Barva noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

Snorlax

Zvažovala jsem, že dám 4, abych alespoň trochu vyvážila nízká hodnocení, ale za ten závěr (nikoliv samotnou pointu), to skutečně nejde, neboť ta záchrana z komína patřila již spíše do kategorie nechtěně komediálních scén. ()

Anderton

Farbu noci som videl v autobuse počas školského výletu v sedemnástich, keď nám ju pustil v noci vodič. Asi aby sme rýchlo zaspali. Ja som to vydržal a vtedy ma celkom zaujala. Neskôr som to ešte náhodou videl v televízii a smial sa na pseudopsychológii scenára a celkovej vážnosti ľahko predvídateľného filmu. Willis asi hľadal nejakú novú hereckú polohu, ale zopakujem, že na to by potreboval lepší scenár. ()

Slartibarkfast

Psycholog Bill Capa se po traumatickém zážitku, kdy jeho pacientka spáchá sebevraždu přímo při sezení, rozhodne navštívit svého dávného přítele a kolegu. Záhy však zjistí, že odpočinku od práce a traumatických zážitků se mu rozhodně nedostane. Romantický thriller, který má v sobě celkem slušný potenciál. Bohužel zůstal nevyužit a já věděl prakticky od začátku oč jde. Solidní herecká etuda Willise, který však tentokrát sahá po kratším konci lana. Naopak velmi přesvědčiví pro mne byli Henriksen a Dourif, kteří malinko oživili celkem nudný a táhlý erotický snímek s nádechem parodie. Už první vražda mi připomněla Bláznivou střelu. Smířlivé dvě i za rozkošnou Jane March a její svůdné křivky. 45% ()

klerik

Film hrajúci sa na ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ktorý však nemá dostatočné napätie ani nie je dostatočne mrazivo-erotický. Legendárna (?) scéna, kde Bruce ukáže penis, je síce fajn, ale celkovo je to dosť rozpačité... ()

dopitak

Jane March a její odhalené scény jsou na 6*. Asi bych přepsal scénář, vyhodil postavu bratra a skončil odhalením a vinu shodil právě na tuhle postavu. Smažte někdo POMův obsah, který nepřímo vyzrazuje něco, co divák dlouho vědět nemá. Doma jsme na to přišli na základě dabingu, že dvě postavy mluvily stejným hlasem. Konec je zbytečně motaný, stříhal bych, ale celkově skoro spokojenost. ()

Chrustyn

Nepovedený erotický thriller, který spíše nudí než aby napínal. Kdo chce vidět nahatýho Willise má šanci:) Ale nestojí to za to. ()

Arsenal83

Bruce Willis kedysi hral vždy len akčňáky alebo psychológov /psychiatrov a vlastne v takejto polohe hrá aj v mojom najobľúbenejšom filme (Šiesty zmysel). Farba noci je spojením oboch rovín. Tento film ma oslovil ešte ako pubertiaka, keď som videl vo videopožičovni elektrizujúcu obálku. Paradoxne tá obálka je najväčším úspechom Jane March, veď odvtedy nehrala skoro nikde, čo sa divím lebo v tomto filme ukázala naozaj všetko okrem jednej štrbiny, ktorá však patrí len do pornofilmu. No a to električno je tiež to jediné, čo film prinesie, pretože dejovo film neprekvapuje, tie vraždy nie sú prepracované a najhoršie je, že diváka nemá čím prekvapiť. ()

honajz

Vystříhat z toho všechny erotické scény, vatu v podobě popojíždění po LA, zbytečné linie, zkrátit tak na 80 minut, je to velmi slušný thriller, dobře vymyšlený (i když trochu za vlasy přitažený). Velkou roli na tom má kamera a výprava filmu, i některé herecké výkony. A štve mne, že osud pondělní skupinky nebyl dokončen, vše zůstalo viset v luftě. Jinak Jane March mi tak nějak eroticky přitažlivá nepřišla, i když hrála jednu chvíli lolitku, fakt nevím proč. Jo, a taky by mě zajímalo, jak při tom provozu zvládala být chvílemi třeba na dvou místech současně? ()

claudel

Slušný thriller s překvapivým zvratem, který jsem nečekal. Jane March je sympatická a Bruce Willis mi nikdy nevadil, nejsem ani jeho věrný fanoušek, ani zapřísáhlý odpůrce. ()

corpsy

Hlavne po krutých kritikách som nečakal druhý ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ale celkom to na mňa zabralo. Šteklivé scény, trochu akcie ( veď tam predsa hraje Willis ) a celkom príjemný filmový večer máte nachystaný. ()

ConanVJ

Zajímavý triller ve kterém se psycholog Bill Capa (B. Willis) snaží najít vraha svého kolegy. Proto převezme jeho pacienty a pátrá kdo by mohl být vrah. Filmek se mi líbil i když to není kdoví jak geniální dílo. Za mě 65% :) ()

ledzepfan

Lehce křečovitý, rádobyerotický thriller, který si na finiš drží v rukávu eso které ale i divák po lobotomii jasně vidí už po první čtvrthodince..... Má to ale docela atraktivní casting (Douring, Henriksen, Willis...) a dá se to dokoukat relativně bez újmy a nasrání.. Takže takový tuctový podprůměr.. ()

blackrain

Psychiatři nemají jednoduchou práci a Bruce Willis se do všeho ještě pořádně zamotal. Emociálně vypjatá sezení s jeho pacienty mu na klidu příliš nepřidají, co když i on je sledován vrahem. Lékař by si se svým pacientem neměl začínat. Přinese mu to jen problémy. Jakou barvu má noc, když vás má ve své moci? Myslíte, že černou? ()

stration

Asi za to může scénář a naprosto nezajímavá režie, ale v tomto filmu toho moc nefunguje. Willsovi pro tentokrát psychiatra nikdo nevěří a celá zápletka je taková "divná". ()

Skip

Erotické scény měly být nejspíš jakýmsi kořením, které přebije plytkou chuť zbytku filmu. No, moc se to nepovedlo. V jednu chvíli to začínalo být zajímavé, ale pak se to zase podělalo, takže prostě dost podprůměrný psychothriller. ()

dyfur

......veľmi dobrý thriller - nie niečo extra super-ale nadpriemer iste...B.W. taká typická úloha pre neho - štandartne zahraná.....  J.M. tiež bola dobre vybraná pre to čo hrala....napriek uvedenému i na tú dobu ozaj odvážne erotické scény - B.W. a jeho plávajúci "plaváček", J.M. s jej nakrátko ostrihanou "aničkou"....až mi to prišlo úplne zbytočne vzhľadom na dej a jeho vývoj-logiku....asi to chcelo prekonať v erotike film Základný inštinkt ....ale menej je niekedy viac...... film extra nezarobil - čo mňa dosť prekvapilo... ()

lekr

Silné erotické scény je tak to jediné čím tenhle film disponuje a to jediné co je v něm trochu kvalitní. Po ubohém thrilleru Na dostřel který měl být dalším Posledním skautem, ale nevyšel Bruce Willis natočil další zklamání. Dá se sice říci. že role psychiatra u takového akčního hrdiny je možná zajímavá, ale jen ze začátku filmu. Zbytek je nuda, a vyjma erotických scén, které u Willise vyznívají dosti kontroverzně, sem se celé dvě hodiny nudil. Námět je jako vytáhnutý z nějaké tuctové detektivky, scénář nerozpracovaný a snímek zbytečně dlouhý a ke konci hodně nudný. Nulová akce a ani finále není nijak moc povedené i když rozuzlení je celkem překvapivé. A Bruce Willis hrající si na slečnu Marplovou opravdu není zajímavý. Ty dvě hodiny co jsem u filmu proseděl prakticky až do dvou do rána ( snímek začínal v 23:40 a byl samozřejmě označen hvězdičkou ) za to opravdu nestály. Jen štěstí že se Bruce dalším vyloženým sklamáním vyjma komedií jako Kid, Kdopak to mluví či Všude dobře, doma nejlíp a debilních thrillerů jako právě Barva noci či Na dostřel vyhnul. Naštěstí si to má čím u publika vynahradit. ()