Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

(TV film)
  • Česko Otázka chleba a smrti (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2008, 30 min

Díky pochybnému štěstí mají pekaři Wallace a Gromit plné ruce práce. Někdo likviduje všechnu jejich konkurenci v okolí a je tak jen na nich, aby co nejdříve doručili čerstvé pečivo až do schránky. Vše se ještě zkomplikuje, když se Wallace zamiluje a přenechá veškerou starost o pekárnu na Gromitovi. Ten tak nestíhá hlídat svého pána, i když tuší, že nebezpečí je blízko… (Němi)

dr.Orlok

Wallace s Gromitem se v tomto filmu stanou pekaři, pečící ty nejlepší bochánky. Na obzoru se objeví nová láska, bývalá reklamní tvář pekařské firmy, Piealla, se svou fenkou. Nový příběh je (jako obvykle) prokládán množstvím jazykových a vizuálních gagů ( Flower/Flour ; "Občan Canine" označení pro slušně vychovaného psa, atd.) je u této dvojice samozřejmostí. Samozřejmě je mé hodnocení zkreslené oblibou Wallace a Gromita, ale pod ***** jít nemohu. ()

easaque

4* zatím poslední Wallace a Gromit v tomto díle se dali do pečení, ale hrozí jim smrt od hromadného vraha pekařů ve městě, Sice to moc nevyznívá jako příběh pro děti, ale v Aardmanu to umí zpracovat, aby to bylo i pro jejich očka :-). Ani po těch letech se nevyčerpaly nápady a stále to baví. Sice dávám jen 4 hvězdičky, ale stále je to nadprůměr proti běžné produkci pro děti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

ScarPoul

Príbehy o Wallaceovi a Gromitovi pozná hádam každý. Dobrosrdečný a mierne šibnutý Wallace so svojim inteligentným a dobráckym psom Gromitom prežili už nejedno dobrodružstvo. Od cesty na mesiac, cez lúpež v banke, záchranu oviec až po masového vraha. Tento diel je plný toho čo tak veľmi zbožňujem, na Nickovi Parkovi a jeho svete. Emócie medzi postavami, drobné vtipy a veľkolepé finále z bombou, ktoré sa pokojne môže zaradiť, medzi najlepšie finále tejto série. Sledovať tieto postavičky je potešujúce, hlavne preto, lebo sa vyvíjajú a režisér prichádza vždy z niečím novým, čo zaručene pobaví. Skvelá dávka kvality, ktorú sa oplatí vidieť. ()

hroubek

Jediné co mi může zkazit zážitek z těchlech filmečku může být zápletka a to je, že až moc přizemi a nebo nezná hranici a až moc je to crazy.Tady je bohužel ten druhý případ a nezáchrání to ani jasný odkaz na souboj Ripleyové s královnou vetřelců a naspoustu dalších filmů.Zbytečně moc se tlačilo na pilu. ()

Němi

Až moc se Nick Park zhlédl v akčních sekvencích, které tak skvěle zakončovali předešlá krátkometrážní díla i celovečerní film - a natočil rovnou jednu dlouhou. Tedy ne, že by mu to nešlo, jen ty pomalé a tiché chvilky mám s W&G přeci jen radši. Ovšem nenápadná a témeř geniální citace scény s bombou z původního Batman filmu z '66 je... no geniální. Škoda, že příběh se víceméně opakuje a půvabnou atmosféru světa, kde se na první straně novin píše o zmizelém stádu ovcí, nahradila přílišná překotnost. V rámci filmografie božského Gromita jen za 4* _____ Mé titulky najdete Z D E ()

• V příběhu je použito několik parodujících záběrů z filmu Vetřelci (1986). (Terva)

Související novinky

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)