo... Taková... "slizká" atmosféra. Fuj, už to nechci nikdy vidět. ()

rounen

Toho kameramana bych odstřelil na místě... tak nepřehledné scény a prostředí už jsem teda dlouho nezažil... k vůli kameramanovi jsem musel poslat film k zemi, pač ten film totálně zpackal... mohlo to být solidní drama - krimi, na způsob Havran (2012), ale bohužel nebyl... scénář byl dobrej, ale chyběl tomu jiný rejža a celkový jeho tým (hlavně kameraman)... ()

rusty09

Je to natočený tak nějak divně. Kamera na kterou nejsem zvyklej a nelíbí se mi absolutně. Efekty 20 let starý, který mi k filmu z roku 2001 taky moc neseděj a celkově metody, kterýma na to, kdo je ten vraz přišel, taky moc nechápu. ()