poster

Tequila Sunrise

 • český

  Tequila koktejl

 • český

  Tequilový úsvit

 • USA

  Tequila Sunrise

 • slovenský

  Tequila Sunrise

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1988, 111 min

 • NinadeL
  ****

  Hodně příjemný film na jistotu. Klasická hollywoodská kriminálka z 80. let, policajta si dává Kurt Russell, chlapíka, co se pohybuje na tenkým ledě Mel Gibson na vrcholu popularity (v době mezi první a druhou Smrtonosnou zbraní), a nádhernou dívku, o kterou společně bojují, nehraje nikdo jiný, než přirozeně oslnivá Michelle Pfeiffer. A ačkoli na plakáty se už nevešel, vynikající je také Raul Julia, jehož kariéra brzy vyvrcholila rolí Gomeze Addamse. Zápletka je přímočará, ale kouzlo, kterým to všechno drží pohromadě, je podtržené skutečně skvělou kamerou, protože do těch červánků by se jeden zamiloval.(17.7.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Převážně konverzační thriller vezoucí se na poklidné bázi příběhu plného strnulých tezí kolem překupnictví drog a jedné romance. Spojení těchto dvou témat bylo zpracováno s povděkem k samotnému ději což možná vede i k poněkud nesmělému pohledu na danou věc. Místy se tempo vleče, takže to občas vede k nudnosti a nezájmu. Zkrátka to postrádá určitou invenci, vizi, a dynamiku. Scénář však není napsán zrovna nejhůř. Své opodstatněné kouzlo námětu příběh má a herečtí velikáni tomu dodali vše co mohli. Snímek leckoho nenadchne ale to už je takový úděl.(15.1.2016)

 • Hal_Moore
  ****

  No tohle, příjemné překvapení. Film Tequila Sunrise jsem poprvé objevil deset minut před vysíláním a po shlédnutí zdejší vlny kritiky očekával další průměrnou taškařici, kde o klišé není nouze a herecký výkon aby tu člověk pohledal. Ale ono ne. Je to přesně naopak. Z průměrné taškařice se vyklubal docela slušný thriller, říznutý romantikou a pár akčními scénami. Klišé jsem sice nějaké zahlédl, ale na celovečerní film je ho sakra málo - další plus. A herecké výkony jsem nakonec hledat nemusel, ty prostě září ve tmě a jsou to právě ony herecké výkony, které zvedají film ze zdejšího průměrného hodnocení. Gibson snad poprvé herecky poražen, a to ženou! Michelle Pfeiffer vytřela oběma mužským představitelům zrak a ukradla si film pro sebe. Škoda že tak učinila zrovna tady, v nepříliš známém a opěvovaném thrilleru.(31.12.2006)

 • Ravi
  ***

  Klasická pohodovka s Gibsonem, kterou koření svižný příběh o sporech s policistou Russellem v přetahované o M. Pfeiffer. Čekal jsem žánrovou pecku, ale nedočkal jsem se. Zkrátka bez problému koukatelná detektivka s několika světlými momenty, která ale nemůže zkušenějšího diváka vytrhnout z klidu. 60% = 3/5(19.2.2011)

 • LaciLC
  ***

  Príjemný bol pre mňa akurát ten návrat s týmto filmom do osemdesitaych rokov a herecké obsadenie. V podstate sa jedná o veľmi obyčajný film, možno v niektorých momentoch zúfalo nudný a nezáživný. Film je zameraný hlavne na vzťahy medzi hlavnými predstaviteľmi. Nie vždy bol nudný, veď kto by sa nudil pri pohľade na tridsaťročnú Michelle Pfeiffer.(16.8.2007)

 • - Úloha Nicka bola ponúknutá Patovi Rileymu, ktorý v tom čase pôsobil ako tréner Los Angeles Lakers. Keď ju odmietol, producent Thom Mount ihneď kontaktoval Kurta Russella. (m.a.t.o.)

 • - Agenta  Maguire (J.T. Walsh) nosí hodinky značky Rolex Submariner a detektív Nicholas (Kurt Russell) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych: 3. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace