V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

liberita

Príbeh vychádzajúci z reálnej historickej udalosti o Júlii a Rómeovi Nového sveta. V animácii vidieť zmenu, keď sa namiesto množstva rôznorodých farieb sústreďuje na menej farieb, ktoré sú ale výraznejšie a plnšie. Hudba je opäť skvelá -hlavne piesne "Listen to Your Heart" a "Colours of The Wind", prospela jej spolupráca tradičného Alana Menkena so Stephenom L. Schwartzom. Myslím, že v postave Pocahontas je veľmi dobre a presvedčivo spracovaný spirit severoamerických Indiánov a má hĺbku, ktorá takému Johnovi Smithovi ale aj iným postavám chýba. ()

Godhaj

,,I kdyby tam na nás čekali lidojedi, mě je to fuk, hlavně že vypadnu z týhle smradlavý lodi!“ Tento animák pro mě bude mít už navždy sentimentální hodnotu, protože to byl první film, který jsem viděl na VHS kazetě. Ale i když se na něj dívám kritickým okem, nezbývá mi než chválit. Velmi krásný příběh potěší jak děti, tak i dospělé a je prost různých taškařic, pádů a honiček, jak to tak bývá u současných animáků. Postav je tak akorát a jsou pěkně vykreslené. A když už jsem u kreslení, animace je povedená a nic ji nechybí. Potěšilo mě, že zvířátka nemluví a nestaví se jen na nich, pouze doplňují děj a nepřekážejí jeho vývoji. Naprosto bez chyby je český dabing, u něhož se mimořádně vyvedly písničky, z kterých jsem doslova uchvácen. Co se negativ týče, jen trochu mi vadila postava Johna Smithe, který je prostě až moc velký klaďák a navíc blondýn, takže mu nejde úplně fandit. ()

dawnie

Jedna z mých oblíbených disneyovek se naprosto nenásilným a zároveň přesvědčivým poselstvím "nepleňte sakra na co přijdete, zkuste se na to podívat novýma očima a přitom se zamilujte do dcery náčelníka kmene" funguje se stejnou silou na všech frontách i po těch letech. Zimomriavky, mráz po zádech při písních "Just Around the River Bend" a "Colours of the Wind" mě budou asi provázet už napořád. Krásný krásný krásný. ()

studiobadguy

Tento film není u nás vůbec známí a je to velká škoda. Příběh je také velmi zajímavý, protože se z dob rytířů atd. přesouváme do dob kdy angličané jeli osidlovat Ameriku. Postavy jsou také skvělé. Obě strany jsou divákovy strašně simpatické a místy jsem nevěděl které straně fandit. Pocahontas jako hlavní postava funguje dobře a vždy můžeme pochopit její chování. Je tu mnoho skvělích písní a mnoho z nich si budete zpívat další dva dny. Nebudu tady psát slohy, 100% (5 hvězd). ()

papadoce

TOPka medzi rozprávkami. Chytľavé piesne vlezú pod kožu a zostávajú aj po rokoch nádhernými. Stará animácia vykreslila nádherne všetky postavy. Tejto rozprávke sa nedá nič vytknúť. Sú staré disneyovky, ktoré som nevidel, ale nemyslím, že toto môže niečo zo starej éry prekonať. A ak nebudem brať do úvahy modernú animáciu, tak ani dnes zrejme nebude nič tak zimomriavkové a rozprávkovo krásne. Je tu toľko krutej pravdy, že to berie dych, lenže je citlivo podávaná a ak nie ste úplný debil, niečo to s Vami proste urobí. Krásne. ()

DJ Kritik

Príbeh lásky Johna Smitha a Pocahontas popretkávaný chytľavou hudbou je skvelá voľba pre celú rodinu. Humor stvárnený malými zvieracími priateľmi poteší ako skoro v každej Disneyovke ..... ... ............. . .. .. ... ... . ... .. ....... ............. ....... .......... ..... ... ....... .. Hudba: ***** Vtiahnutie do deja: ***** Humor: ***** Animácie: ***** ()

Bonniesgun

Od Disneyho mám ráda téměř vše, ale Pocahontas ještě o něco víc (proč tu sakra není šestá hvězdička?). Píseň Colors of the Wind dostala Oskara právem - husí kůži nahání pokaždé! Že je příběh předvídatelný, naivní? A co? Vždyť jeto hlavě pro děti! Disney zde ustoupil od svého roztomilého stylu (vyjma mývala a pejska) a podařilo se. Není to taková sranda, jako předtím, ale o to víc vezme za srdce... Tak fajn, Disney to prostě umí... ()

Marketa0603

Propracovanost mi tady trochu chybí, částečná absence dětské naivity mi navíc nedovolí věřit, že kmen Pocahontas žil "happily ever after" a vůbec nebyl vyvražděn nebo vytlačen z původního místa (další z pohádek, které jsem v dětství nešťastně propásla). Ale Colors of the Wind je taková nádhera, že nemůžu jinak. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 67.4% | Krásný a kouzelný animák s hezkým dobrodružným příběhem, kde vše skončí dobře. Samozřejmě, že takových podobných příběhů tu už pár bylo, ale my máme pro "kreslené animáky" od Disneyho slabost, protože nám vždy umožní se vrátit do nevinného a krásného útlého dětství, kdy jsme podobné příběhy hltali jedním dechem! :-) 75% ()

janahorova

Tento film jsem viděla jako malá na staré televizi, z toho si už moc nepamatuju, každopádně teď v roce 2021 v Blu-Ray verzi musím říct, že kam se hrabou aktuální animáky od Disney jako třeba Frozen. Tento film je sice také roztomilý, ale zároveň mnohem dospělejší, než jaké vznikají dnes. Ta kreslená grafika prakticky vůbec nezestárla, každá scéna je promakaná do detailu, nejsou tam žádná hluchá místa. ()

PlysovyMacko

Paci sa mi viac tato klasicka animacia nez moderne pixarovky, farebna paleta je tu prekrasna. Piesen Colors of the wind je velmi vydarena. Ocenujem, ze zloduchovia su belosi, ale vyustenie je rozpravkovo naivne - naklonnost dvoch ludi nemoze zabranit vojne medzi narodmi, ked jeden chce vydrancovat druhy. Pacilo sa mi spojenie Pocahontas s prirodou a mudrosti Matky vrby a ktovie ako by sa vyvinul ich vztah, keby odisla s nim. ()

helrohir

Jedna z prvých disneyoviek, ktoré som fyzicky zažil už pár rokov po jej vzniku, keď som ju dosť často sledoval na VHS. Animácie sú samozrejme dokonalé, vizuálne je to proste dobrý film so skvelou hudbou. Ale príbeh je tu trochu viac naivný a jednoduchý, pričom pri týchto "novších" disneyovkách už boli vymyslené oveľa lepšie a záživnejšie príbehy. Zaujímavosťou je, že je jednou z mála disney filmov, ktoré nečerpajú z klasickej literatúry, ale použili príbeh so skutočným historickým podkladom. 65%. ()

maldoror16

Tak Pocahontas jsem viděl poprvé a nestačil jsem se divit. Vždycky jsem ji měl za tu průměrnější disneyovku a opomíjel ji, ale naprosto jsem se mýlil... Jasně že úplně naivní a nereálné zpodobnění objedvování Nového světa, ale je to pohádka pro děti a jako většina ostatních disneyovek úžasná pohádka s roztomilými postavami, romantickým příběhem plným krásných hodnot, citů, písniček. Novější Disney styl animace byl skvělý krok kupředu a skutečně mohu jen říci, že Pocahontas a její příběh jsem si z celé duše a srdce zamiloval. Jedna z nejlepších ne-českých pohádek a disneyovek Paráda! 100% ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe