Barva noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

JohnSmith

Ač se Willis v roli psychologa v Šestém smyslu osvědčil, v tohle filmu se mu to zdaleka nepovedlo. Celkově je film neskutečně roztahaný, nezajímavý, a herci, ač jsou to vesměs dobří jedinci, neskutečně přehrávají, zvlášť Blades byl děsný. Chyba byla ale nejvíc na straně režiséra, který nedokázal jednotlivé scény dobře spojit a vytvořit fungující celek. Takhle vzniklo dobře obsazené cosi, bez napětí, za to s Brucovým penisem. ()

Josefin

Nechápu tolik vlny kritiky na Colour of night, jistě natočeno v roce 1994, ale nemyslím, že by to i dnes mělo podprůměrnou úroveň. Jistě děj předvidatelný, ale vykreslení postav po psychologické stránce není vůbec špatné. Mě se Bruce Willis v tomhle thilleru celkem líbil, nemám pocit, že by svou roli odbyl to žádném případě. Stopáž je poněkud zdlouhavá, zápletka průhledná, no a někdo tenhle žánr nemusí. Bruce ještě svalnatý a psychologie je mi blízká. Takže já ty 3 * dám. ()

Aqualung

Po profesním selhání se psychiatr stáhne a objeví se u svého spolužáka z fakulty. Je přijat, proč taky ne. Jeho kolega je však příšerným způsobem zabit a skupina, kterou nešťastník vedl mu jaksi samo sebou spadla do klína. Až potud je to nezajímavé. Ovšem bizarní, značně vulgární a jaksi sympatická postava policejního komisaře vyšetřujícího vraždu jakoby se měla zařadit do skupiny ,kterou Capa převzal. Panu Willisovi svědčí jiné role než je lékaře se schopností naslouchat duši duševně nemocných. No a žensky brilantní "výkon" Rose, která zvládla snad všechny s výjimkou komisaře. Dodejme, že Capu údajně milovala. No budiž! Následují další brutální vraždy bez motivu.Trochu to připomíná Deset malých černoušků, trochu Psycho. Nakonec vrah je brácha...,ale dost. Kdoví, proč to dělal ?? Trocha erotiky šitá panu Willisovi na tělo a to doslova. No americký závěr na komíně v bouři je téměř šaškovský. ()

Anet21

⚪Hmm. Do konca filmu nie je ani jasné, čo divák sleduje. A to nie je pochvala za úžasné zvraty či priemyselné dialógy, práve naopak. Mne to nie je jasné doteraz.⚪Otrasné dialógy, akoby na seba ani nenadväzovali, podivný strih a scény, ktoré na seba tiež skoro obsahovo a kontextovo nenadväzujú, všetko zahalené v akomsi podivnom opare, ktorý sa snaží naznačiť, že film je v žánri krimi a diváka čaká šokujúce odhalenie. Tak šokujúce, že divák odhalí zamaskovanú Marchovú v prvej minúte, ako sa objaví v zábere. Apropo Marchová - problém vyzliecť sa nemala táto dáma nikdy, o jej hereckých schopnostiach už radšej pomlčať. To, že bola pekná neznamená, že mala aj talent.⚪Neskutočná psycho = zle napísaná, zahraná i zrežírovaná podivnosť, ktorá láka vraj ,,najzmyselnejšími scénami sexu vo filme vôbec," pričom však nič zaujímavé (ani v tomto smere, ani v inom) divákovi neposkytne a pôsobí len blbo. Strata času a dobrého vkusu.⚪ ()

klukluka

Barbora Škrlová prachsprostě opisovala z Barvy noci. Malej Adam byl Richie a Bára byla Rose. Táta Škrla zvanej Šmoula Mravenec byl Dale a na táborech Mravenců ho nikdo nikdy neviděl bez hřebíkovačky. Čím se ale mohl inspirovat tvůrce tohoto námětu? Vsadil bych na jeho vlastní psychickou poruchu. A ejhle, někdo to přesto natočil a ještě na to ukecali Bruce. Nevím, čím ho tehdy dokázali přesvědčit, ale Jane March by to být neměla, neb s Brucem její nahá krása ani nehla, co jsem si stačil všimnout. ()

wosho

Velice směšný rádoby erotický thriller s pinďourem Bruce Willise a s naprosto stupidní pointou a závěrem. Prostě todle to má asi tak blízko k Základnímu instiktu jako Země k Plůtu. Ale Jane March je fakt kočka. ()

mira007

Docela zajímavý thriller, ikdyž z dnešního hlediska trochu zastaralý ( vraždy vypadají jako z dob divadla Shakespeara ) , ale má to nápad a hodně odvážné erotické scény na svou dobu. ()

no2

7/10 - Opět nechápu tak nízká hodnocení. Je to sice trochu slabší než např. The Sixth Sense, ale zase tak o moc ne. A ta zápletka se mi zdá docela originální. Tvrdit, že si film hraje na Basic Instinct, je trochu odvážné. Já osobně mám tento film ještě raději a nenudil jsem se u něj ani minutu... ()

Emzet

Romantický (neodvažuji se říct erotický) thriller, který selhává jak na poli romantickém, tak co se napínavosti týče. Prkenný Willis a nevýrazná Jane March. Film o ničem. To vše korunováno naprosto debilní závěrečnou pointou. Ztráta času. ()

krvavamera

Film na nedělní odpoledne. Má i své světlé chvilky, kvůli kterým se na něj člověk podívá, ty však nejsou způsobeny filmařskými kvalitami (ale hej, viděla jsem televizní seno, ne director's cut či tak) jako spíše výskytem Bruce Willise, různým stupněm jeho odhalenosti a zpocenosti a hereckou exhibicí, jejíchž kvalit jsme si vědomá s každým dalším zhlédnutým snímkem z Brucovy filmografie čím dál více. Takže fajn snímek, pozdává se mi však že z větší části stojí na hvězdě, takže pokud nejste fandy Bruce Willise... ()

ViktorEl

Tento film je pre mňa úplnou lahôdkou.preto píšem komentár k tomuto filmu ako môj prvý komentár. takýto film si nezaslúži hodnotenie odpad. prinajhoršom 3 hviezdičky. 75% Podľa mňa najlepší Willisov thriler. Je to asi jediný film v ktorom môžeme vidieť všetky žánre: napätie, erotiku, romantiku, sem tam som sa aj zasmial na tom právnikovi ktorý mi pripomína Monka.Určite každému sa musela páčiť scénka v pazéne a Willisov monológ, ktorý začína:,,víš já tě vlastne neznám, kto si .....atď. tí ktorí to videli aspoň 5 x tak si to vedia doplniť. tak aby som už toľko nepísal. tento film stojí za pozretie. 8.2.2017 videné v director cut verzii predĺženej o cca 25 minút nových záberov. A keďže už prešlo 10 rokov čo som to videl nezapôsobilo to už na mňa v takej miere ako keď som to videl prvýkrát. Moje prehnané hodnotenie ale nejdem upravovať, pretože v čase dospievania to bola moja srdcová záležitosť a asi prvý erotický film, ktorý som videl a bol z neho vtedy hotový a dokázal som ho pozerať každý deň :) Na Jane March sa mi aj včera dobre pozeralo a prial by som si s ňou viac erotických záberov. Pre mňa nestarnúca klasika a film, ktorý aj naďalej ostáva v mojej top 10 na prvom mieste síce nie čo sa kvality filmu týka, ale kvôli môjmu sentimentu. ()

helloween93

Neskutečně překombinovaný "erotický" thriller, u kterého jsem v první polovině málem usnul a ve druhé polovině kroutil nevěřícně hlavou. Ten závěrečný zvrat se autorům nepovedl, stejně jako tenhle film. Asi úplně to nejhorší, v čem toho času hitmaker Willis hrál. 1 hvězda právě za něho. ()