Barva noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

brasek

Vo filme dominujú erotické scény nad všetko ostatné a to je chyba kedže nejde o čisto erotický snímok kde by príbeh mal hrať druhoradú rolu. ()

janucha

Přiznám se, že jsem si film půjčila jen kvůli tomu,že jsem byla zvědavá na erotické scény v bazénu,kde i B.W. ukáže všechno...pak mě děj docela zaujal, začátek byl slibný, J.Marshová docela věryhodná, ale tak od půlky filmu se zde začalo vršit jedno klišé za druhým, film zaplnily plošše napsané neurotické postavy terapeutových pacientů a hlavně ten zoufale překombinovaný a komplikovaný závěr. To je jako když člověk spokojeně vyžahne obstojné víno a dole najde mrtvou myš. Slabinou filmu je také přilišná délka. Škoda, docela dobře nastartovaný film s dobrými herci a zpočátku zajímavou atmosférou mohl být mnohem lepší. ()

R-2

2* ale je proto, že jsi tam ty Bruci, jinak fakt síla, a kdo neviděl ani vidět nemusí, dvě hodiny ztraceného času a ukázka jak i váš oblíbený herec dokáže hrát v kravině, která musela být kravinou už jako scénář.... ()

mine.slayer

Barva noci je hodně zdařilá kriminálka, spoustu dobrého scénáře a příběh nemá chybu, ale tak děsný hudební doprovod si tenhle film vážně nezaslouží!!!! ()

carnacv

Myslím, že tady někdo neuměl něco odvyprávět. Výkonově slabé, ale hlášky pana policajta jsou nadstandardní. Soft porno není můj styl. Snímek vidím na lepší podprůměr. ()

Eckhart

Relativně zajímavě se rozvíjející thriller se zvrhne v neskutečnou slátaninu, vypočítavě útočící na "základní instinkty" voyeuristického diváka povrchním mixem sexu a násilí. Ale dobře - jedna * za roztomilou tvářičku Jane Marsh a druhá... za její roztomilý zbytek:-) ()

Bojinda

Vůbec netuším, o co tam šlo, ale podle komentářů vidím, že klíčovou scénu si pamatuju přesně. Ach, Jane Marchová, múza mých raných pubertálních představ. Krásné časy, když jsem to doma sjížděl na VHS :) ()

Kosir

***** dávám na just, protože mám pocit, že kolegové ty "odpady" opisují jeden od druhého. V šukání pod vodou zase nic tak převratnýho nevidím, to se v naší kinematografii odehrálo už před válkou. Pravda, dá se to srovnat s kdejakým thrillerem, jenomže v tomhle srovnání to je vepředu. Bill Capa to má v palici vyhrabaný, když mu do konce nedojde proč je osudová žena u něj jako doma, třeba proč zná kód od alarmu. V tomhle je velká slabina příběhu, nicméně na podobných slabinách je postavena většina podobných příběhů. I tak bych normálně dal čtyři, protože Jane March je moc hezká holka a napětí se mně drželo až do konce. Mimochodem, Bruceho moc nežeru, takže s ním příliš filmů neznám (třeba Smrtonosnou past jsem opustil po deseti minutách), avšak ty, kde hraje cvokaře, mě vzaly. Tedy, zatím dva (Šestý smysl). Budu rád, když mně do třetice přihrajete další, pokud teda existuje. ()

+sfinx+

Tento zajímavý film s dobrou atmosférou, několika výbornými postavami, hrudníkem J.Marschové, dobrým příběhem i závěrem by si zasloužil lepší známku. Je zdlouhavější, než by mohl být, jsou tam hluchá místa a hloupé okamžiky, ale celkově jde o zajímavý počin, hodný shlédnutí. ()

freebob

Na tento zapomenutý Willisův film jsem se docela těšil,ačkoliv jsem věděl,že se nejedná o dobrý film.Nakonec jsem se k němu dostal a docela mě překvapil,že není tak hrozný.Bohužel to není ani dobrý film.Je to jistá snaha svést se na módní vlně tehdejších erotických thrillerů odstartovanou Základním instinktem (např.filmy Tělo jako důkaz , Někdo se dívá, Skandální odhalení). Zápletka je docela komplikovaná a moc nedává smysl a začátek filmu,až po vraždu přítele Willise, je vyloženě hrozný.Stejně tak výkony herců, kteří docela přehrávají (a Bruce Willis nominovaný na Zlatou malinu obzvlášť).Jakoby nevěděli jestli točit komedii nebo thriller.Ale pak se film docela slušně rozjede a honička s červeným Pontiacem má něco do sebe,stejně jako bazénová scéna s krásnou Jane March.Ta je jedna z kladů filmu a zaslouží si zato hvězdu.I ostatní herci tu už svoje role berou vážně a je to nepopsatelně lepší než prvních cca 40 minut filmu.I tak je to dost nevyrovnaný film.Určitě škoda.Na papíře to mohlo vypadat lákavě. ()