Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

kwaicheng

Nenašel bys ani svou vlastní řiť na sesli!:D:D:D Kulisy jsou sice hnusné, ale alespoň náležitě ponuré. Přiznám se, že mě to bavilo natolik, že jsem to viděl 3x. ()

Foo

Film se soustředí spíše na obraz, ale i děj se dá vystopovat, přestože je to spíš skládačka mnoha dílů. Když jsem snímek viděla poprvé v kině, seděla jsem zařezaná v sedačce a nemohla si vynachválit, jak to bylo úžasné. Syrová Paříž, špinavé zuby, upocená čela, chlípné myšlenky a smrad je z plátna přímo cítit. Ne každý to dokáže ocenit a naprosté většině lidí to příjde přímo nechutné. I po deseti letech to zařadím na první místo, pro mě je to umělecké dílo s pointou. ()

danny_21

Moc pěkné vizuální ztvárnění, spolu s některými vymazlenými záběry umožnily Vodocqovi zaujmout od začátku a držet se do konce i díky výborným oběma Frantíkům - po dlouhé době Gérard a pro mě neznámý messiuer Guillaume s vyzáží kuřátka, co neumí do pěti napočítat. I přesto, že tehle barevný kabát trochu přebíjí obsah, dávám 4 hvězdy, ten vizuál se mi moc líbil a Pitaf mě dokázal do svého pokřiveného pařížského podsvětí vtáhnout a udržet, což jsem nemohl říct o Tykwerově Parfému - 75 % ()

bono22vox

Výborný celovečerní debut tvůrce jménem Pitof... Vraždy v těch nejhnusnějších zákoutích Paříže, která se jen v počítači dají vytvořit, páchá tajemný Alchymista v masce a vyšetřuje slavný znalec pařížského podsvětí Eugene Vidocq. Ultrajetá detektivka ve vizuálně (snad až příliš) omračujícím obalu... ()

wito

zaujimavy film. celkom ma drzal v napati, ale to odhalenie, mohlo mat aj vacsie grady. vizualna stranka vsak na minimalne ****. ()

CGP

Učebnicový příklad toho, co se dá provádět s digitální kamerou o vysokém rozlišení, vizuální orgie řekl bych. K tomu vynikající zápletka a máme čtyři hvězdičky jak vyšité (ačkoli ten Depardieův dublér měl být v kung-fu scénách ještě o něco více vycpanější:-))). ()

fojtas

prostředí jako vytržené z nějakého impresionistického obrazu mě docela uchvátili, depardieu jakbysmet, ale at dělám co dělám nemužu si pořádně vybavit odkud kam se ten příběh potácel...pro mě moc škoda, že jsem více žas nad prostředím a opomíjel děl, jinak to ale tady nšlo, děj na to neměl ()

Allegro.g.

Myslím, že tomuhle filmu se mnoho křivdí. Jde v něm vlastně jen o visuální stránku a ta je dokonalá. Příběh sám je rodokapsový, ale o to jde, takový je Vidocq. ()

Taffey

Mám film doma pár let, pořád na očích, ale ještě jsem se nikdy nedodíval do konce. To ledacos signalizuje. ()

Tiiso

Tvůrci vsadili na vizuálnost a zapoměli jak na scénář tak na prostor pro herce. Děj rychle přeskakuje ke svému konci. Film je plný neobvyklé kamery, která má sice zajímavé kouzlo, ale pokud nejste nadšenci do rybího oka, brzy unaví. Škoda. Téma mě hodně zajímalo. ()

casef

Hned když se na začátku utkali Fantom s Vidocqem, kterého ztvárnil Gérard Depardieu, tak mě to přišlo divný, už má přeci jen nějaká léta za sebou a daleko víc mě pasuje k Obelixovi. Za celou dobu sledování a postupného hledání pravdy jsem se nedokázel vtáhnout do děje a ani závěrečný zvrat, který jsem čekal a odhadl mě nijak nepřekvapil. ()

DavidWebb

Takmer celý film natočený na zelenom plátne. V roku 2001. V tomto prípade mi to vôbec nevadilo, pomohlo to snímku vytvoriť minulosť v ktorej sa príbeh odohráva s celou dobovou atmosférou a niektoré surrealistické scény by snáď inak ani natočiť nešlo. Ale tento výtvarný štýl samotný nie je to jediné výnimočné, na čom film stojí a/alebo padá. Je to iba technická barlička režiséra Pitofa pre vyrozprávanie mysteriózneho detektívneho príbehu, ktorý sa mi vôbec nezdá zlý. Celý ten nápad, nech už má korene kdekoľvek alebo v čomkoľvek, je totiž z môjho pohľadu značne originálny a priznám sa, že som nič podobné zatiaľ nevidel. Postupné odhaľovanie jadra príbehu cez usmrtených boháčov trpiacich svojimi úchylkami vedúcimi nakoniec k tej najväčšej - dosiahnutie nesmrteľnosti, privádza Vidocqa na stopu Alchymistu, ktorý nakoniec za všetkým stojí. A jeho pravá identita bola pre mňa veľmi dlho záhadou. Herecké výkony sú skôr slabšie, ale všetko ostatné včítane hudby robia z tohto fliku celkom zaujímavé dielko. PS: Zostáva pre mňa záhadou, prečo sa režisér odhodlal hlavne pomocou hudby v závere prehodiť úlohy "dobrého" so "zlým" a vyvolať tak v spravodlivom riešení u diváka rozpačitý dojem. A náznak pokračovania v úplnom závere je bezpredmetný, na niečo podobné už jednoducho žiadny scenárista nemá materiál. ()

Yoshik

Rovnou zapomeňte na český název, který je úplně zavádějící. Anglický dabing je zabitý a český také není žádná paráda, rozhodně nejsilnější zážitek je to v originálním znění, jak už to bývá. Je to vizuálně velmi zvláštní mysteriózní detektivka z doby francouzské revoluce v dost surrealistickém až expresionistickém stylu, žánrově je to někde poblíž Purpurových řek a Parfému: Příběhu vraha. Atypická širokoúhlá kamera dá vyniknout všemu potu, špíně a stísněnosti zaplivaných pařížských uliček, jak je vidět z velkých rozporů v hodnocení uživatelů, tohle vás buď nadchne nebo nenadchne. ()

Tarhiel

Tučné guilty pleasure, ktoré som chcel vidieť už roky. Trikové zábery už trochu zostarli (je vidno, že ich točili na modrom/zelenom pozadí) a schopnosti hlavného záporáka sú priam komiksovo prehnané - ale má to atmosféru a výpravu nie nepodobnú Bratstvu vlkov (točené v tom istom čase), i keď koniec vyznie pritiahnutý za vlasy, aj v porovnaní s Bratstvom. Záverečnú pieseň nahrala Apocalyptica (Hope) - za mňa malé plus. ()

pepino

Tak tento film jsem viděl asi před 5 lety a vím že se mi vůbec nelíbil a hrozně jsem se nudil. Nevim, třeba by to teď dopadlo jinak kdybych ho viděl. Ale zatím zůstanu u mého prvního pocitu. ()