Epizody(8)

Nelineárně vysílaný seriál, jehož pořadí epizod má každý uživatel Netflixu rozdílný.
Geniální zločinec a jeho parťáci se chystají ukrást sedm miliard dolarů. Tenhle velkolepý a do detailu propracovaný plán ale ohrozí zrada, hamižnost i ďábelské intriky. (Netflix)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (5)

Kaleidoskop (2023)

Z väčšej časti sa mi príbeh páčil, ale náhodné prehrávanie epizód, ktoré bolo háčikom Netflixu, podľa mňa nefungovalo. Osobne mám pocit, že by som dal viac hviezdičiek a bol by som investoval do postáv a príbehu, keby sa odvíjal na základe časovej osi. Vo všeobecnosti nie som fanúšikom seriálov, ktoré využívajú flashbacky a pri epizódach prehrávaných v nelineárnom poradí mi to miestami pripadalo zmätené. Napriek tomu boli postavy dobre vykreslené a herecké obsadenie odviedlo skvelú prácu. Záverečná epizóda ( ktorá je pre všetkých rovnaká) uzavrela veľa medzier v príbehu a bola uspokojivým ukončením limitovaného seriálu. ()

Zelená (2023) (E02)

Toto je epizóda, ktorou som začal. Zelená je dobrá farba, trochu pokojná, ale určite nie tu! Po prvé, milujem Giancarla Esposita a verím, že v tejto epizóde odviedol skvelú prácu a tiež výber novej postavy s trochou komédie po Gusovi Fringovi z BB/BCS. Jediný problém? Epizóda je trochu nejasná, myslím si, že dodáva seriálu dej a kontext a verím, že je to dobrá epizóda na začiatok, ale s týmto tempom, ktoré určite viem, že ďalšie epizódy nedosiahnu, nás ako divákov tak trochu nudí, ak nie sú tak dobré. Po tejto epizóde si pozriem epizódu 5(fialová). ()

Modrá (2023) (E03)

Toto je piata epizóda, ktorú som si pozrel po druhej (zelenej), piatej (fialovej), štvrtej (oranžovej) a šiestej (červenej) epizóde. Odporúčam ľuďom, aby si túto epizódu NEpozerali aspoň dovtedy, kým neuvidia 3-4 epizódy, pretože sa dá povedať, že ide o stretnutie skupiny aj udalostí, ktoré formovali ostatné epizódy. Modrá je farba inteligencie, komunikácie a dôvery. Ako sme videli a doteraz zistili, že každá farba na tento seriál pôsobí a možno kazí myšlienku každej epizódy. Je tiež farbou chladu a nedostatku emócií. Epizóda bola dobrá, trochu rýchla a možno sem-tam pár dejových dier, ale toto je komediálny seriál s obmedzeným rozsahom, takže je v poriadku, že má dobré vybudovanie a tak ďalej. ()

Oranžová (2023) (E04)

Táto epizóda prináša niekoľko nepríjemných udalostí. Jai Courtney je dobrý herec, ktorý sa stáva typickým predstaviteľom neznesiteľného blbca. V takejto úlohe bol výborný vo filme Jack Reacher ako protivník postavy Toma Cruisa, ale v tomto filme divák musel oslavovať jeho smrť z rúk titulnej postavy/hrdinu. Arogantné postavy sa v drámach používajú ako protipól hrdinom a Jai túto úlohu plní dobre. Vyzerá to tak, že tu bude zloduchom a možno aj špicľom, ktorý odovzdáva informácie federálom. Samozrejme, môže to byť len neznesiteľný blbec, ktorý vzbudí naše podozrenie skôr, ako bude špeh odhalený. Napriek tomu jeho pádu budú diváci tlieskať bez ohľadu na to, či je špiónom, alebo nie. "Orange" prináša do príbehu isté napätie a zároveň predstavuje kladnú postavu v úlohe Te-Te. Agentka Nazan je samozrejme podlá a snaha o to, aby pôsobila sympaticky tým, že ukazuje situáciu s jej synom, padá. Je to zloduch plný zlých úmyslov. ()

Červená (2023) (E06)

Toto je štvrtá epizóda, ktorú som si pozrel po druhej (zelenej), piatej (fialovej) a štvrtej (oranžovej), a táto je zatiaľ najzaujímavejšia! Červená farba predstavuje energiu, vzrušenie a celkovo je to jedna z najfarebnejších farieb, ktorej sa venuje najviac pozornosti. Ako taká sa táto epizóda nazýva červená. Bohužiaľ? Mám pocit, že najmä túto epizódu nemôžete sledovať len tak pred epizódou s veľkou udalosťou, pretože ako divák dobre poznáte výsledky udalosti bez toho, aby ste prežívali skutočný stres a napätie s našimi milovanými postavami. Teraz si idem pozrieť tretiu epizódu (modrú). ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů