Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tony by se rád stal modelem. Přestěhuje se do Madisonu a v baru potká Jeffa. Rukou psané vzkazy odstartují vztah, který se ošklivě zvrtne. (Netflix)

Recenze (27)

zapalik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím nejsilnější díl. Voyeuři musí být zklamaní, že seriál ukazuje případ i z pohledu obětí. @Oxyuranus: Jestli pro tebe není šokující, že zavraždí svého přítele jen proto, že má neodůvodněný strach, že se už nevrátí, tak bys se sebou něco měl dělat. A šokující to samozřejmě je. Že vraždil, šokující informace není, ale jestli jsi šmírák a chceš tam víc vnitřností a detailů na rozbíjení lebek, tak s tím taky něco dělej. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle byl netypický díl hlavně proto, že v něm nebyl hlavní postavou Jeffrey Dahmer ale jedna z jeho obětí. Tímto u mě tvůrci seriálu zabodovali, protože právě o obětech je třeba mluvit. A bylo mi úplně jedno, jestli byl tento příběh patřičně aromatizován a přibarven; i kdyby byl kompletně vymyšlený, měl by význam, protože mám často pocit, že jsou sérioví vrazi bráni jako nepochopení chudáčci s těžkým dětstvím a bla, bla, bla. Oni ale nejsou těmi, na kterých by nám ostatním mělo záležet. Ale teď z jiného soudku; černoch, hluchý, gay a ještě narazí na Dahmera. Dnes jsem poprvé zalitoval, že jsem ateista; kdybych věřil v Boha, jsem si jistý, že bych si s tím zvrhlým, cynickým bastardem skvěle rozuměl. / Poučení: Když tě náhle potká štěstí, zbystři. ()

Reklama

Terezinka198 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavý úhel pohledu z Tonyho strany. Příjemná změna se stejným koncem. Do jisté míry všichni Jeffovi vyhlídnutí skončili ve víru (jeho šílenství a zvrácenosti). Spíš mě zaráží, že Jeff to vydržel takovou dobu, dokonce si s Tonym párkrát vyšel mezi lidi. Až pak od něj chtěl odejít... že by psychický blok, kdy ho opustila matka? Nebo jenom strach, protože většina jeho obětí chtěla taky v jednu chvíli odejít? ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Kdybych se nesnažil, zůstal bych sám.“ Scéna v restauraci silná. Kdo by v podobném projektu čekal až romantickou linku? Tony je neslyšící a rukou psané vzkazy Jeffa docela odrovnají. Znovu se snaží najít rovnováhu, zase to pokouší. I táta má radost, že se synkovi daří. Práce, kamarád, méně piva. Mistr vedlejších rolí Richard Jenkins i na malém prostoru znovu zaválel. Ale díl je vesměs o Tonym. Další oběť, která dostala velký krajíc prostoru. Poznáme její charakter, vztah těch dvou má nějaký vývoj. Líbí se mi i pečlivé sociální a dobové zakotvení příběhu. A znovu tvůrci v případě Jeffa vytvářejí prostor pro záblesky empatie. ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Originálnější způsob vyprávění jako v této epizodě jsem dlouho neviděl, nebo neslyšel? Mám tím na mysli to, že většina epizody "ztichne" a jsme nuceni číst jen titulky (nebo ti vzdělanější co umí znakovou řeč). Epizoda z pohledu oběti má grády a je skvěle zahrána, odvyprávěna a pak zavražděna a snědena. Zatím nejlepší epizoda této minisérie. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Tony (Rodney Burford) je hluchý, přesto vícekrát reaguje na hlasové pokyny, např. při focení. (Zix.)

Reklama

Reklama