Lust for a Vampire

Love for a Vampire

Horor

Velká Británie, 1971, 95 min

• Han22

Pokračování Vampire Lovers je ještě horší než první díl. Z erotického hororu nezbylo už skoro nic, místo toho tu máme dívčí školu se spoustou rozpustilých školaček a lásku až za hrob mezi profesorem a titulní upírkou. Červená knihovna jako když vyšije s takovou spoustou blbostí, že je nemá cenu ani jmenovat. Těch pár odhalzených koz a vražd (většinou mimo záběr) to nezachrání.(19.1.2014)

Druhý díl z trilogie filmů, které vznikly na motivy knihy Carmilla od spisovatele J. Sheridan Le Fanu. Carmilla Karnstein je znovuzrozena a s pozměněným jménem na Mircalla vstoupí do blízké dívčí školy, kde saje krev svým spolužačkám, které často pobíhají v lehkých košilkách nebo jen tak polehávají bez nich :-) ...Vcelku příjemný vampýrský hammer, který mne bavil.(7.4.2007)

Prostřední a zároveň nejslabší část karnsteinovské trilogie (první jsou Vampire Lovers, poslední pak Twins of Evil). Rozhodně za to může ta přeslazená romantika, v níž se hlavní borec zamilunkuje do svojí studentky - upírky Mircally, a která citelně narušuje tu klasickou atmosféru Hammeru. Přitom se tu dočkáte jednoho povedeného probodnutí padajícím trámem a dech beroucí přehlídky krásných koziček v prvních dvaceti minutách. Slabá trojčička.(16.2.2018)

Není to tak dobré jako Vampire Lovers, ale rozhodně to není špatné. Ubylo lesbických podtónů a přibylo odhalených prsou (hlavně v prvních 15 minutách jich tam bylo víc než v erotickém filmu na Nově). Carmilla/Mircalla dostala novou podobu. Upřímně řečeno Ingrid Pittová se mi líbila daleko víc. Děj byl docela nápaditej. Docela se mi líbí to, čím jsou specifičtí upíři v této trilogii - denní světlo, oheň ani voda jim neublíží. Sice je to nezvyk, ale je to příjemné oživení a upíří postavy díky tomu dostávají více prostoru a nepotřebují žádné šílené služebníky. Pro scény na nádvoří Karnsteinského zámku byla použita kulisa, kterou fanoušci hammer hororů mohli vidět např. ve filmu Scars of Dracula.(3.8.2008)

Ještě jeden z těch posledních filmů od Hammer studia, který stojí za to vidět. Hlavně díky těm "kundičkám", které se tam celý film produkují a svádí oči jen k té kráse, kterou mají a né k dílu jako takovému. Leč pozorný divák se nenechá ošálit a sleduje Vampíry jak se snaží znovu o nadvládu nad světem živých. 75%(1.12.2014)