• český

• slovenský

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1988, 111 min

• xaver

Béčkový film s hvězdným obsazením. Zcela postrádám anoncovanou velkou úspěšnost tohoto thrilleru. Oproti snímku Čínská čtvrť to nebylo skoro o ničem. Jenom to nepovedené a neodůvodněné fandění dealerům drog. S těžkým srdcem dávám dvojku a to jenom kvůli hereckému obsazení, protože dealeři drog patří jenom do kanálu. Ve filmu i ve skutečnosti.(21.3.2012)

Vysluněná krimi s milostným trojúhelníkem Gibson - Pfeiffer - Russell. Celý film jdou policajti s Russellem po bývalém obchodníkovi s drogami -Gibson, který už nekšeftuje. Vše se změní s příchodem Carlose...Film si jede v pomalém tempu od začátku až do konce. Budu shovívavý a dám tomu tři hvězdy, i když to je tak na 2,5*(14.1.2014)

Tým dvom ( resp. trom . . alebo žeby štyrom ? ) to spolu klape výborne. Jasne vidieť rukopis scenáristu. Inteligentná dráma, ani akčná, ani romantická, od všetkého trochu, stavia na skvelom dialógovom scenári s dobre vypracovanými postavami. Ich charaktery sú už možno menej vierohodné, ale aspoň sa vyznačujú mimoriadnou ľudskosťou. Herci vybratí skvele, od hlavných až po tie najepizódnejšie postavy, pričom ústredná dvojica by sa pokojne mohla vymeniť a sedelo by to rovnako. Gibson opäť býva na pláži, šialeného policajta vystriedal pokojný a charizmatický díler a pašerák, ale stále je to ten istý štýlový Mel, Kurt Russell je stále drsný frajer, hoci aj rozpráva o láske a smeje sa ako človek a Michelle Pfeiferová je rovnako krásna aj napriek tomu, že dostala životnejšiu rolu. No a všetci spolu sú neodolateľní . . . Je fajn aspoň raz za čas vidieť film, ktorý je aj akčný, aj romantický a ktorého hrdinovia sú fantastickí, pričom to nie sú žiadni nadľudskí hrdinovia . .(8.9.2006)

Nevyužitý herecký potenciál, umolousaná režie, zmatený scénář, chybějící dynamika, nevyužití kvalit kameramanské legendy Conrada L. Halla. Přitom měl tenhle drink na papíře vše, co by divák rád ochutnal: zvláštní přátelství poldy z protidrogového a bývalého dealera, osudovou ženu pohybující se někdy mezi nimi a renomovaného scénáristu (Čínská čtvrť, Tarzan), který měl tohle trio dostat do zajímavých situací. Jenže zmiňované přátelství je ploché a nezajímavé, chování trojúhelníku zmatené, o žádnou vášnivou pecku nebo atraktivní kriminálku se tak nejedná. Viděl jsem to skutečně dávno, názory se různí, takže jsem byl zvědavý, na kterou stranu se po dlouhých letech a „vyzrálejším“ pohledu přikloním. Nakonec se dá říct, že jsem očekával pořádný steak a nikoliv veganské tofu. Škoda..(8.8.2017)

• gudaulin

Z pěti výrazných amerických herců měli v době natáčení hned čtyři z nich fakticky status hvězdy a byli na vrcholu své popularity. Přesto se podíleli, jak už to v hereckém životě bývá, na výrobě beznadějně průměrného filmu, který by ode mě mohl dostat přívlastek mdlý a nevýrazný. Mel Gibson i Kurt Russel patřili k hvězdám akčních filmů, ale tenhle případ je z jiného soudku. Snímek si hraje na psychologické kriminální drama, jenže je moc upovídaný, režie je mdlá a scénář, který si pohrává s fenoménem těžce zkoušeného kamarádství, je jen průměrný, takže je tu příliš mnoho minusů na to, aby to zachránilo několik hereckých legend. Mohl bych dát slabší 3*, ale etická stránka filmu mi nesedí. Až vám poleze nesympatický kolega na nervy, střelte ho klidně do zad tak jako kriminalista v podání Kurta Russella, a dejte tak přednost kamarádství s charismatickým kriminálníkem... Celkový dojem: 45 %.(29.1.2012)

• - Agenta  Maguire (J.T. Walsh) nosí hodinky značky Rolex Submariner a detektív Nicholas (Kurt Russell) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 3. (m.a.t.o.)

• - Snímku mala pôvodne produkovať spoločnosť Warner Bros. s rozpočtom 33 miliónov dolárov. Keď od produkcie odstúpila a z projektu sa stal nezávislý film a rozpočet klesol o 10 miliónov dolárov. Napriek tomu sa v tom čase jednalo o najdrahší nezávisle produkovaný film. Producent Thom Mount zdôvodnil odstúpenie spoločnosti Warner Bros. od financovania filmu s tým, že Warnerom sa nepozdával scenár, ktorý vykresľoval policajtov v zlom svetle a zároveň hlavnou postavou bol bývalý drogový díler. (m.a.t.o.)