Poblíž tajné základny "zvláštních leteckých sil" v Nevadě se ocitá posádka vesmírné lodi - otec, matka, dcera a malý syn. Návštěva mimozemšťanů uprostřed vědců, ponořených do vesmírného výzkumu, vyvolá nevídaný rozruch. "Návštěvníci" se musí spasit útěkem. Přitom se jim ztratí nejmenší člen rodiny. Ten se při svém putování dostává do rodiny energické vdovy Janet Cruise, matky 16-letého Michaela a 10-letého Erica, připoutaného na invalidní vozík. A právě Eric se stane prvním a největším kamarádem malého tvora, který slyší na jméno MAC (Mysterious Alien Creature - Tajemný cizí tvor). Náhle se objeví zbytek mimozemské rodinky o niž projevují eminentní zájem vědci, policie, novináři a - přirozeně největší - děti... (Intersonic)

Kopik

Pamatuju si, ze jako malej sem to hltal a videl sem to snad 50x. :-d Jeste ted bych mozna zvladl rict co je v celym filmu. ()

balba

Můj nejoblíbenější film z dětství.Postavička Mac je velice roztomilá.Hlavně závěr filmu je dobrý , kdy rodinka mimozemšťanů dostane v Americe občanství. ()

honajz2

Tak jsem se konečně po několika letec odvážil na tu kopírku E.T.ho podívat a dopadlo to ještě hůř než jsem čekal. Sice jsem se tomu teda párkrát z guilty pleasure důvodů zasmál, protože ten scénář je tak strašně dementní že to ani jinak nešlo (třeba když se kluk vozíčkář plnou rychlostí rozjede z kopce, sjede ze skály do jezera, ale o pár hodin je úplně v pohodě bez nějakého zranění či pohmoždění :D), ale jinak je to prostě jenom špatné. Hnusná rodina mimozemšťanů se dostane na Zemi, synek zdrhne do města a ti ostatní bloudí pouští (jak se z toho ústavu sakra dostali?). no a pak už je to doslova E.T., tedy kromě konce, kdy SPOILER ufoni domů neodletí a místo toho se z nich stanou řádní Američtí občané jezdící v růžovém cadiliacu. KONEC SPOILERU Navíc je to celé jen jeden obrovský product placement na Mekáč, Skittles a hlavně Coca Colu, což je jediný nápoj, kteří ti mimozemšťané pijí. A herecké výkony jsou taky dost směšné, nejlíp hrál snad ten mýval, co se tam v jedné scéně hrabal v koši. On by to možná nebyl tak moc špatný film, kdyby to režisér natočil CELÉ jako komedii (protože tu jsou tři celkem povedené hlášky - bez ironie) a kdyby to celé nebyla jedna velká reklama, tak by z toho mohl být přijatelný film pro malá děcka, kde by ani ten extrémně jednoduchý scénář asi tolik nevadil. Jenže takhle je to fakt hrozné. 1* ()

Alfréda

Tenhle film má, jak říká slammer Anatol Svahilec: product placement jako dement. Skittelsky, mekáč kam se podíváš, a hlavně ta Coca-Cola. Nejen, že jí má každej druhej v ruce, nejen, že v krámu vidíte pyramidu z plechovek coly až ke stropu. Oni z ní udělají i nedílnou součást děje - cola totiž pohání ty vesmírné příšerky jak baterky, a dodávají jim energii, když jsou vyčerpané. Kromě coly má film Jennifer Anniston na půl vteřiny, a creepy vesmírného tatínka, kterého má dětská paměť naštěstí vytěsnila. 30% ()

MJMilan

Každý jednou vyroste a poněvadž jsem tento snímek viděl hned několikrát, tak ho mám celkem v dobré paměti. Je to takový méně známý E.T., taky volá domů... :-) ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1989 : VÍŤAZ (2) : Najhoršia réžia - Stewart Raffill, Najhorší nový herecký objav - Ronald McDonald (hrajúci sám seba), NOMINÁCIE (+2) : Najhorší film, Najhorší scenár - Stewart Raffill, Steve Feke. ()

ecceHOMMO

Ako malému sa mi to dosť páčilo, ak by som to však videl dnes, asi by som musel ísť s hodnotením dole. Hold, zub času hlodá. ()

Chris Masters

Můj nejoblíbenější film s mimozemšťanem z dětství.Na druhém místě je Spielbergův E.T.Vždycky když mám chut tak si tento kousek pustím a vzpomínám na to, jak jsem ho neskutečně hltal.Mimozemšťan Mac a jeho lidský přítel Eric.Vynikající film. ()

VanTom

Extrémně hnusný (až natolik, že už skoro ne roztomilý) mimozemšťánek se na Zemi ztratí své rodince, teskní po ní a skrz různé nadpozemské vylomeniny se skamarádí s malým klukem, zatímco ho nahánějí vládní agenti. Nepřipomíná vám to něco? Rozdrobený scénář s topornou režií dotáhnou útěk zmatených "imigrantů" až do WTF šťastného přijetí amerického občanství, ale celkově mě (zejména) druhá půlka vyloženě nudila. Radost z filmu asi museli mít u McDonald's a Coca Coly, která tu slouží pomalu jako všelék. ()

Han22

Od začátku do konce vykrádačka E.T. Kýčovitější (exitují horší doják než dítě na vozíku??), rozvleklejší a hlavně s naprosto hnusným ufounem, který umí akorát kulit oči. Přesto se mi pár scén líbilo (honička, finále u beznínky, krásný závěr) a pro děti to muselo mít svoje kouzlo - je mi jasný, že jako malý bych to neskutečně žral. Takže dávám smířlivé tři hvězdičky, protože úplná ztráta času to není ani dnes. ()

DonQ

SPOILER - Kdyby rodince marťánků nedali na konci americké občanství, tak bych možná i hvězdu za nostalgii z dětství přidal. ()

Castorr

Tak tohle je pro mě klasika. Když jsem byl malý, vždycky než jsem se šel koupat, musel jsem to vidět, jinak bylo zle:-D. Příběh připomínající E.T.ho není tak skvělý, ale já jsem Maca prostě miloval. ()

XdanteX

za časů dávných roku 1993 kdy si lidé ještě chodili pro filmy na legendárních VHSkách do bájných to krámu zvaných videopůjčovny.....i naše rodina pro malého Mě půjčovala pohádky na dívání. Na každé druhé kazetě tehdá byl děsivý trailer, na děsivý film s děsivým dabingem, který se jmenoval Mac a Já...přes všechnu tu hrůzu jsem chtěl strašně film kde byl roztomilý Mac vidět. Bohužel naše půjčovna v inventáři film neměla....tak jsem se na něj koukl ze zvědavosti poprvé dnes po 20ti letech. Neurážejícní variační blbůstká na ufounské téma z dob kdy Americké děti ještě uměly porazit FBI. ()

zdeny99

Nepovedená vykrádačka E.T. - mimozemšťana, která na originál vůbec nemá. Špatná kamera, dialogy a ten příběh je hodně nezáživný. [600. hodnocení, 51. komentář, 54%] ()