Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pittsburgh, rok 1901. Kate Soffelová /Diane Keatonová/ je manželkou správcu Alleghenskej väznice a vzornou matkou štyroch detí. Jej prácou a životným poslaním je rozdávať Bibliu a slová útechy väzňom odsúdeným na smrť. V celách smrti sa ocitnú aj bratia Ed /Mel Gibson/ a Jack /Matthew Modine/ Biddlovci, ktorý čakajú na konečný rozsudok za lúpež a vraždu. Pani Soffelovú, žijúcu v stereptypnom a nudnom tempe za tmavými stenami väzenia, očarí Edova charizmatická mladosť a túžbu po slobode a živote... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

jezurka42 

všechny recenze uživatele

Why would God give us this short life with all its troubles and not a better one after? Za cenu všeho opustila ta žena život perfektní navenek, ale zničující uvnitř. Vydala se na cestu s těmi dvěmi mladíky, kteří ji milovali i nenáviděli, kteří ji potřebovali i postrádali. Cesta to byla konečná, dvě srdce bít přestala, aby byla jedna duše volná. To nebyl jejich útěk, ale její vysvobození. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film, kde som určite nepochopil, čo Gibson vidí na Diane Keaton. Realistický a bez moralizovanie podaný príbeh zakázanej lásky, ktorý ma síce nenadchol, ale moje intelektuálne ja v ňom cítilo čosi viac... ()

Reklama

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Realistická, raně industriální romance s mladým Melem Gibsonem. Armstrongová už od té doby asi nic lepšího nenatočila... ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení filmu probíhalo v Ontariu. (Terva)
  • Vězení, ve kterém se část příběhu odehrává, je skutečné vězení Allegheny County, v němž byli uvězněni Jack and Ed Biddle. (jezurka42)
  • Ken Wahl se měl setkat s Diane Keaton ohledně přijetí role Eda Biddla. Při cestě na tuto schůzku měl však Wahl vážnou nehodu na motorce a utrpěl zranění hlavy, které si vyžádalo 89 stehů. (jezurka42)

Reklama

Reklama