Paul Newman je známý především jako herec, nicméně za ním stojí i zajímavá práce na postu režiséra. Toto drama z roku 1984 pojednává o složitém vztahu stárnoucího dělníka Harryho a jeho dospívajícího syna Howarda, který považuje svého otce za nulu a břídila. Každý žije v jiném světě – Harry uznává jen tvrdou fyzickou práci a lopotu, jeho citlivý syn má zase vzletné myšlenky a chtěl by se živit psaním. O tom ovšem otec nechce ani slyšet a dá mu vážné životní ultimátum. Rodičovská láska může mít mnoho podob a jednu z nich ukazuje snímek Harry a syn… (oficiální text distributora)

Brain-D

Nevím proč, ale strašně mi to připomíná Gran Torino. Díky příběhu o chlápkovi, který stárne a má zdravotní potíže... ()

JohnSmith

Newmanův herecký počin mě moc neoslnil. Ne že by byl Newman špatný, ale příběh nemá šťávu a je nudný, až teprve ke konci je trochu zajímavější. ()

Autogram

Rodinné a pracovné trampoty otca a syna v ich zvláštnom vzťahu a ako si majú nájsť po dlhých rokoch spolužitia vzťah medzi sebou. Vo svojej situácii má Harry celkom nárok stať sa zatrpknutým starcom, ale je lepšie sa ním nestať. Na to potrebuje pomoc okolia, a napriek nechuti ju prijme. Taký rodinný film, ktorý neurazí, len občas prekvapí zvláštnym vývojom situácie. ()

Danoboss

Pekný film, ale Paul Newman mi do role často nepríjemného, životomnespokojného Harryho skrátka nesedel, možno je to tým, že vo filmoch podraz, Frajer Luke, Butch Cassidy and Sundance Kid hral takých sympaťákov.. a takisto mi vadí, že vo režisér nemal potrebu nám oznámiť, na akú chorobu vlastne zomrel. Morgan Freeman sa vo filme mihne ešte ako neznámy herec v malej roličke typického blbca vo fabrike, akých som na brigádach zažil už dosť a preto viem zodpovedne povedať, že to zahral skvelo. ()

Kovaja

Pohodovej kousek kterej režíroval Newman o starším chlápkovi který makaá na stavbě(jako demoliční pracovník)a příde na něj nějaká nemoc doprovázená občasnou slepotou,proto musí povolání opustit.Na výchovu dospívajícího synka je sám a snaží se mu vysvětlit jak je důležité najít si pořádnou práci.Mezi otcem a synem dochází k neschodám,kdy se otec snaží synovi vysvetlit že on by pracoval rád ale nemůže načež syn pracovat může -ale nechce. ()

kubilov

Taková klasická výpověď o komplikovaném vztahu otce a syna, který nastal po úmrtí matky. Otec je spíše vyznavačem fyzické práce, v čemž mu nezabrání ani přechodná slepota, zato synátor je spíš takový bohém, který si žije sen, ve kterém je spisovatelem. Morgan "Afroman" Freeman je za tu třetí *, jinak docela nic moc. ()

Prubner

Paul Newman v titulní roli je vynikající, o tom žádná. Ale to je taky skoro jediné pozitivum tohoto filmu (pochválit ještě lze dobré dialogy). Ten krasaveček v roli syna byl na mě až moc sladký a spíš mě iritoval, i když ta samotná postava mi byla blízká tím, jak se snaží prosadit se coby spisovatel. Znám to. Autoři asi chtěli ukázat, jak je hezké, když se otec a syn mají rádi (něco jako Spejbl s Hurvínkem), ale ten vroucí vztah mezi nimi byl hodně přehnaný. Aby se otec a syn každou chvíli objímali, mazlili a kdovíco ještě, to jsem nikdy nikde v reálu neviděl, ani ve vlastní rodině, ani jinde. A kdyby jo, připadalo by mi to divné a nepřirozené, skoro pedofilní. Co se týče příběhu, sice oceňuju snahu, aby to bylo jako ze života, jenže to nebylo natočeno tak poutavě, abych se nenudil. A nudil jsem se hodně. ()

jessic

Film, který se mi kdysi líbil zachycením komplikovaného vztahu otce a syna, postava otce mě tehdy dost vytáčela. Takže ráda bych shlédla znovu, protože předpokládám, že tentokrát mě bude iritovat synek flákač. ()

meda2016

Není to obvyklý příběh, ve kterém slavní herci, jako Newman, hráli. Chvíli to není zajímavé. A později ne pro každého. ()

Dvojirakri

Nadějný scénář, který zhatila postava syna. Zatímco otcovi fandíte, jste na jeho straně celý snímek bez výhrad a moc mu přejete zlepšení jeho zdraví a osudu, synáček je líný otrapa co jen dělá problémy, ale nejsem si úplně jistý jestli byl právě takto zamýšlen, mám pocit že tohle nebylo úplně jednoznačné, jeho vývin je kostrbatý, diskutabilní a jeho mládí to v mých očích neomlouvá. Zkrátka podle mě je jeho postava špatně napsaná a sráží jinak pěkný snímek do průměru, nehledě na antipatie které jsem k jeho herci měl. Škoda. ()

miraporthos

Tak po tomhle filmu jsem si zase položil otázku, proč musí ta potvora smrt dávat hloubku příběhům... Jinak filmu prospělo, že divák má nutkavou potřebu domýšlet psychologii postav. Kdyby si ten černošský vymahač přišel pro Harryho auto, dal bych o dvě hvězdičky míň... ()