Bobu Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct. Brzy však pozná, že Bob není pacient jako ostatní. Jeho problémy by se daly popsat slovy "notorický blázen", který hledá společnost psychiatra jen aby nebyl sám. Když doktor Leo Marvin odjede na dovolenou, netuší ještě, že jeho nový pacient Bob za ním přijede a nedá mu pokoj ani na dovolené. Brzy začne Bobova přítomnost doktorovi přímo pít krev, zato vlezlý pacient si získá přízeň celého městečka a hlavně Leovy rodiny, což doktora vytáčí až do nepříčetnosti. Co se ale stane, když Bob pokazí doktorův tolik očekávaný televizní debut a prezentaci jeho nové knížky Dětské krůčky? (ic)

_aandyy_

Bill Murray jako osina v zadku a Bill Murray jako "spasitel " svého vlastního psychoterapeuta.... Hodně jsem se nasmála, příjemná komedie. ()

Margerie

Bill Murray má pro podobné role jedinečné vlohy. Jeho postava mě ale bavila pouze místy, několikrát jsem měla chuť film prostě vypnout a nedokoukat. Nevím, jak se to Ozovi povedlo, ale natočil tolik hluchých míst, až se člověku chce křičet, protože by to jinak opravdu mohla být skvělá zábava. ()

boombang

Výtečně napsaný i zahraný příběh na klasické téma o tom, jak si psychotik a psychiatr postupně vymění role. Komedie v tom nejlepším slova smyslu - smál jsem se snad každou minutu. Smutný komik Murray má sice ještě dost vlasů, ale už v tomto filmu jsou vidět záblesky jeho dosavadního opusu magnum - Zlomených květin. ()

venina

Po přečtení recenzí jsem se docela těšila, ale tento film mě zklamal.... začínala jsem tak u 3*, ale s každým dalším estrádním pitvořením Billa Murraye postupně odpadávaly až jsem skončila u 1*.... křečovitá, předvídatelná karikatura, snad jen narcistický psychiatr byl uvěřitelný. Na konci zbyl jen pocit trapnosti a tichá vzpomínka na Jacka Nicholsona a jeho obsedatního Melvina Udalla v Lepší už to nebude. ()

L3G1ON4R

Skvělá komedie o bláznovi v podání Billa Murraye a jeho nového psychiatra Richarda Dreyfusse, který ho učí malé dětské krůčky. ()

Ernie_13

Jeden s prvych prikladov, ze komedie typu psychiater vs. pacient stoja za to. O to viac, ked je v roli pacienta Bill Murray! :D ()

Pitryx

Skvělé herecké obsazení (i když zrovna pana Murraye nějak nemusím). Bohužel scénář mi přišel primitivní. Tematicky už tu něco podobného bylo, děj spíše statický a v tempu pomalý. Pár dobrých chvilek zde je, ale na nějaký hurónský smích to rozhodně není. Podruhé nemusím a proto jen jedna *. 20130605 9208/9516 s.u. ()

GoustDog

Přiznám se, že tady hraje u mě hodně nostalgie. Tahle filmová taškařice mi totiž často zpříjemňovala dětství. Nedá se však popřít, že Bill Murray je zde excelentní a Dreyfuss svou roli rovněž dobře zvládl. Jen mi lezlo na nervy vždycky ono - alespoň pro mě - příliš přepísklé "finále". Komedie je to totiž poměrně inteligentní, a tak mi béčkové odbočky tohoto typu u snímku trochu vadily... a vadí doteď:) ()

mac000

Moje osobní slabost (a nekritičnost hodnocení) pro tento film pramení z kongeniálního spojení herectví B.Murraye a dabingu P.Trávníčka. Skvělí jsou ale i další herci, zejména R.Dreyfuss a J.Hagerthyová ()

Mr.Shock

Postupem času mi Murray v tomhle filmu fakt lezl na nervy... Nevím, ale v roli "dementa Boba" mi nepřišel zase tak vtipný, spíš otravný a nesympatický ()

Plague.

Upozorňuji, že jsem film viděl v češtině, takže asi proto jsem nedokázal ocenit komediálnost Murrayho, kterou Trávníček docela zabil. ()

SB

Podprůměrná, vyumělkovaná komedie, která jakoby sama nevěděla, o čem chce být, čímž působí rozvláčně a nudně. Murray má za sebou bezpochyby mnohem lepší role. ()

pOne

Fajnová komedie s výborným Billem Murrayem na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Vtipných situací je zde opravdu hodně. A ve všech je právě Bill Murray, resp. postava, kterou hraje. Čtyři hvězdičky nakonec nedávám, protože je to přece jenom až moc americká (tuctová) šablona. ()

Aywes

Bill Murray je prostě herec to se nezapře.V každé roli co dostane se mu prostě povede naprosto geniálně.Vtípky jsou jemně úsměvné, ale má to spíše jakousi hloubku.Prostě se u tohoto snímku bavíte a jste rádi, že se na něj díváte.Role psychiatra je taky dobře obsazena.Takto si prostě psychiatra představuji až na ty občasné výbuchy vzteku :).Pěkný a zábavný snímek s pouze pár nedodělanými prvky. ()

Toxie

Odeznívající osmdesátá léta a jednoduché, přímočaré komedie. Je mi líto, že se už takovéto srandy netočí. 80% ()

Limetka_M

Mám pocit, že tenhle film stojí především na (výborném) hereckém výkonu Billa Murraye, který mi ovšem není sympatický. Spíše mi je dost protivný. Navíc - opakovaný vtip není vtipem a film zhruba uprostřed začíná stagnovat. Jako oddychovka dobrý. :) ()