V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

lucascus

...krásný animák, skvělá hudba a písničky...no prostě klasika od Disneyho, jediné co mi vadí, že tak zprznili americké dějiny, všichni přece víme, že Pocahontas zachránila Smitha v deseti letech, ještě jako dítě, neprožili spolu žádný románek, možná maximálně přátelství...ale tak budiž...je to pro děti, (mimochodem Pocahontas zemřela ve věku asi 20 let, zřejmě na neštovice). ()

majkl44

Přestože je pohádka jen inspirována skutečností, má pěknou hudbu a snad to trochu pomůže dětem chápat rozdílné kultury jinak než jen na to, že "mé je správné a cizí je špatné." ()

VanTom

Nevím, jestli je vhodné vyčítat dětské pohádkové disneyovce tu ohromnou míru zjednodušení a naivní idealizace historických událostí, ale tak prostě nemají natáčet animáky inspirované skutečností (nebo se na ně nemám dívat, když rozhodně nepatřím do cílové skupiny :-)). Technicky klasicky brilantní, mnoho scén nesmírně působivých (z velké části díky nádherné hudbě a písničkám), ale celkově u mne snaha o dospělejší romantický přístup ztroskotala, kromě výše zmíněného i pro neustálé otravné blbnutí "komických" zvířátek. ()

Sany33

Hneď na začiatok by som chcel poznamenať, že čistotný medvedík práve z rozprávky Pocahontas je tou suverénne najlepšou animovanou postavičkou na celom svete. Celkovo príbeh, animácie aj hudba boli na fenomenálnej úrovni a dokonca musím povedať, že slovenský dabing v tomto prípade bol rovnocenným súperom pôvodnému zneniu. Jedna z mojich najobľúbenejších Disneyoviek si odo mňa nezaslúži nič iné ako 94%. ()

J-o-k-e-r

Krásná romanticko-dobrodružná pohádka s podmanivou hudbou, dnes již klasika Disneyovy tvorby. Snad jen těch písniček nemuselo být tolik. Hodně znát, odkud mmj. čerpal slavný Avatar :). Nejlepšími postavami ale zůstávají zvířecí kamarádi Meeko, Flit a Percy. ()

vyfuk

Ach jo. No tak já nevím. Někdy se hold nedaří. Někdy až moc. Pocahontas není nic co bysme doteď neviděli. Velice jednoduše se tento film tratí v celkovém měřítku. Není ničím zajímavý, nemá dobrý příběh a ani není vtipný. Teoreticky je to jako Kráska a zvíře akorát v masovějším měřítku. Rozhodně ne moje gusto. Za pár měsíců i zapomenu, že jsem to někdy viděl. ()

LadyVader

Místama mi to přišlo trochu naivní, ale pořád z toho filmu mam stejne fajn pocit, jako kdysi, když jsem na tom byla jako prcek v kině :-). ()

štísko

Není to bezchybné, ale moc se mi to líbilo. A nijak mne nevadilo, že to je natočené na motivy a ne podle skutečné události. Ta by ovšem za zfilmování stála. Čtyři plus by bylo akorát. ()

Dinosaurier

Que que Notura. Listen with your heart. První film, který jsem viděla v kině (nepočítáme-li Toma a Jerryho). A to z kabiny promítače! Kdo by si to potom nezamiloval (doteď piju kafe z hrnku s ní). Měla jsem Pocahontas na audio kazetě a pouštěla si ho tak asi každý den před spaním. Nejhezčí písničky. Ženská hrdinka od Disneyho, která je nezávislá a nečeká jen na zadku na svého prince. Učí všechny lásce a běhá po lese se zvířaty a jí zeleninu. Krásný pohled na indiánské respektování přírody, která je tu po našem boku, kterou nevlastníme. Odmítne jednoho z nejvíc sexy Disney mužů Kocouma, aby mohla být s modrookým Johnem Smithem. Okay, tak jistě chápeme, že modré oči a hlas Mela Gibsona je fair enough a víc než svaly. A taky mi dal největší radu do života hláškou: I've gotten out of worse scrapes than this. Can't think of anything right now, but... Druhý díl mi zlomil srdce a zničil všechny představy o lásce. Díky bohu, že jsem jej viděla až jako dospělá. Ale to už je jiný příběh. ()

Sdoom

Průměrná disneyovka, u které mi vadí i takový "detail", jako je opominutí jazykové bariéry. Tvůrci se to sice snažili nějak zaonačit, ale moc se jim to opravdu nepovedlo. Určitě mohu pochválit animaci, která patří mezi nejpovedenější, hudba je však spíše průměrná a děj se zejména v první polovině celkem vleče. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

klúčik

Na tento film som bol zo svojimi deťmi v kine a dosť sa mi páčil. Je krásne nakreslený a musím vyzdvihnúť aj slovenský dabing. Najmä M.Lasicu. 75%. ()

Roby

Musím dát tři hvězdy na čtyři to fakt není, film byl dobrý, ale bohužel JEN dobrý. Příběh až přilíš duchaplný, ale za to velmi poučný. Oproti jiným filmům z továrny Walta Disenye se nemůže pyšnit, tak skvělými písničkami, jako byly například v Malé mořské víle. Oscara za song k filmu Pocahontas "Colors of the Wind" popravdě příliš nechápu, asi byl tehdy na pěkné písničky velmi chudý ročník 58%.. ()

Fary

Ačkoliv moc nemusím tyhle kreslený muzikály, tak Pocahontas má něco do sebe a není to špatně natočený. Někde kolem 3,5 hvězdičky. ()

Paity

Vcelku milé pokoukáníčko na další disneyovský animák. Příběh, který všichni známe samozřejmě ničím nepřekvapí, ale to není na škodu. Na druhý pohled už ale méně zajímavé a třeba tkaový Princ egyptský se mi líbil mnohem víc. ()

Stružák

Hezká disneyovka. Díky poutavé hudbě, pár vtipným scénám (ten mýval s kolibříkem jsou perfektní) a krátké stopáži celej film uteče jak voda. Příběh je možná trošku předvídatelnej, ale rozhodně nápaditej. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe