Komediální drama s Petem Davidsonem, Sethem Rogenem a Paulem Danem v hlavních rolích popisuje neuvěřitelný příběh boje Davida s Goliášem, kdy se parta amatérských investorů na internetu rozhodla ukázat, jak je burza na Wall Street křehká, a organizovaně začala navyšovat hodnotu společnosti GameStop (ano, obchod s videohrami), až se z ní stala nejúspěšnější společnost na světě. V důsledku toho utrpěly významné hedgeové fondy a nezávislí short selleři zničující finanční ztrátu. (Falcon)

Trailer 1

BoredSeal

Dobrý příběh, ale opravdu nudné zpracování, které jsem od Gillespieho nečekal. Nenápadité dialogy (rozhodně ne na úrovni Sorkina) nudných postav, co vám mají být sympatické jen proto, že nejsou bohatí, nemůžou soupeřit s okouzlením, které máte z 10 minutového čtení článku. Podivný pocit lacině podaného poselství "hodní chudí natrhli arogantním boháčům prdel" ještě znásobil úryvek s jistou paní se zkratkou AOC. Vidět to na Netflixu vyšší rychlostí, tak mě to tak nenaštve, ale v kině mě tento film bohužel utýral. ()

Arsenal83

Pre mňa nezaujímavá téma, gambleri na burze ma extra neinteresujú, avšak pravdou je, že mužom v oblekoch na otlak siahať netreba, kruto sa vám to môže vymstiť. A hoci tento boj bol ukázaný priam ako komunistický, teda ako ten pravý proti vykorisťovateľom, vidím v tom skôr závisť, pretože každý chce aspoň kúsok z koláča, aj ten, čo majiteľov koláča naoko nenávidí, pritom by chcel byť na ich mieste. Rádoby pozitívne vsuvky s miešaným lesbickým párom a mužom, čo mužom vraj nie je, hoci sa na ňom zasekáva i najlepší zastrihávač Braun, neviem presne zhodnotiť: sú reálne a bolo to s nimi všetko tak, ako ukázali? alebo sú tieto postavy a ich úloha zveličená len preto, akú povinne korektnú dobu žijeme? Obávam sa, že bé, bé bé je správne. Navyše táto dráma je nehybná ako Enrique Iglesias na koncerte, veľa dialógov o tom istom a to všetko preložené takým podivným lasagne, kde na vrchu je fuck, ďalšia vrstva shit a potom základná vrstva sú odvodeniny od týchto odborných výrazov, aby sme všetci na sto percent vedeli, že hlavní "hrdinovia" sú mega nad vecou. Pritom sú plytkí ako hroby bielych koní mafie zo Žitného ostrova. ()

DJ Obelix

Divákům, kteří kauzu kolem GameStopu trochu sledovali, nepřináší film vůbec nic nového. A těm, kteří o téhle události nevědí nic, film nastíní jen naprostý základ. Těžko říct, kdo je tedy vlastně cílovka. Navíc jsou "Dumb Money" proloženy klasickými "člověčinkami", tedy příběhy obyčejných lidí, které patří k nejzbytečnějším částem filmu. Nutno ocenit obsazení, ač řada z těch známějších herců zůstala trestuhodně nevyužita (jmenovitě Offerman a Stan). Ve výsledku jsme někde na pomezí 2 a 3 hvězd. Bohužel. Čekal jsem od filmu mnohem víc. Nová "Sázka na nejistotu" (The Big Short) se bohužel nekoná. ()

Aljak

O niečom takom ako GameStop som veru v živote nepočul, no napriek tomu uznávam, že príbeh o vzostupe tejto spoločnosti ma celkom zaujal. Aj keď som nikdy nejako extra nepochopil, ako hedge fondy fungujú (čo ma asi pripravilo o kus lepšieho pochopenia deju), tak bolo zaujímavé sledovať ako sa absolútne nezainteresovaní ľudia dostali vďaka Keithovi Gillovi k obrovskému balíku peniaz (ako slepé kura k zrnu). Napriek tomu som bol prekvapený, že tí ľudia sa vôbec nebáli riskovať, hoci mali sami väčšinou dlhy a nie práve dobré finančné zázemie. Už som len čakal, kedy to celé padne ako domček z karát. Film rozhodne zaujímavý, aj keď z mojej strany nie úplne pochopený. 3* ()

Disease

Film, který není antikapitalistický, jak tu píší někteří, ale naopak o tom, že kapitalismus může být pro každého. Popravdě jsem se divil, že investování na Wall Streetu bylo před zavedením appky Robihood pro "obyčejného člověka" prakticky nemožné, když například u nás je to naprosto v pohodě. Paul Dano to dal na totální klobouček. ()

• Když se objevují autentické záběry reakcí některých youtuberů, tak se na moment objeví í český youtuber Erik Meldík z ViralBrothers. (Posheidon)
  • Skutečný Ken Griffin (ve filmu ztvárněný Nickem Offermanem) se tvrdě ohradil proti způsobu, jakým jej tvůrci ve filmu ztvárnili a rozhodl se zažalovat studio Sony Pictures. Oslovil proto přinejmenším dvě advokátní kanceláře a rozeslal několik výhružných dopisů. Griffin argumentoval tím, že „film překračuje pomyslnou hranici mezi vědomě nepravdivým a pomlouvačným vykreslením mé osoby a společnosti Citadel Securities“. (HellFire)
  • Steve Cohen (Vincent D'Onofrio) nosí v jedné scéně čepici s logem baseballového klubu New York Mets. Skutečný Steve Cohen je vlastníkem tohoto klubu. (HellFire)

Související novinky

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)