Třiadvacetiletá vrcholová sportovkyně Andrea se připravuje na olympijské hry v Atlantě. Jako mistryně republiky ve skoku do vody nic jiného než tvrdý svět tréninků a závodů nezná. Až do chvíle, než si poraní páteř. Její sportovní kariéra náhle končí. Touha po úspěchu ji ale přivede ke kariéře pornoherečky. Stejně jako své tělo ovládala a využívala ve sportu, využívá jej při natáčení pornofilmů. Má slávu, peníze, komfortní život, nezávislost. Nakonec ale přece jen musí zpomalit…
Film je inspirován příběhem Andrey Absolonové, která byla v 90. letech jednou z našich nejúspěšnějších skokanek do vody a posléze neméně úspěšnou pornoherečkou Leou De Mae. (Bontonfilm)

Stanislaus

Život Andrey Absolonové - nadějné skokanky do vody *slash* známé pornoherečky - o jejíž existenci jsem neměl před zhlédnutím filmu vůbec ponětí, nabízí dost zajímavý námět k filmovému zpracování a je trochu škoda, že Její tělo nevyužilo naplno potenciál takového materiálu. Hraný režijní debut Natálie Císařovské se totiž nijak výrazně nevymyká ze žánru životopisného dramatu, byť obsahuje pár zajímavých motivů (skákavá bojovnice) či záběrů (příznaky nemoci). Největší slabinou filmu byl pro mě ostrý (či odfkláklý) přechod mezi dvěma naprosto rozdílnými profesními kariérami hlavní postavy a povrchně vyobrazený postoj Andreiny rodiny vůči jejímu poúrazovému životu. P. S. Cenzurované scény ve filmu ani nemusely být! ()

Djoker

Absolonová toho za 27 let zažila hodně (skoky do vody, úraz páteře, porno, rakovina), takže je škoda, že si její příběh vzala na paškál zrovna debutantka Císařovská, která jen proskákala jednotlivá témata a nedokázala hlavní postavu vůbec zhmotnit. Germani sice přiráží jako o život, což potěší asi každého heterosexuála, ale vývoj tam není žádný. Vystačit si s pouhým konstatováním, že život je někdy pěkná svině, na celovečerní film opravdu nestačí. ()

Fr

„TAKŽE DĚLÁŠ TOHLE ROZHODNUTÍ ZCELA DOBROVOLNĚ?…“ Taková jednoduchá, sporá filmařina. Což vlastně sedí i k natáčení „Péčka“… Samozřejmě – vůbec nejzajímavější je, jak její kariéru přijímá rodina. Překvapením zase ty „natvrdo“ ukázaný scény. Zajímavej nápad natočit film podle osudu Andrey Absolonové. Úplnej filmařskej průser to není…    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o režisérčin celovečerní hraný debut. Dříve točila dokumentární filmy. 2.) Ve filmu účinkují profesiánolové - jak na můstcích tak v pornu. 3.) Scénář vznikl i díky rozhovorům s hrdinčinou sestrou Lucií.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

William_

6/10. První velký film Natálie Císařovské dopadl průměrně. Je vidět že režisérka ještě nemá pořádné zkušenosti, což bylo vidět především na konci filmu, který byl neskutečně prázdný, nedůstojný a působil nedodělaně. Osobně jsem odcházel z kina velice zklamaný s myšlenkou, že to šlo udělat daleko lépe. Film není špatný a moc příjemně se na něj dívá (což mi pánové zajisté potvrdí), ale v těch důležitých částech, kdy by Vám měl něco předat, film bohužel selhává. Musím ale pochválit jak Natalii Germani, tak Cyrila Dobrého, u kterého bych už sakra chtěl, aby mu někdo dal hlavní filmovou roli, ten kluk to v sobě má a čeká až mu někdo šikovný nabídne dobrou roli. Musím naopak pokárat rodinu Andrei, která působí jako vedlejší postavičky bez jakéhokoliv charisma. Snad jen sestra Andrei byla viditelná. A při tom rodina a dění v ní mě zajímalo asi ze všeho nejvíce, jak moc to rodinní příslušníci (ne)snáší, proč se otec rozhodl pro rozvod - sakra to v tom filmu mělo být více! Je opravdu škoda, že se z toho nevytěžilo více, potenciál byl obrovský. Andrea Absolonová (a především její rodina) si zasloužila lepší zpracování. ()

NinadeL

18+ Natálie Císařovská uvažuje podobně jako já. S osudem Andrey Absolonové (1976-2004) se seznámila skrze její nekrolog, což ji posléze inspirovalo k paralele mezi vrcholovým sportem a pornem a na této úvaze vystavěla hraný film. Podle reakcí obyčejných lidí i (rádoby) profesionálních recenzí usuzuju, že většina Císařovské zbaštila i s navijákem hru s propagací filmu.  Někteří jsou dokonce zklamaní z toho, že Její tělo není více sexy nebo naopak nesleduje předpokládaný pád na dno. Císařovská ale nechápe změnu kariéry Absolonové jako morální pád na dno, ale jako logický krok v dané situaci. Její film mnohem víc vypovídá o tom, jak moc toxické je prostředí vrcholového sportu, jak snadno lze pracovat s tělem jen jako s nástrojem, pokud vám ho už v dětství někdo vezme. Co se stalo v životě hlavní hrdinky? Ze dne na den musela ukončit sportovní kariéru kvůli úrazu krční páteře. Neměla v záloze žádnou druhou kariéru (tady vykřičník směřuje k rodičům a trenérce), po uzdravení měla pouze své vytrénované tělo. Poprvé o něm mohla rozhodovat, postupně se začala uzdravovat z tréninkového drilu, začala jíst, menstruovat (další vykřičník směrem k zanedbání péče rodičů a trenérky), rozhodovat o svém sexuálním životě. A jediné, s čím uměla pracovat, byla ambice po úspěchu. A tehdejší české porno nabízelo novou příležitost. Nebyla to jen výrobna levných scén pro internet, byl to svět sám pro sebe, točili se v něm zajímavé peníze, existovala v něm ocenění, která měla nějakou váhu. Nezainteresovaní tento rozdíl asi nedokážou vstřebat, ale určitě je možné si dočíst knihu vzpomínek Tarry White Porno a já, která dle vlastních slov nastoupila do branže půl roku po smrti Absolonové / Ley de Mae a prožila si s jejími bývalými kolegy a kolegyněmi veškeré emoce zármutku. Kdo má odvahu sledovat některé celé filmy Ley de Mae, tak určitě zvládne taky pochopit, jak úspěšná byla a že se jí s tímto řemeslem skutečně podařilo vycestovat a nezůstalo jen u planých slibů malé české produkce. ___ Výjimečně jsem byla na projekci v plném sále a bylo zajímavé sledovat různé falešné vzdechy pohoršení a ujišťování se mezi sedačkami o tom, že je to "opravdu hrozné, co se na plátně děje". Podobně zábavné reakce naposled pamatuju z projekcí Nymfomanky ;) ()

• „Když jsme například natáčeli v obýváku, kde byl sex dvou pornoherců, tak oni měli takovou radost z toho, že mohou souložit v opravdovém filmu, že to rozjeli naplno se vším všudy,“ prohlásila režisérka Natálie Císařovská. „Majitelka bytu, kde se natáčelo, si mě pak vzala na kobereček s tím, že toto by opravdu nešlo, takže jsme málem skončili naše natáčení,“ dodala ještě. (Duoscop)
  • Režisérka Natálie Císařovská pôvodne zvažovala dokument aj kvôli svojej dovtedajšej profesii. V Česku sa námetu chytilo viacero tvorcov, no toto filmové spracovanie ako jediné odobrili pozostalí členovia rodiny. Režisérka sa téme venovala dlho, až 7 rokov. (Biopler)
  • „Byla to velmi lákavá nabídka, ale zároveň jsem před tím měla velký respekt. Nedokázala jsem si představit, jakým způsobem se to dá natočit tak, abych to psychicky zvládla. Je to zajímavý tragický životní příběh inspirovaný reálnou ženou, která žila ne úplně obyčejný život. V průběhu natáčení se hrdinka tak mění, že bychom o ní mohli natočit tři různé filmy,“ prohlásila Natalia Germani. (Duoscop)