Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Chrustyn

Jak natočit film s hereckou hvězdou aniž by věděla, že ve filmu hraje? Steve Martin nám to velice vtipně ukazuje. ()

iamek

Slušná komedie se Stevem Martinem a Eddiem Murphym. A pak, že tihle dva neumí natočit slušnou komedii. Námět je jednoduchý až primitivní, ale Franz Oz v roli režiséra vše zvládl na jedničku. ()

SeBig

Dobrá komedie je to něco mezi 3-4 hvězdy ale za Eddieho a za závěr dávám 4 i kdyz Steve Martina v lásce moc nemám. ()

LaciLC

Filmársky priemysel, komici (dnes už asi len niekdajší) Steve Martin a Ediie, režíruje Frank Oz (A čo Bob?), sexy Heather Graham. Toto všetko mi behalo hlavou pred pozretím filmu, ale keďže som asi pred 2 dňami zhliadol Zamilovaného profesora 2, nemal som chuť na niečo s Murphym. Nakoniec som to pozrel a bol som veľmi prekvapený. Dostal som veľmi zábavnú a svižnú a myslím aj originálnu komédiu, kde aj Martin a Murphy predviedli, že im ešte niečo z talentu zostalo. Fakt som sa veľmi bavil a odporúčam ju každému. ()

giblma

Není to film, který změní život, který odkryje novou filosofii, který něčím duchovním obohatí. Je to prostě jen film, který vzdává hold filmařině. A je to prdel. ()

Flego

Výborná inteligentná komédia so skvelým Martinom. Ukázalo sa, že aj Murphy nezabudol hrať, len potrebuje poriadny scenár. Príjemný a zábavný film. ()

MM11

Když dojde ke spojení dvou hvězd Eddie Murphy a Steve Martin, tak se můžou stát přesně dvě věci. Buď slušná podívaná nebo objednávka rakve pro bezmocné producenty. Tady nás čeká (naštěstí?) ta první možnost, ale je to dle mého názoru z velké části režisérova zásluha, jelikož scénář dosti pokulhává. ()

eraserhead666

Jeden z ála filmů, na něž mě, po letech naprosté absence vědomí o jeho existenci, nalákal trailer. A nebylo to špatné, svým způsobem poměrně originální, s nějakým tím ostrým prstem, píchajícím kolem sebe (sekta a její vliv na celebrity). Bylo to zábavné, ale nejvíce mě překvapilo, že všechny, včetně zřejmě hlavního taháku filmu, tedy Eddieho murphyho, s přehledem převálcovala skvělá Heather Graham. S její postavou bych rád někdy točil film. 3.5* ()

902 10

pohodova a hlavne velmi originalni komedie! neotrely namet dodal samotny steve martin a nebal se prizvat notorickeho pritahovace nizkych navstev a zlatych malin eddie murphyho a to dokonce do dvojrole (vzpomenme na nechvalne prosluleho zamilovaneho profesora). kupodivu vsak ed nehraje privni housle, houslistou n°1 je bobby bowfinger, ed wood prelomu stoleti, toho casu zrovna v dolni casti karierni sinusoidy. a skrabe se nahoru za kazdou cenu. bobby v tom proste umi chodit a ukazuje nam, jaxe taky da tocit film, za minimum nakladu s nejvyzsimi ambicemi. nojo, ukecany pseudointelektualni komorni retra dokaze tocit kazdej, zejo hrebejku. ()

MáŠa

Nóó... Skokojenost. Jo, sem spokojenej. Od filmu sem nic nečekal, a užil sem si ho, takže v poho. Jde o nenáročnou komedii s celkem vydařenými vtípky, která si neklade žádné větší umělecké cíle, takže ji v pohodě odpustíte skutečnost, že jejímu příběhu se nedá uvěřit, že by se někdy mohl stát. ()

Tommassi3

"Když to dobře dopadne, udělám z tebe kameramana !! A když to natočíme, dostaneš dodávku !!" - "Ale ta je moje !!" ;) ()

svik

Jeden z filmů, které jsou jako ušité na míru Murphymu -- dělat ze sebe chudáka o kterého nikdo v herecké branži nestojí -- tak to zahrál vlice pěkně a přesvědčivě. Čistohlavci, to byla sranda a do toho všeho Martin Steve který je sám o sobě skvělý bavič. ()

Rosana

Zajímavý nápad obsadit do filmu hvězdu, která o tom ani netuší :) ještě že to byla komedie a dopadlo to dobře. V reálu by totiž asi pan Bowfinger seděl, až by zčernal :) ()

Terter

I když moc nevyhledávám filmy pánů Murphyho a Martina, musím uznat, že do téhle komedie oba dva sedli a pomohli tak vytvořit pohodový film, který sice není kdovíjaký trhák, ale pár dobrých míst se v něm určitě najde (mou oblíbenou scénou je nabírání televizního štábu na americko-mexické hranici). ()

Laxik

Pokud milujete filmy a Hollywood a oceníte vcelku nenápadnou, ale zato nápaditou a chytrou satiru, je Trhák pana Bowfingera pro vás. Čím víc si libujete ve filmech a pozadí jejich vzniku, tím víc si Bowfingera užijete. ()

kaylin

Celková myšlenka se mi i po letech líbí a je hezké, že je možné udělat něco takového, funkčního, natočit film s hercem, aniž by věděl, že je hlavní postavou. Jenže si myslím, že bylo možné z tohohle vytřískat trochu víc než jen dvojroli pro Eddieho Murphyho, který se v té druhé v podstatě jen pitvoří. Potenciál to mělo větší. ()

slunicko2

Rozpačitý pokus o crazy komedii. 1) Párkrát jsem se usmál, ne že ne, takže to snad komedie byla. Vydržel jsem u tohohle přiblblého filmu až do konce, což je samo o sobě z mého pohledu pochvala._____ 2) 38letý Eddie Murphy se ve své dvojroli docela vyblbnul, i když už to není, co to bylo o deset let dříve._____ 3) Dále mě zaujali 29letý Jamie Kennedy (člen štábu Dave) a 25letý Kohl Sudduth (člen štábu Slater)._____ 4) Pobavil mě název filmu Chubby Rain stejně jako český překlad sekty MindHead jako Čistohlavci._____ 5) Alespoň jsem se dozvěděl, co vlastně od nás mimozemšťani chtějí: What did this alien want from you? Kit Ramsey: She wants to inhale my gonads! Gonáda je párová pohlavní žláza, pokud to nevíte. ()

easaque

co dokáže udělat s komedií dobrý nápad, i když je to vlastně taková naivní hloupost. A proto se mi to asi líbilo. Slušní herci, zajímavé narážky na filmový průmysl a ujeté nápady - to dohromady dává u mě lepší tři hvězdičky. ()