Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

(TV film)
  • Česko Otázka chleba a smrti (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2008, 30 min

Nick Park

Nick Park

Díky pochybnému štěstí mají pekaři Wallace a Gromit plné ruce práce. Někdo likviduje všechnu jejich konkurenci v okolí a je tak jen na nich, aby co nejdříve doručili čerstvé pečivo až do schránky. Vše se ještě zkomplikuje, když se Wallace zamiluje a přenechá veškerou starost o pekárnu na Gromitovi. Ten tak nestíhá hlídat svého pána, i když tuší, že nebezpečí je blízko… (Němi)

DaViD´82

Ještě, že máme Gromita. Ten kluk ušatá svým minimalistickým herectvím zahraje vše a beze slov. A právě jeho procítěný výkon nejvíce táhne zatím poslední eskapády nejvtipnějšího plastelínového dua. Sice poněkud slabší epizoda, ale ono i spojení "slabší Wallace a Gromit" je stále záruka kvality, s jejíž úrovní se může poměřovat opravdu jen málo co. Pokud vůbec něco. ()

Djkoma

Wallace a Gromit patří mezi největší "animované" hvězdy současnosti. Nick Park z nich každým filmem dělá vybroušenější a sympatičtější postavy a celý příběh vždy dokáže obalit trochou nostalgie, mnoha odkazů a příjemného nenáročného humoru pro každého. Tento film (opět) dokazuje, že WaG nemají (opět) široko daleko konkurenci. Jsme zvědavý, jak Nick Park dlouho udrží laťku kvality tak vysoko.... Nevím, co bych vytknul a jdu se pobavit znovu. ()

Renton

Scénář: Nick Park, Bob Baker .. 2Trellíno: Stejný koncept, stejně "otravné" hodnocení :-)) ___ Zajetá příběhová kolej stále dobře funguje a ač je zápletka celkem obyčejná (na Wallace & Gromit), tak very hot propečené finále, které vlastně nabíhá už pár minut po začátku, zvedá koutky úst opět do uspokojené čtyřhvězdičkové polohy. Bezchybná plastelínové preciznost, bezchybně vyjadřovanými emocemi oplývající Gromit a především skvělá režie spojená s hudbou. Třeba jednou Aardman studio odklepne, podobně jako Pixar, i hraný celovečerák - to pak teprve bude thriller. 75%. ()

B!shop

Stejne jako v pripade ostatnich kratasu o Wallacovi a Gromitovy, i tady se jedna o peknou zabavu, ale ne nic extra super. Pribeh by byl zajimavej, kdyby nebyl tak neskutecne predvidatelnej od zacatku do konce, ale prislo mi, ze to skoro az tvurci chteli. Ze zacatku to je sice jen sem tam vtip, navic ani ne neco, co by tu uz nebylo v ostatnich kratasech, ale zaver je napinava a zaroven super vtipna jizda, ktera to minimalne o jednu hvezdicku vytahne. No a animace je klasicka, takze fajn. ()

Gemini

Další Gromiťárna, které nechybí nic z předchozích výborných věcí...a to je právě problém, protože dějově je to v podstatě totéž co jsme viděli v O Chloupek a Nesprávných Kalhotách, a tentokrát navíc Gromit od začátku ví úplně všechno a Wallace až do konce neví ale vůbec nic. No a k tomu máme nádavkem plastelínou machnu, která je tak ukrutně nesympatická, že to snad ani nejde vylíčit. Najdou se samozřejmě skvělé vtípky (scénka warm-hot-very hot je fakt monstrózní), ale už by to chtělo něco jinšího, pane Park. 70%, protože míň by byl zločin a víc zase zbytečné omlouvání zavedené značky, která vždycky měla na víc, než teď předvedla. ()

• V příběhu je použito několik parodujících záběrů z filmu Vetřelci (1986). (Terva)