Biliárový král

• Československo Hazardní hráč (více)

Vyhrát dokáže jen ten, kdo si dovede poručit... „Rychlý“ Eddie Felson (P. Newman) je ostřílený profesionál poolu, který spolu s parťákem Charliem (M. McCormick) denně obráží zakouřené kulečníkové herny, aby obral o peníze nezkušené hráče, kteří se s ním nechají bláhově vtáhnout do hry. Jednoho dne ale Eddie při své aroganci vyzve neporaženého krále Minnesotu (J. Gleason). Z několikahodinové přehlídky výtečných šťouchů se nakonec stane zkouška charakterů, v níž Eddie selže. Sražen na kolena nachází útěchu u své nové lásky Sarah Packardové (P. Laurieová), s níž sdílejí podobně rozervaný osud spolu se slabostí k alkoholu. Příčí se jí však prostředí a lidé mezi kterými se pohybuje. To vrcholí, když mu další klamání v herně přivodí zlámané palce a Sarah se o něj musí starat. I přesto ale Eddie nemyslí na nic jiného než znovu vyzvat Minnesotu. Na odvetu bude ale potřebovat nemalé peníze… (Česká televize)

Jenda1

Tak díky tomuto filmu jsem v mládí objevil kouzlo Paul Newmana a prostředí kulečníkových heren, obojí mi zůstalo, dnes musím říci, že už na mě film nepůsobí tak silně, ale zůstává vášeň ke kulečníku a tomuto prostředí včetně zobrazení lidských osudů tak jak je tato vášeň utvářela, film je pravdivou výpovědí o lidech s hráčskou závislostí, na rozdíl od Barvy peněz, kde Tom Cruise se do tohohle prostředí prostě nehodí a tím potápí celý film. ()

megajalec

Hrozne pomalé tempo rozprávania bolo tentoraz pre mňa skôr negatívom. Film naberá grády len pri zápasoch, najmä odveta s Fat Minnesota je dobrá. Navyše romantická línia sterilná ako naše spoluobčanky na východe. Asi to bude nepríťažlivou a asexuálnou hlavnou hrdinkou. ()

Hruskovice

Biliárová pomsta. Miluju biliár a tento film je biliár. Skvělý film s hodně neočekávanou zápletkou na konci. Když Eddie vstoupí do klubu na "poslední" hru tak mě šíleně zamrazilo. Myslím si, že kdo neokusil alespoň trochu kouzlo kulečníku, tak si to dosyta nemůže užít :) 5/5 (možná předloha https://www.youtube.com/watch?v=h6B1XncJoD0) ()

Mikecat

Čierno-biely snímok z prostredia hier, peňazí alkoholu mafie, šťastia a nesťastia hazardných hráčov a ich lások. P.Newman ako začínajúca hviezda, silný príbeh, kde stačí málo a prídete o všetko, ak si neviete povedať dosť.Film hodnotený na prislúchajúcu dobu, málo efektov, slabá kamera, ws. ()

pollstro

The Hustler není pouhopouhým filmem o kulečníku jak se na první pohled může zdát, naopak nabízí mnohem více. Příběh muže, který po tvrdé porážce, která byla zapříčiněna jeho vlastní pýchou a pocitem neporazitelnosti se snaží najít sám sebe a v hloubi duše skrývá touhu po odvetě. První třetina filmu je naprosto famózní a bezchybná, sledovat Paula Newman, který svádí souboj s Jackiem Gleasonem je nezapomenutelná podívaná. To s jakou elegancí a plynulostí hrajou je naprosto úžasné. V tuhle chvíli máte pocit, že sledujete opravdu vynikající film, tempo filmu odsejpá, užíváte si každý záběr a těžko hledáte momenty, které by vás nenutili sledovat film. Poté ale přichází prostřední část filmu, kde se odkrývá románek s kulhavou Piper Laurie, v ten moment přichází souboj s vlastní pýchou, kterou svádí Paul Newman a tak trochu i s alkoholem a vůbec s láskou, kterou zrovna prožívá a v hloubi duše válčí sám se sebou a nesmírně touží po odvetném zápasu. V ten moment film ztrácí veškeré své tempo, najednou je vše zbytečně zdlouhavé a utahané a to vás prostě po famózní úvodní části bude jednoduše nudit. To platí až do samotného finále, který přichází s odvetným zápasem a opět se dostává onen úžasný pocit z úvodu filmu. Jako by platilo pravidlo, že pokud se zrovna nehraje kulečník, budete se jednoduše nudit a to si film při takhle dlouhé délce nemůže jednoduše dovolit. Nic to ale nemění na tom, že na prostředí z barů, kde se odehrávají zápasy se pěkně kouká a že Paul Newman je sakra dobrej v kulečníku. "Maybe I'm not such a high-class piece of property right now. And a 25% slice of something big is better than a 100% slice of nothing. ()

silvusaak

Paul, Paul a zase Paul. Sarmantnost, drsnctvi, soucit, moc a cest. Ma to na oko vsechno, ale neco tomu trosku chybelo, ale nevim co. ()

PTuranyi

Výborný existenciálny príbeh dvoch smoliarskych duší. Eddie Felson je vynikajúci biliardov hráč, ale v podstate je to taký kovboj s tágom. Obchádza s parťákom lokály a zarábajú miestnych na stávkach v hre. Najväčším Eddieho snom však je poraziť chlapíka menom Minnesota. Tu sa však preukáže okrem talentu na hru má aj zopár slabostí, vďaka ktorým sa mu nepodarí vyhrať. Stretáva Sarah, ktorá je "smoliarka" ako on. Cestu im však skríži Bert Gordon, veľké zviera v biznise s hazardom, čo poznamená osud Eddieho a Sarah. Výborná produkcia s nikam nenáhliacim sa príbehom, skvelým rozprávaním a netriviálnymi charaktermi, držia perfektné výkony všetkých hercov. Paul Newman je pre tieto role skvelý aj keď v záverečnej scéne podľahnutie emóciám trochu nezvládol. ()

gizi

Jeden z filmů, které nezestárnou. I přes svou délku ani chvíli nenudí. Režijně velmi dobře zvládnutá předloha od skvělého spisovatele. 75-80%. ()

Ganka

Paul Newman je jeden z nejlepších herců své doby, možná i všech dob. Kavalír, gantleman i kriminálník v jednom. Skvěle odehraný kousek s dobrým posláním. ()

Karel_Kuhn

Absolutní přemíra frajerství, kterou Paul Newman předvádí u kulečníkové stolu a prokládá ho důstojně jedním panákem bourbonu za druhým jen dokládá jeho herecký um. Vždycky jsem byl spíše fanouškem akce u potápění biliárových koulí, nežli rozladěného románku s femme fatale jako vystřiženou z plakátu. Obdiv si zaslouží i opomíjený jazzový soundtrack a Jackie Gleason ve vedlejší roli. Dobře rozehraná partie s hezkým koncem. 80% - pro kulečníkové nadšence více než povinnost. ()

bambiz

Paul Newman je moje srdcovka, ale při sledování tohoto filmu jsem se přistihla, že na něho civím s otevřenou pusou. Dokonalé. Atmosféra, herecké výkony, neotřelý scénář a skvělý dabing. Super zážitek. ()