Bývalý losangeleský drogový dealer se snaží napravit, ale minulost a vztahy s podsvětím mu zajistí místo v hledáčku protidrogové policie, mexických agentů i mexických drogových kartelů. (Filmbox)

Slartibarkfast

Typický americký detektivní román s dvěma hlavními hrdiny, stojícími na opačných stranách zákona. Co víc pak chtít, když se jim před jejich ztopořené údy postaví svobodná majitelka restaurace, po které náhle sáhnou oba. Začíná hon kočky na myš a z výborných přátel, které rozdělil osud, jsou najednou podezíraví rivalové. Oddychovka z let osmdesátých, jíž podobné plnily televizní program v letech devadesátých. Sympatický Mel Gibson a drsný Kurt Russell odvádí fajn práci a z průměrného dělají lehký nadprůměr. Kriminálka na jeden večer a jedno zhlédnutí. 60% ()

Hal_Moore

No tohle, příjemné překvapení. Film Tequila Sunrise jsem poprvé objevil deset minut před vysíláním a po shlédnutí zdejší vlny kritiky očekával další průměrnou taškařici, kde o klišé není nouze a herecký výkon aby tu člověk pohledal. Ale ono ne. Je to přesně naopak. Z průměrné taškařice se vyklubal docela slušný thriller, říznutý romantikou a pár akčními scénami. Klišé jsem sice nějaké zahlédl, ale na celovečerní film je ho sakra málo - další plus. A herecké výkony jsem nakonec hledat nemusel, ty prostě září ve tmě a jsou to právě ony herecké výkony, které zvedají film ze zdejšího průměrného hodnocení. Gibson snad poprvé herecky poražen, a to ženou! Michelle Pfeiffer vytřela oběma mužským představitelům zrak a ukradla si film pro sebe. Škoda že tak učinila zrovna tady, v nepříliš známém a opěvovaném thrilleru. ()

NinadeL

Hodně příjemný film na jistotu. Klasická hollywoodská kriminálka z 80. let, policajta si dává Kurt Russell, chlapíka, co se pohybuje na tenkým ledě Mel Gibson na vrcholu popularity (v době mezi první a druhou Smrtonosnou zbraní), a nádhernou dívku, o kterou společně bojují, nehraje nikdo jiný, než přirozeně oslnivá Michelle Pfeiffer. A ačkoli na plakáty se už nevešel, vynikající je také Raul Julia, jehož kariéra brzy vyvrcholila rolí Gomeze Addamse. Zápletka je přímočará, ale kouzlo, kterým to všechno drží pohromadě, je podtržené skutečně skvělou kamerou, protože do těch červánků by se jeden zamiloval. ()

Fiftis

Vraj - o najpravdivejšom a najsilnejšom chlapskom priateľstve a ťažkej skúške, pred ktorou sú postavení. Jeho hrdinami sú dvaja kamaráti, ktorých život postavil proti sebe. ..Nemal som vôbec pocit, že to bolo o tom, čo písal popis snímky. Tak nudný film som už dlho nevidel. Herecká trojica ma síce poriadne nalákala a nabudila, ale zostala kruto nevyužitá. Film sa neveľmi neskúsenému režisérovi Robertovi Towneovi úplne nevydaril a z deja nie som schopný popísať ani jednu jedinú minútku. Vlastne ani neviem, o čo vo filme poriadne išlo. Je pravda že s Michelle Pfeiffer som ešte teraz slabý v rozkroku, ale inak bieda a utrpenie. Za tých pekných 111 minút sa tu neudialo absolútne nič zaujímavé alebo nebodaj akčné. Neviem prísť na to, čo zlákalo hviezdnu trojku, objaviť sa v tejto snímke. Scenár to určite nemohol byť. Mimochodom, na tú dobu celkom slušný finančný rozpočet a prd z toho. Hrozné. ()

Eawy

Nadpriemerný thriller s výborným obsadením, dobrým soundtrackom. Po tomto všetkom troška zaostáva samotný príbeh, ktorý je nedomyslený a z môjho pohľadu sa dej začína od prostriedku. Melovi Gibsonovi som úplne v jeho úlohe uverila. Michelle Pfeifferová bola veľmi dobrá voľba, lebo táto rola jej sadla dokonale. Kurt Russel si však nedomyslel svoju postavu a veľmi ma hnevalo ako tam celý čas pobehoval ako najdôležitejšia postava. Z tohto dôvodu 70% ()

• Úloha Nicka bola ponúknutá Patovi Rileymu, ktorý v tom čase pôsobil ako tréner Los Angeles Lakers. Keď ju odmietol, producent Thom Mount ihneď kontaktoval Kurta Russella. (m.a.t.o.)
  • Agenta  Maguire (J.T. Walsh) nosí hodinky značky Rolex Submariner a detektív Nicholas (Kurt Russell) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)