Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

na české poměry dobré. Sice nejde o originální produkci, nicméně z minulosti víme, že i remake se dá slušně zkazit. Osobně nemám úplně rád citové vydíračky (aniž bych chtěl shazovat vážnost nemoci a její dopad na okolí - s čímž naštěstí nemám osobní zkušenosti) a sem rád, že tady to na mě většinu času tak nepůsobilo. Samozřejmě jsou tu momenty na hraně patosu a cíleného puzení slz, ale všechno je to v rámci uvěřitelnosti a to včetně toho že se hlavní hrdina chová občas jako totální kretén. Filip Březina svojí první opravdu velkou roli ustál se ctí a je uvěřitelný ať už jako namyšlený floutek, tak jako někdo kdo se musí srovnat s tím že tu třeba dlouho nebude. Do kapsy ho každopádně strká nejen okouzlující Bartoška, ale hlavně Alžběta Malá, která je tu skvělá a i pro ní je to zatím nejvýraznější role a hlavně kvůli ní sem zvažoval čtvrtou hvězdu. Nakonec ale zůstanu někde mezi...70% ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Profesionálně jistě dobře zvládnutý seriál vypočítaný na city většinového diváka. Nic proti tomu, ale s pravdivým zobrazením zdravotnictví to zas tolik společného nemá, jde spíš o společenskou objednávku "zlidštit" rakovinu a odstranit její tradičně tabuizovaný a mytizovaný obraz. Českým tvůrcům ale vytýkám, že se nenamáhali přenést příběh víc do českých poměrů, které jsou zde značně zidealizované, počínaje úrovní zdravotnického prostředí a zacházení s pacienty, až po nadstandardní úroveň domácností. Absolutorium si ale zaslouží každopádně výkon Filipa Březiny, potažmo i Jiřího Bartošky. Americky pojatý happyend sice asi nenechal jedno divácké oko suché, na druhé straně ale podtrhl jistý kýčovitý nádech celé série. ()

Reklama

Handle 

všechny recenze uživatele

Nemám slov. Asi teda nejsem úplný expert na českou kinematografii, ale i tak si upřímně smysluplnější projekt společně s kvalitním řemeslem asi ani nepamatuju. A už vůbec si nepamatuju, kdy jsem naposledy u nějakého filmu / seriálu na konci takhle bulel... :) Nicméně jsem fakt (mile) v šoku, že ČT vyprodukovala něco takhle výjimečného. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Po Doktorovi Martinovi, Světu pod hlavou další převzatá záležitost na obrazovce České televize. Takže ani první ani asi poslední. Hlavní postava Filip mi byl sympatický i občas velmi nesympatický. Mentor Tonda v podaní Jiřího Bartošky je excelentní  a pro mě vždy sympatický.  Hanka je specifický případ, ne přímo překrásná, ale ani ne ošklivá. Milá i nemilá. Má dobré srdce. Dobré srdce a v jádru velmi dobrý člověk je otec Filipa. Závěr jednotlivých dílů s pacienty byl poučný. Kdyby to nebylo převzaté možná bych přemýšlel o 5 hvězdách. ()

wocicko 

všechny recenze uživatele

To jsou ty chvíle, kdy si říkám, jestli nemám oční vadu, když čtu, jak je většinový názor nadšený a já přitom vidím odpad. Předně, pokud někomu přijde, že samotné téma filmového díla stačí na to, aby bylo skvělé, tak to je poněkud dětinský přístup. A i kdyby ano, tak rakovina skutečně není na filmových plátnech, či televizníchh obrazovkách, nic neobvyklého. Ten seriál není nic jiného, než rodinné a romantické drama, podle té nejvíce předpokládatelné šablony: máme se dobře, (jsme torchu floutkové), bum! krize, chvíli se bojíme, a pak to dobře dopadne. Co se týče charakterů postav, jsou naprosto umelohmotné, předvídatelné a hysterické, herecké výkony odpovídají zadání, tudíž herci na vině nejsou. Tlačení na city a "hodnotnost" díla přes tu dokumentární složku je laciné a trapné dohánění bodů. A také bych řekla, že se tvůrci dopustili klamavé reklamy: slibovali výjimečnost žánru v tom, že jde o komedii o rakovně, ovšem nic zábavného to nebylo, kluk se úplně normálně (tak, jak se s rakovinou ve fimlech pracuje) hroutil v nemocnici, a jeho okolí taktéž. Kde je ten novátorský, vtipný přístup? A jedno zamyšlení na závěr, když už jsme měli i tu dokumentární složku: jak jeden z pacientů říkal, že se hodně divil, když od něho odpadávali mrtví komáři (protože byl nasáklý chemoterapií), nejsem si jistá, jestli je zdravé s někým takhle jedovatým mít intimní vztah. Zkrátka, promarněná příležitost: Možná, kdyby to byla studie jedné šílené, nevyrovnané holky, co má stokholmský syndrom z nemocnic - a on se jí po vyléčení nemohl zbavit, (a ještě by se u ní vyvinul Müchhausenův syndorm v zastoupení), to by byl novátroský přístup, i třeba s trochou opravdového černého humoru. Tohle bylo prostě slabé, opravdu hodně slabé. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (26)

  • Tonda (Jiří Bartoška) s Filipem (Filip Březina) v nemocnici hrají stolní hru „číselný Rummikub“. Tuto hru vymyslel ve 40. letech 20. století Efrajim Hercano, izraelský tvůrce stolních her. (FojtikDesign)
  • Antonínem (Jiří Bartoška) zmiňovaný základ pro chemoterapii je Adriamycin, což je cytostatické antibiotikum produkované bakterií Streptomyces a bylo objeveno v polovině 50. let 20. století jako sloučenina ve vzorcích půdy blízko Castel del Monte, italského hradu v Apulii. (Faustka)
  • Pro záběry z nemocničního prostředí si štáb vybral Fakultní nemocnici Hradec Králové, natáčení za běžného provozu tam zabralo 23 dní. Filmaři měli k dispozici sály neurochirurgické kliniky, prostory gastroenterologického oddělení, pracoviště hematologické a radiologické kliniky i prostory urgentní medicíny i laboratoře. (Česká televize)

Reklama

Reklama