Reklama

Reklama

Panenky na útěku

  • USA Drive-Away Dolls (více)
Trailer 4

Divoká Jamie (Margaret Qualley) se vzpamatovává z čerstvého rozchodu, upjatá Marian (Geraldine Viswanathan) si potřebuje orazit od vyčerpávající práce. Společně se rozhodnou změnit prostředí a strávit pár dní na prosluněné Floridě. Plán skvělý, realizace příšerná. Na cestu totiž v místní autopůjčovně dostanou auto, které mělo posloužit partičce mafiánů k převozu kufru s velmi nebezpečným obsahem, shodou okolností právě do míst, kam směřují obě dívky. Zatímco ty dvě řeší především to, jak z výletu vytěžit maximum, přičemž si pod tím každá představuje něco úplně jiného, trochu zoufalí gangsteři dělají vše (a pod slovem „vše“ se skrývají i ty nejhorší skutky) pro to, aby je dostihli a kufr jim sebrali. Zatímco nic netušící hrdinky řeší své holčičí problémy, smyčka se stahuje, stejně tak se zmenšuje možnost, že by z ní mohly vyklouznout. Naštěstí je svět bláznivé místo, plné často neuvěřitelných náhod… (Cinemart)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (51)

Lokutus 

všechny recenze uživatele

Podobnou slátaninu nezachrání ani Margaret Qualley, na kterou se sice pořád skvěle kouká, i když žvatlá sebevětší hovadiny a přefikne všechno, co před ní neuteče na strom. U podobný karikatury si člověk vzpomene na srovnatelně nesnesitelnou Amber Tamblyn v Two and a Half Men, a i zde je to srovnatelná křeč a povětšinou spíš jen utrpení, který je naštěstí velmi rychle zapomenutelný. Kdo ví, co Damona vedlo k tomu, že v současnosti tráví část svýho času ať už v novodobých břečkách od (kdysi skvělýho) Smithe a nyní i srovnatelně vyčpělýho solo Coena. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem to určitě horší. Sice si člověk prakticky celý film klade otázku "Zda tohle má legendární režisér černohumorných záležitostí zapotřebí." Ale já mu nic zakazovat nemůžu a vyloženě mě netrápilo, že se jedná o jeden z nejslabších (možná nejslabší kousek) ve filmografii. Má to švih, má to spád, holky jsou sympatické a duo zabijáků taky není tragické. Překvapí že se nakonec dostaví Matt Damon. Takže abych to nakonec nějak shrnul. Očekávaná úplná bída se nedostavila a třeba to příště bude lepší. 55% ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Primitívna zápletka a prapodivná štylizácia, kde je všetko absolútne nesúrodé. Coena je tu poznať naozaj len v detailoch, ale scenáristicky to tápa. Šteky Damona a Pascala sú preexponované a chémia medzi ústrednou dvojkou chýba. Qualley ale tú južanskú lesbu hrá na parádu. Aj napriek všetkým týmto kritikám sa na to ale dobre pozerá, je to iné, vťahujúce ( hlavne úplne zbytočné sexuálne scény) a má to aj značný nadhľad. Mišmaš žánrov, scén a hereckých kreácií, ktoré by v zásade nemali spolu vôbec fungovať a na nejakej primitívnej úrovni kupodivu fungujú. Nie pre každého. A od jedného z velikánov amerického nezávislého filmu pôsobí toto ako zvláštnejšia variácia na American Pie a tým ako päsť na oko pre všetkých fanúšikov.  Ale zostane to v pamäti. O tom zase nepochybujem. ()

Vidly10 

všechny recenze uživatele

Přestože nejsem hltačem Coenovského humoru, jejich režisérský styl nemůžu popřít. Panenky sice nesou podpis pouze jednoho ze slavných bratří, ale i tak si drží svůj osobitý styl snímání a komediálních prvků, které člověk sleduje při jednom přiblblém road-trip dobrodružství, ve kterém uvidí více ženských orgasmů než v průměrném pornofilmu. Já vlastně ani nevím, jak film hodnotit. Je až absurdně zábavný, že jsem se u něj nenudil ani chvíli, přitom dokáže jednoduše rozebrat dva odlišné pohledy na sexuální život dvou lesbiček. I když vás film lákal ve svých trailerech na Matta Damona, Pedra Pascala či Miley Cyrus, věřte, že tohle rozhodně nemůže být důvod ke zhlédnutí, jelikož to, co vidíte v traileru je asi tak vše, co z nich vidíte ve výsledném filmu. Naopak, co by mělo být hlavním tahákem a bodem vaší pozornosti, je Margaret Qualley, která je díky své perfektně načasované komedii a texaskému přízvuku jednoduše zapamatovatelným prvkem filmu. Mé hvězdičkové hodnocení neberte vůbec v potaz, tady budu stoprocentně v drtivé menšině. Spíše se na film koukněte s otevřenou hlavou, když se chcete zabavit na hodinu a půl u nějaké blbosti. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Nehodnotitelný bizár roku. Odpovídá tomu návštěvnost - v Cinema City Flora jsme ji zajistili během dvou dnů pouze já a my tři kamarádi, z nichž dva to prospali. Ethan Coen se asi zfetoval nebo něčeho načichal a natočil svoje halucinogenní vize a lesbické sexuální fantazie. Párkrát jsem se zasmál, ale byl to smích tragikomický z filmu, kontextu i celkového rozpoložení. Film namixovaný z bláznivostí, lesbických hrátek a nudných dlouhých dialogů. Margaret Qualley to nějak moc nesluší jako obvykle, přitom ten film táhne, Matt Damon potěší a Pedro Pascal se snad nikde neobjevil tak, že by hrála prakticky jen jeho hlava. Miley Cyrus podtrhuje celkovou bizarnost. Je to špatné nebo dobré? Viděl bych to na celosvětový propadák, jenž se ale stane kultem na večírcích filmových fandů, kde se pouští jen špatné filmy, u nichž se všichni baví s notnou dávkou alkoholu a drog. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (8)

  • Coen opísal svoju manželku Triciu Cooke za „spolurežisérku v každom smere, hoci nemá pridelený kredit“. (Arsenal83)

Související novinky

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Reklama

Reklama