Epizody(6)

Seriál je o únose lietadla medzi Štokholmom a San Franciscom. Únoscovia sa vyhrážajú, že vyhodia lietadlo do vzduchu, pokiaľ nebude prepustený profesor z Libanonu, ktorý je vo väzbe v Štokholme. Požadujú tiež zverejnenie tajných dokumentov týkajúcich sa operácie. Aby sa únos podarilo vyriešiť, Fredrika Bergmanová a Alex Recht sa opäť spojili. (RTVS)

Arsenal83

Televízna jednohubka, vlastne šesťhubka, ktorá úplne nesklame ani nepredstavuje nervy drásajúcu drámu, ako by sa to pri únose lietadla dalo čakať. Na druhej strane vie prekvapiť a zakončiť jednotlivé časti tak, aby sa oplatilo pozerať ďalej. Len ten čas pri niektorých situáciách akoby plynul na zemi rýchlejšie a veľká sranda bola, keď 300 pasažierov a ich facebooky a sociálne siete preverili tak za 5 minút. Flashbacky z minulosti seriál zdržiavajú a prekombinujú ho, no a na konci si človek uvedomí, že kľudne epizódy mohli byť aj tri, alebo len jeden celovečerný film, stačilo sa zbaviť len hluchej vaty. Chýba dobrá hudba, ktorá by vzbudila napätie, nechýbajú ale tie správne švédske/západné prvky, kde všetko už ovládajú vo väčšine emancipované ženy, často sa tu spomínajú pravicoví extrémisti a na jedného nemorálneho moslima je tak 25 dobrých a vysoko intelektuálnych. ()

AlexUnited

Asi by sa dalo nájsť niekoľko logických zádrhelov a nezrovnalostí, ale v tomto prípade je vše odpuštěno a schválne nadhodnocujem. Totižto strašne dobre sa na tento seriál pozeralo, úprimne som sa tešil na každý nový diel. Škandinávsku produkciu mám rád a tuna bol hlavne plynulý dej a postavy sa celkovo správali tak akosi normálne, bez všelijakých zbytočných citových výlevov, bez toho aby ma niekto svojim správaním extrémne vytáčal – a takáto vzácnosť sa jednoducho musí oceniť. ()