VOD (1)

Epizody(8)

Nelineárně vysílaný seriál, jehož pořadí epizod má každý uživatel Netflixu rozdílný.
Geniální zločinec a jeho parťáci se chystají ukrást sedm miliard dolarů. Tenhle velkolepý a do detailu propracovaný plán ale ohrozí zrada, hamižnost i ďábelské intriky. (Netflix)

Trailer

Cermicek

Prej má bejt tenhle koncept nelineárnosti výjmečný. Já ti nevim..asi jsem proti tomu imunní. Rozhodně nejsem ten typ, co by si pouštěl nějaký seriál dvákrát v jiným pořadí..🤷‍♂️. Takže když odbouráme tuhle "revoluční" složku, tak mi zůstává průměrnej heist, kterej upadá svojim zpracováním (takhle lacině vypadající věc jsem viděl naposled snad u Kobry 11?🤔), námětem a příběhem (kterej je btw hodně předvídatelnej) až po výkony samotných herců, kteří jsou ve většině sympatičtí jak šutrák v botě (snad až na Giancarla, ikdyž tomu taky hodně docházi dech a porovnání s jeho výkony v BB by byl doslova hřích!). ()

Vabr

Zajímala mě kompozice, která funguje bez toho, abyste se dívali na seriál chronologicky. Ano funguje, ale zakládá se na často flashbacích nebo flashforwadech (když se to tak vezme), a to není divácky moc lákavé. Příběh moc nezaujal (byl to průměrný Netflix) a postavy byly vesměs průměrné (nejhorší byl rozhodně ten otravný agresivní komediant - takové postavy jsou nadržku). Nejlepší byl Ray v ústřední roli, ale jako celek mi to za pokračování ve sledování nestálo, a tak jsem po 3 nebo 4 dílech skončil. Vyhodnocení: Dokážu si představit tenhle nápad s intenzivnějším dějem a vypracovanějšími postavami ()

Rocky88

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slibný koncept, leč nevyužitý, ba dokonce kontraproduktivní. U některých epizod vyloženě vadí nechronologické přehrávání, u jiných zase ne. Nicméně všechny epky prozradí vše, co se odehraje v poslední epizodě. Žádné nečekané překvapení, žádná nečekaná reakce nějaké z postav. Nic. Hrozně chybí napětí, celé to má pouze "Hm efekt". Škoda. ()

jedna_vrana

Kaleidoskop je v mnohých smeroch výborný, svieži a nápaditý, ale nie dokonalý. Mnoho divákov ho bude porovnávať s Ocean´s eleven, twelve, ja hlavne s Money Heist... Papierový dom bude ťažké prekonať, to je nám jasné, lebo nápadov, ktoré tak oslnili divákov, bolo dosť. Kaleidoskop sa snažil tiež prísť s novými myšlienkami, na ktoré mal nalákať divákov, je asi individuálne, ako zapôsobili. Postavy sú zvládnuté dobre, neprekážalo mi, že boli nesúrodé (myslím, že Bob bol debil naschvál a malo to priniesť do seriálu trochu humoru. Áno, raz som sa srdečne zasmiala - keď sa Bobovi spustila na hlasovom asistentovi, aplikácii Macaw, reklama.) Možná zámena dielov? Pozerali sme seriál nezávisle traja a všetkým  trom nám Netflix "namiešal" poradie dielov, ako sú pôvodne zoradené. Považujem za marketingový ťah a neviem si predstaviť, že by som "Bielu" videla ako prvý diel. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kaleidoskop bezpochyby JE experimentálny seriál, ale nie možno až takým extrémnym spôsobom, ako je prezentovaný. Predsa len ide o klasický scenár s chronologickou štruktúrou, len upravenou tak, aby ste v deji nemali bordel, ak seriál budete sledovať podľa vlastného uváženia. Prináša to však niektoré myšlienkové inovatívne prvky, a to najmä fakt, že v podstate každý uvidí síce rovnaký príbeh, ale preciťovať ho bude odlišne. No a k samotnému príbehu? Ten už je relatívne obohraný, podstatné tak je, AKO je prerozprávaný. Čiže nevyhnem sa prirovnaniu s Mementom. ()

• V čase 10:45, během rozhovoru v kuchyni Lea (Giancarlo Esposito) se svým bývalým spoluvězněm a přítelem Stanem (Peter Mark Kendall), si můžeme za nimi na zdi povšimnout loga chorvatské společnosti Podravka, která vyrábí koření. (Manu1488)
  • Príbeh seriálu je voľne inšpirovaný skutočnými udalosťami okolo hurikánu Sandy, keď sa z centra Manhattanu stratilo 70 miliárd dolárov v dlhopisoch. (molcan2)
  • Niekoľko mien hlavných postáv sú palindrómy: Bob, Salas, Ava, Nazan, Hannah. (molcan2)

Související novinky

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)