Mrazivý faktor

Chill Factor

Mrazivá horúčava

Thriller / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1999, 101 min

Ukamenujte mě, ale já jsem tím byl velmi spokojený.:) Možná je to tím, že jsem ho viděl okolo 1:00 ráno, takže moje smysly a racionální myšlení bylo otupeno, ale faktem je, že jsem se u Mrazivého faktoru opravdu od srdce zasmál.:) Cuba Gooding je typickým černošským hláškařem, kteří byli vždy mými oblíbenci, takže vlastně základ samotného úspěchu stojí na dialozích mezi dvěma hlavními hrdiny. Bohužel však nelze opomenout zápory, jímž je A) dost klišovitý příběh, ale aspoň se dá mluvit o příběhu, narozdíl od Armageddonu a spol. B) otřesná kamera, která se nejvíc projeví při sjezdu s člunem do řeky, kde jsme sice měli v plné kráse člun s posádkou, ale nebylo nám dopřáno vidět okolí, takže se můžeme jen dohadovat o tom, kudy že to vlastně ten člun klouzal.:)(20.6.2005)

• igi B.

Mrazivá slátanina, ubohá filmařina s vycucaným dějem a pitomými hereckými výkony, dobré tak pro nováky a primáky všech zemí euroatlantického pseudokulturního prostoru. Opravdu >výživné< pak navíc s tradičně debilním českým dabingem... :-( Jedna hvězdička jen proto, že existují spousty větších sraček a hovadin...(14.3.2006)

• tron

Keď tak nad tým rozmýšľam, zlé filmy ma vlastne vôbec nerozčuľujú. Hnevajú ma snímky stereotypné, akoby spráskané za pár dní, rutinné, bez štipky inovácie či niečoho zapamätateľného. Priemerná, sto razy videná scéna strieda podpriemernú, Cuba Gooding Junior by sa mal konečne verejne ospravedlniť za prevzatie Oscara, režisér nech nenakrúca akčnú komédiu keď nevie, čo je to akčná komédia a tento Skeet Ulrich je ten istý Ulrich, ktorému som pred rokmi vďaka „Vreskotu“ predpovedal veľkú budúcnosť? Určite jeden z najslabších buddy filmov, aké som zatiaľ videl.(3.4.2006)

Když to člověk bere jako komedii, skvěle se zasměje. Ono to ani nijak jinak brát nejde, když se budu řídit popisem Thriller / Akční / Dobrodružný, tak bych tomu musel dát maximálně jednu hvězdičku. Stránský: Byls fakt dobrej. Rašilov: Hele, nemaž mi med kolem huby. Pořád po nás jdou a ty máš jen prázdnou bouchačku. Stránský: Já jsem ti jenom děkoval. Rašilov: Radši mi polib. Jenže Cuba Gooding Junior a jeho dabér Saša Rašilov dělají divy. Vždycky, když tenhle chlapík otevřel tu svojí pusu, mohl jsem se potrhat. Jako komedie tedy opravdu super. // Viděl jsem v českém dabingu.(18.8.2008)

• kingik

Mohl to být vynikající akční film. Jenže opak je pravdou. Stalo se z toho vyvařené nic.V zásadě to ani akcí nepřekypuje a navíc si scénář dovoluje hrát to nasympatickou dvojku, která cedí hlášky. Jenže Cuba Gooding a Skeet Ulrich se sice snaží, ale když nemají pořádný scénář a jeho následné zpracování za zády, je veškerá snaha zbytečná. Takže tenhle film se dá vidět, ale moc v paměti z něj neuvízne a hlavně skoro v nic v něm nefunguje. Hugh Johnson si od té doby už nic nenatočil. Potenciál to však mělo. 40%(1.1.2012)

• - Představitelé hlavních hrdinů Skeet Ulrich a Cuba Gooding Jr. si spolu zahráli už ve filmu Lepší už to nebude (1997). (Chuppa)