Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

Ifanka90

Skvělá animace, skvělý příběh, skvělá hudba,skvělá atmosféra hodného robota, zvídavého chlapce a zlé americké armády, která se stejně nakonec promění v hodnou…prostě skvělý film. ()

jafuska

animovaná pohádka nejen pro děti, nejsem moc příznivcem animace, ale občas se i ráda na nějaký podívám, i když těmto žánrům jsem už opravdu vyrostla, ale není to špatný film. ()

Mat2003

Bylo to vtipný až jsem se za břicho popadal. Na to jak byl obr proti klukovi velikánský, docela si spolu zařádili. Třeba když skáčou do rybníka nebo scénka na záchodě, po které jsem sám musel skoro taky na záchod :-). Je to můj nejoblíbenější film, jaký jsem doteď viděl. Rád bych kdyby byla natočená i dvojka. ()

Nessos

Příběh o velkém robotovi, který je sice hodný, ale pokud mu ukážete hlaveň, tak z vás nadělá fašírku. ()

Coliseum

Bez pochyb: tohle je přechytře vystavený ´pomník´, odkaziště, největších ´fláků´ žánrových zákoutí zasvěcených, filmových fanatiků, pečlivě zalitý patetickou, familiární polevou. Zároveň má vtip, chytrost, spád a pověstnou slzičku na (čekatelný, ale co!) konec. Dětský film bez vymezení věkových hranic. Birdův Dort jak brus, v mých očích zatím nepřekonaný. A nejlepší role Vin Diesela, co. ()

habertek

Dalo se to, ale viděl jsem kvanta lepších animáčů... Nějak mě to prostě nechytlo, táhlo se to až konec byl trochu dojemný jinak takový průměr. ()

PAVLIS

Neoriginální, předvídatelný příběh mě moc nebavil, stejně jako afektovaný klučina. Ale věřím, že malé děti, ještě se rozkoukávající ve světě filmů, může Obr chytit. ()

Guran

Pěkné efekty, děj, barvy, prostě výborný animák o železným mimozemšťanovi, který hodně připomíná Transformera. Opět tento film mám rád od malička. Moc pěkný natočený snímek. ()

PlayEasy

Jak již napsal "golfista" je to takový E. T. v animované podobě. Ale toto není ledajaký film, tento film se "E. T." s klidem vyrovná ba dokonce překoná. Revoluce animace, prosazení mistra Brada Birda, skvělé hlasy, roztomilé, chvílemi komické, napínavé, ale něco přeci jen ostatní filmy nemají a tento ano... Toto není o breku, ani o úspěchu, toto je - a závěr to jenom dokazuje - o snění, my si máme domyslet, jak to bylo dál a pokračování by to celé zmařilo! Společně s "Toy Story a Ratatouille" je to jednička. 100% Většina lidí Birda označuje jako tvůrce "Úžasňáků", my jako tvůrce "Železného obra"! ()

Blazkowicz

Asi by to skončilo v průměru, ale zachycení vztahu mezi klukem a robotem a nakonec ten závěr, si zasluhují něco lepšího. 4-* ()

Předseda

Dnes přidávám pátou hvězdu, je to koukatelný stále dokola, ani mi nevadí stále dokola kreslit a stavět roboty z lega(střídavě s Kingkogy) pro mého skoro tříletého syna. ()

Humprt Pum

Moc krásný animovaný film. Roztomilý příběh o hodném megarobotovi. Hodně věcí nepřekvapí, ale za pár opravdových perliček to stojí. A hlavně za ten excelentní závěr! ()

BradleyT

Po shlédnutí nejnovějších kousků z Birdovi dílny, jsem se mrknul i na tento, musím říct, že se mi líbil nejmíň, ale to neznamená že je špatný, pouze nejhorší z nejlepších. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018