Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pittsburgh, rok 1901. Kate Soffelová /Diane Keatonová/ je manželkou správcu Alleghenskej väznice a vzornou matkou štyroch detí. Jej prácou a životným poslaním je rozdávať Bibliu a slová útechy väzňom odsúdeným na smrť. V celách smrti sa ocitnú aj bratia Ed /Mel Gibson/ a Jack /Matthew Modine/ Biddlovci, ktorý čakajú na konečný rozsudok za lúpež a vraždu. Pani Soffelovú, žijúcu v stereptypnom a nudnom tempe za tmavými stenami väzenia, očarí Edova charizmatická mladosť a túžbu po slobode a živote... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Realistická, raně industriální romance s mladým Melem Gibsonem. Armstrongová už od té doby asi nic lepšího nenatočila... ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film, kde som určite nepochopil, čo Gibson vidí na Diane Keaton. Realistický a bez moralizovanie podaný príbeh zakázanej lásky, ktorý ma síce nenadchol, ale moje intelektuálne ja v ňom cítilo čosi viac... ()

jezurka42 

všechny recenze uživatele

Why would God give us this short life with all its troubles and not a better one after? Za cenu všeho opustila ta žena život perfektní navenek, ale zničující uvnitř. Vydala se na cestu s těmi dvěmi mladíky, kteří ji milovali i nenáviděli, kteří ji potřebovali i postrádali. Cesta to byla konečná, dvě srdce bít přestala, aby byla jedna duše volná. To nebyl jejich útěk, ale její vysvobození. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení filmu probíhalo v Ontariu. (Terva)
  • Vězení, ve kterém se část příběhu odehrává, je skutečné vězení Allegheny County, v němž byli uvězněni Jack and Ed Biddle. (jezurka42)
  • Film byl natočen podle skutečného příběhu Charlese 'Bucka' McGoverna a Biddle Boys, který se stal roku 1901 v Pittsburghu. (Terva)

Reklama

Reklama