Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Ivoshek

Slupka civilizace se ukáže být v krizové situaci hodně tenká, zvlášť když ji odhazují děti. A ty někdy dokážou být sakramentsky kruté. Vřele doporučuju, výborný film s překvapivě dobrými dětskými herci. Těšte se na hlavu na kůlu. ()

SOLOM.

Remake původního filmu z roku 1963 se sice rovněž snaží v rámci možností držet knižní předlohy, ale dá se mezi nimi najít spousta rozdílů. Zatímco originál si mě získal na svou stranu ponuřejší atmosférou, zde byla k vidění větší akčnost a krutost. Co však oba filmy spojuje je nádherný výběr prostředí kde se natáčelo a dramatické pasáže. Harry Hook se snažil ještě více zapracovat na postupné proměně chlapců v „divochy“, ale místy to lehce skřípalo. Zvláště postava dospělého, mi tu moc neseděla. Navíc mi přišlo, že některé důležité postavy (ty vedlejší) tu byly lehce odsunuty do pozadí, na úkor jiných. Kupříkladu takový Simon dostal mnohem méně prostoru, než tomu bylo v originále a oproti tomu dvojčata byli značně upřednostňovány. Navíc jak představitel Ralpha tak i Piggyho mi nebyli už tak sympatičtí, jako tomu bylo v původním filmu. To však neznamená, že by jejich výkony byly špatné. Po psychologické stránce došlo k výraznému zlepšení až ve druhé polovině filmu a závěr byl opravdu povedený. Diváka lehce zamrazí, čeho všeho jsou děti schopné a to bez jediné známky lítosti. Jejich krutost tu pocítí kromě divočáků i několik jiných zvířat. Po shlédnutí obou těchto filmů, jsem došel k závěru, že by nebylo vůbec na škodu si občas pustit i něco jiného než jen horory. Tyhle ty psychologické dramata mnohdy nabídnou mnohem zajímavější a drsnější atmosféru či zápletku, než lecjaký béčkový horor. 60% ()

Ilicka

Postrádá to hloubku Goldingovy děsivé antiutopie, ale ačkoli klouže jen po povrchu problému, dokáže vyvolat znepokojivou atmosféru a otázky. Konec je výborný... ()

Hogun

Banda nevychovaných zákerných malých hajzlíkov, ktorých rodičia poslali radšej do vojenskej školy ako ich trpieť doma, sa hrá po stroskotaní na opustenom ostrove na velkých "lovcov"... Nepresvedčivé, umelé, iritujúce. Padám do postele, vypínam rozčúlene televízor a nadávam nad zbytočnou 90 minútovou stratou drahocenného spánku. 3/10 ()

JASON_X

Goldingova kniha na mě kdysi svým 'sociálně antropologickým realismem' docela zapůsobila (i když ne tolik jako Dědicové), ale film už příliš ne. Málokteré dítě totiž dokáže hrát přirozeně a uvěřitelně a z kluků v tomhle filmu nebyl uvěřitelný ani jeden, všichni více nebo méně přehrávali a svoje repliky odříkávali více nebo méně prkenně. Nejhorší ze všech byl v tomhle směru tlusťoch Piggy. Nechápu proč tvůrci z kluků udělali vojenské kadety (jak by se mezi ně třeba onen Piggy probůh vůbec dostal?), nechápu proč totálně překopali mýtus o "bestii", => prostě nechápu proč děj neponechali ve druhé světové. Naopak vyzdvihuju snahu o syrovost, třeba za naturalistické řezání prasečí hlavy by už dneska zoofilové filmaře ukamenovali a rodiče dětí by jistě taky protestovali. P.S.: Hodnotím teď jen film, ne knihu, s jejímž nelítostným resultátem o lidské přirozenosti se shoduju - v reálu by se vše dost možná takto doopravdy vyvíjelo a většina dětí by jistě chtěla být radši v Jackově zdivočelém gangu lovců, než v partě se sucharským mirkodušínovským Ralphem a obézním změkčilým fňuknou. ()

Kimon

Jednání a charakter jakékoliv živé bytosti na této planetě se mění a přizpůsobuje podmínkám, v jakých je nucena žít. To platí o zvířatech, ale i o lidech, bez ohledu na to, zda se jedná o dospělého jedince či mládě. V případě větší skupiny pak v mezních situacích nastupuje dominanta silnějšího jedince, který ve snaze přežít projevuje snahu ovládnout ostatní "slabší" jedince. Tato skrytá vlastnost v nás přetrvává, i když jsme už dávno překonali dobu kamennou a žijeme v civilizované společnosti. Tento film nám naléhavě připomíná, že ani my, narození a vychovávaní v dnešních civilizovaných podmínkách nejsme nic víc, než jen pouhopouzí potomci pravěkého člověka s hluboko uloženými vlastnosti divokého zvířete. Když se tyto vlastnosti spojí s lidskými bytostmi věku dětského, je to víceméně hrubá podívaná poněkud hororového nádechu. Pro žáky prvního stupně základních škol tento film rozhodně určen není. ()

mm13

Silné literárne podobenstvo v "iba" adekvátnom filmovom prevedení rovná sa síce pôsobivý filmový zážitok, ktorý však slúži len ako obrazový doprovod k čítanému... niečo na štýl "viem že si to neprečíta každý z vás, tak si to aspoň pozrite". Záslužné? ()

Tommassi3

"Chce ještě někdo mušli ??" Když nemáš mušli, nikoho nezajímá, co říkáš.. A mnohdy ani když ji máš !! Kapitán Harry Hook naznačuje, jak těžká je cesta k demokracii, a zejména zkoumá to geneticky zakódované zlo v nás, podobně jako Will Golding s nobelovkou kolem krku ve své prvotině.. Výtečná adaptace, jakkoli silně aktualizuje, opravdu skvostného románu.. ()

JohnCZ

Dost znepokojivý thriller a zajímavý příklad toho, co se s člověkem stane, když je odříznut od civilizovaného světa a jeho morálních zásad. A to, že ústřední role hrají děti, je znepokojivé ještě mnohem více. Herecké výkony dost dobré, film jako takový ale trochu strohý! What are you guys doing? ()

khedy

Téma dětí-sadistů nikdy nezklame. Knižní předlohu jsem nečetl, ale co se týče filmu, tak se mi dostalo skvělého gradujícího příběhu, který však mohl zajít ještě trochu dál. Těch 90 minut mi přišlo hodně málo na to jaké má toto téma potenciál. ()

corpsy

Brané skôr dobrodružnejšie než filozoficky, ako britská predloha z roku 1963. Slušná minutáž bráni v celkovej nude a výprava dodáva dobrú ostrovnú atmosféru. Remake, ktorý sa nezdá byť zbytočný. ()

ledzepfan

Pro mne osobně obrovské zklamání--Nemohu doporučit nikomu kdo četl a má rád knižní předlohu--Mooc jsem se na to těšil protože jsem(hlavně zde)četl spoustu pozitivních ohlasů..ale to co jsem zhlédl byla jen křečovitá snaha o to vyrovnat se s knihou a přitom se pokusit být originální---ze spousty klíčových scén knihy se staly jen pársekundové, letmé prostřihy--Některé charaktery jsou zcela pozměněné(Jack)a většina je zcela nevykreslená...V knize máte velmi brzo přehled o jednotlivých Jménech..Tady ale vládne naprostý chaos a jména většiny hochů nemáme vůbec možnost zachytit--Jack s Ralphem by měli být zprvu přátelé a jejich odcizení by mělo být pozvolné a velmi nenápadné(né jako tady)--Děj je lehce pozměněn už na samém začátku faktem ,že se na ostrov dostane i jeden dospělý(i když pomalu umírající)--Celé to působí jako podivný a nesourodý sestřih brutálně osekaných scén z knihy..snad jediné chvíle které se trochu svou atmosférou blíží knize jsou scény smrti,,jakoby byl celý film točen jenom pro tyhlety dvě scény..a to je škoda tohle není námět o smrti mladých chlapců ale o jejich pozvolné proměně z dětí vychovaných v řádu a civilizaci na naprosté divochy toužíci po lovu a krvi...PS:docela mile ,seirozně a výrazně je zahraná postava čuňase...jinak nikdo nic moc ()

NinonL

Verze z roku 1963 se mi zdála ještě ponuřejší a temnější, proto jsem ji také ohodnotila o hvězdičku víc. ()

Krt.Ek

Homo homini lupus! Tím, co o nás jako o druhu říká, je Pán much vskutku děsivější než leckterý z hororů. K lepšímu než průměrnému hodnocení se však nedokopu, hlavně skrz "bezejmennost" a "bez-tvářnost" chlapců, skrz tu nezodpovězenou otázku: z "koho" že se vlastně může stát "ono", kdo a proč podlehne? I proto se cítím povinován přečíst Goldingovu předlohu. 60% Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

frashmaker

Tak vám nevím. Moc se mi to líbilo. Námětem, kvalitními dětskými herci a asi i velikou pravdou, kterou film v sobě skrývá.... Systém se vždycky může zvrhnout. A stává se to dnes a denně všude na světě. A nezáleží na tom, jak jsou lidé inteligenčně vyspělí. Nezáleží... Bohužel.... ()

LV.Helter

Neuveriteľne surové zverstvo. Polovicu filmu som prežil v sprche zimomriavok a bolo pár scén, ktoré ma emocionálne položili. Civilnosť tu docela hraje do kariet, avšak príbeh nie je úplne od začiatku vyrozpravaný. Našlo sa tu aj pár fakt veľkých nelogických medzier, ale mne to v tomto prípade vobec nevadilo a záver je neskutočný... ()

Lukrecie

Je to strašně kruté, ale jako příklad odstrašujícího lidského fanatismu velmi vypovídající. Dobře vykresluje psychologii a uvažování silou, mocí a pudy vedené skupiny, kde bohužel inteligence a rozumné uvažování nemá šanci. Ať žije Ralph! ()

GodComplex

Predchudce LOST v detske podobe. A jestli si myslite, ze bude vsechno v chillu, protoze tam jsou deti, myslete znova. Detske chovani je (obzvlast v tomhle filmu, ale i obecne) neco neskutecne brutalniho a diky jeste nevyvinutym mozkum dementniho. 6/10 ()

ABLABLABLA

Naprosto úžasný výběr na zabrání tří hodin Základů společenských věd.... Film výborně zobrazuje a výstižně poukazuje na to, co se děje mezi skupinou ztroskotanců. Jedni si chtějí užívat, druzí se snaží přežít a nějak se zachránit. Poté se ukazuje, co všechno s člověkem udělá strach, postupně se všichni z "party hodných" přesouvají kvůli strachu a pod nátlakem k "partě padouchů" až na konec zbydou jen dva, ti chytřejší a zodpovědnější. A vše vyvrcholí tím, když jednoho z nich zabijou a poté se uskutečňuje hon na toho posledního, jako kdyby to bylo nějaké zvíře. Naprosto je ovládly pudy a odhodili všechny zábrany a lidské vlastnosti. Skvělé dílo. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)