Barva noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

Martin741

Bruce Willis je sice drsnak, a to je fajn, ale co z toho, ked reziser Richard Rush vyzera, ze drzal kameru po 1x v zivote a scenar asi pisal absolvent pomocnej osobitnej skoly? No a jedine, co z toho moze vzniknut, je nudny zvachanec tak za 5 % ()

Figu

Tenhle filmek s Brucíkem mi hodně dlouho unikal, nebo lépe řečeno, nikdy mě nenapadlo se na něj podívat. Přeci jen pro chlapce drsné akce (jakým Figusek bezpochyby je!), který si přečte pod názvem filmu žánr "romantický", mě opravdu odrazoval nejvíce. A hle o co jsem takovou dobu přicházel... O úžasnou myšlenku a skvělý příběh! Zajímavý, zamotaný, tajemný, lehce erotický a hlavně skvěle zakončený thrillerek, který mě svojí koncovkou skopl na kostrč a rozhodl o pěti hvězdách, jaké si jednoduše zaslouží! Směšnému hodnocení se směju, protože je k smíchu... 90% ()

Rodriguez

Bruce Willis by se měl držet svého akčního řemesla, kde si myslím mu to jde nejlépe a do žádných komedií či podobných blábolů se radši nepouštět. Nebo by si taky mohl hodně natlouct jako v tomto případě, kde ta jeho role psychoanalitika (nebo co to je) se mu vůbec nevydařila. A on i celý film je takový protáhlý, o ničem, nemastný, neslaný. 30% ()

Kity162

Bohužel se tady na to dívá většina lidí moc černě. Já se na to dívala s pocitem "ach, triler z devadesátek, co mám tak ráda". Skvělá atmosféra, nepředvídatelný závěr, řekla bych. A jasně, je to trošku moc, ale proto jsou filmy tak dobrý, můžem tam zobrazit, co se třeba ve skutečnosti neděje... ()

Wormboy

Ak by z toho spravili eroticky thriller, bolo by to lepsie...jedine na co sa dalo kukat bola Jane March...,no,ale zase az tak zle to nebolo... ()

danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "The Color Of the Night" - Hudba a text Lauren Christy, Jud J. Friedman, Dominic Frontiere ()

Juto

Film, ktorý nie je ani tak zlý, ako skôr bizarný, s Willisom katastrofálne nesprávne zvoleným ako obeť traumy, ktorá nenávidí zbraň, a taký koniec, o ktorom by sa ani scenáristi Scooby Doo neodvážili uvažovať. 5/10 ()

majo25

Je úsmevné, ako niektorí užívatelia databázy broja proti používajú spoilerov v osobných komentároch a šéf tejto databázy do samotného obsahu pripíše okrem iného aj pointu filmu. :-) Ale k filmu - ten nestojí len na Willisovi, ale je jasné, že on je ťahúňom. Mysteriózna zápletka, ktorá smerom k záveru koketuje aj s trilerom, sama o sebe nie je vôbec zlá, akurát je zbytočne dlho naťahovaná a obsahuje veľa vaty - doberanie sa hl. postavy s policajným detektívom a vlastne aj priveľa rečičiek okolo osobných životov psychologickej skupinky. Menšou vadou je aj zbytočná komplikovanosť pomocou rôznych väzieb a dopadov a paradoxne aj explicitná erotika, ktorá s príbehom nemá nič spoločné. ()

Radiq

Tak za prvé - nevím, proč to má tady na ČSFD tak nízký hodnocení, protože se to vůbec nevymyká jakékoliv jiné šitovině, co Hollywood vyprodukoval. A za druhé - já to zas až za tak velkou šitovinu nepovažuju. Jasně, bylo mi jasný hned od začátku, že Ritchieho hraje ženská, ale myslel jsem si, že je to jenom režisérova chyba. Taky mi přišlo divný, že všechny oblbla jedna ženská. Ale to rozuzlení stojí za to - to mě vážně překvapilo a kdo to nezná, tak ho to muselo překvapit taky. Ale to je problém, že po druhé se na to už nepodívám, protože už všechno vím. Jinak Willis podal celkem standartní výkon a z ostatních stál za to hlavně Lance Henriksen (kterej ale ani nemusí moc hrát, protože to za něj udělá ten jeho obličej) a Rubén Blades, kterej měl spolu s Willisem nejlepší hlášky, které by se daly považovat za vtipné. A Jane March oslňovala krásou svého těla, který se nebála ukázat (a milostná scéna s Willisem byla i na dnešní dobu celkem IN). Já teda doporučuju kounkout, já teda jo. ()

sir-dave odpad!

Prvotřídní kejda s Brucem Willisem. Formy odpadu můžou mít u mě různé druhy a tohle patří do skupiny nudných nezáživných filmů. Přes dvě hodiny neúnosný film. Klaním se těm, kteří se dodívali. ()

Motinski

Všetko začalo priemerným 9 a 1/2 týdňa. Pokračovalo skvelým Základným inštinktom, len aby sa potom roztrhlo vrece s ďalšími variáciami na tieto dva filmy. Jemná erotika, psychologia postav, to všetko tu je, no v najodfláknutejšej verzií akú si viete predstaviť. Bruce Willis a jeho najhoršia rola v kariére. ()

farmnf

Někdo zabil cvokaře,jak ale pěkně držel kudlu! Ricky je Rose! Rose i když není Ricky jako Ricky přijde na skupinu i když už šuká s Willisem. Rose je ponižovaná, utlačovaná ale svině jedna malá, toulá se v terenním volvu. A pic ho! Ještě souloží s psychoanalytikem...ale to není von...ten je mrtvý! S tím obcovala totiž předtím, teď jen potřebuje najít fotku své tetované prdýlky. A pak se ještě kurví s jednou lesbou a pak s malířem a pak... ale co na tom, Bruce ji miluje...je sladká! A hadi! A červený auto! A Buck co není cvok ale je to policajt! A komín a záhadný zemřelý psychoterapeut!(Znáte ho, přece dělal s Rickym strašné věci!) No prostě děsivá píčovina ala základní instinkt. Diváci v kinech by měli dostat odškodné za to, že autoři téhle debility podceňují jejich IQ. U některých idiotů se možná trefili... ()

lennyd

Dr. Bill Capa (Bruce Willis) je uznávaný psychiatr, který má tu smůlu, že se mu jedna z pacientek zabije přímo v jeho ordinaci (resp. skokem z okna z jeho ordinace). Chce si dát na chvilku oraz, tak vyrazí za svým kámošem ze studií, také psychiatrem, Dr. Bobem Moorem (Scott Bakula). Ten je ale brzy po Billově příjezdu do města zavražděn, a Billovi tak nějak spadne do klína jeho poslední skupina pacientů - a že to jsou kousky. Navíc právě někdo z této skupiny je podezřelý z vraždy svého psychiatra, a je na Billovi, aby jej odhalil dříve, než se stane podezřelým on, nebo také skončí pod kudlou zákeřného vraha ...Samotný námět mi přišel velmi zdařilý, zvlášť jednotliví pacienti byli dokonale "sladěni", ale jako celek mě film nijak moc neuchvátil. Zvlášť úplný závěr mi přišel úplně mimo, i když se tak nějak podobný vývoj dal čekat. Co se ale autorům povedlo jsou erotické scény, zvlášť ta podvodní je dokonalá (jak tu kdosi už psal, měli ji natáhnout na půlku filmu a celkové hodnocení by bylo stokrát lepší). Jane March to tu vyloženě sekne, zvlášť ve výše zmíněné scéně, a Bruce Willis byl tenkrát taky ještě švihák :) ()

_DAVE_

Na prdelku Jane March je pěkný pohled, a to jsou víceméně všechny zásadní klady tohodle filmu. Zbytek je nezajímavý. Možná právě proto, že tělo hlavní představitelky na sebe strhává mnoho pozornosti. ()

venison

Tak jsem si pustila po letech tuhle vykopávku, ze které jsem si nepamatovala ani ťuk a musím konstatovat, že tehdá to mohlo být dobré, ale dnes už to provedení je spíše úsměvné.. Za pár měsíců zase nebudu vědět, o co tam šlo, a třeba si to pustím nevědomky znovu :-) Klasická "intelektuální" Willisovská detektívka :-D ()

dANo

Kedysi mi tento film pripadal dosť zaujímavý, ale s odstupom času mi to už nepripadlo ani erotické... :o))) ()