Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

Chrizo

Mnohé záběry z filmu mi připomněly kultovní hru Resident Evil. Film nevyniká zrovna děsivou atmosférou či geniálním dějem, přesto jsem se u něj bezvadně bavil. Jak bylo řečeno níže, je to hra na plátně a já jakožto hráč nemám námitek. ()

Sign

taková průmněrná vyvražďovačka s originální myšlenkou, místo zombíků a oživlých nakažených mrtvol, duchové kteří vás ovládnou... ()

RAY~

Bohužel to nešlo dokoukat, což se mi nestává moc často. Vlastně jedinej důvod proč jsem to vydržel tak dlouho byla Natasha Henstridge, kterou jsem měl chuť při každym záběru vojet. Zkoušel jsem pak najít její porno, ale bohužel se mi to nepovedlo, takže dávam jen jednu hvězdičku. ()

Likan7

Ice Cube v červených kalhotech a koženým kabátu běhá s automatickými zbraněmi po Marsu a kosí zlý padouchy. Jak šíleně blbě tahle věta zní, tak přesně tak Duchové Marsu vypadají. Samotná "legenda" je fajn, mám rád tenhle mišmaš sci-fi a tajemna, ale Carpenter všechen potenciál nejspíš vystřílel v 80. letech. Film totiž často vypadá jak fan film několika geeků. A čirou náhodou se tu objevilo plno známých tváří, ze kterých je zajímavý možná tak Statham s vlasy. Akce je špatně sestříhaná, herci toporní a je to občas legračně krvavý. Naštěstí je to dostatečně krátký, takže to zase tak nudit ani nestihne. ()

Nix

Zas tak strašný béčko to není, naopak. Ano příběh je hňupina, ale akce je tu solidní a jako má to i celkem temnější atmosféru a ksichtem naštvaného Ice, ten pohled umí jen on prostě. A ty úpravy obličeje a obecně ty masky se mi dycky líbili. Rozhodně lepší průměr pro mne. ()

Psycho.R

Ze začátku jsem k tomu přistupoval hodně skepticky a kritizoval, co jsem viděl. Ovšem pak jsem zjistil, že jsem se začal dobře bavit a Carpenterův rukopis je tu znát. Sice moderní efekty tolik jeho filmům nesedí, ale vzhledem k tomu, že to nebyla digitální pecka ani tehdy, tak si to vlastně můžu připsat k plusu (asi tomu pomohlo, že jsem to viděl dvacet let po vzniku). ()

lift666

A náhodou to bylo celkem slušný. Prolínavá kompozice se naprosto hodila, film ze sebe rozohodně nedělá nic velkýho. Můžou naštvat mimíci, kteří vypadají jak šamani... konec jsem moc nepochopil... No, dopadlo to dobře, otevřenej konec. Prostě stojí za zhlédnutí. Nenáročný film ()

Dantte..

Skvělá Carpentrova sílenost. Nechápu tak nizké hodnocení, když jsem se na ten film dívál v noci po 22 hodině, bavil jsem se královsky, krásná hororová atmosféra, kdy má divák opravdu pocit stísněnosti a bezvýchodiska a hlavně film táhne dopředu dobře vybraná dvojice Natasha Henstridge a Ice Cube. 70 % Edit: Po dalším zkouknutí přidávám další hvězdu....tenhle film mě prostě šíleně baví. ()

SuicideKing odpad!

ono by to nebyl tak špatnej filmek,.. nebejt tak příšernyho obsazeni.. herci nebo spiš neherci bych mel říct, naprosto nehodíci se na své role.. h.ženska role - děsna škaredá tupě se xichtící, stathem - příšernej jako ostatně všude jinde.. by fakt měli zakazat.. ()

Knor

Film na jedno kouknutí, neurazí ani nepotěší, ale pokud nemáte rádi více béčka tak vůbec nekoukejte. ()

Indy21

Klasicky Béčkový sci fi horor. od kterého jsem nic nečekal, ani nedostal. Zaplácal jsem sním aspoň nudný večer. 25% ()

megan017

Už bych se divila, že u levnějšího dílka není vlna kritiky. Dostala mě hláška "Pojďte vy vylízaný hovada", celkově Ice Cube docela válel. Docela napadité béčko, žádná hluchá místa, uspokojivý konec, zajimavý děj, ani napětí nechybělo. Dostala jsem, co jsem čekala a jsem spokojená. ()

Arccos

Pokud v nějakém filmu je soundtrackem rocková, rádoby tvrdá hudba, mělo by to být varováním o jeho kvalitách. Duchové Marsu to jenom potvrzují. Na filmu je špatné snad úplně všechno, od tuctového beznápaditého scénáře, přes blbé dialogy až po trapné efekty a výpravu. ()

wayne99

Původní myšlenka-nápad je sice dobrej, ale to zpracování?! Úvodní hudba k filmu a Natasha Henstridge + Ice Cube v hlavních rolích patří asi k tomu nejlepšímu, co tenhle film může nabídnout. Možná kdyby se trochu víc rozvedly některý zajímavý scény – jízda v obrněným vlaku, nebo plánovanej výbuch jaderný elektrárny - bylo by to o něco zajímavější. Místo toho člověk přes půlku filmu sleduje houfy uječených, zmalovaných, zfetovaných a zmutovaných šílenců, který se bavěj různýma nechutnostma (napichování useknutých lidských hlav na kůly apod.). Je to sice prezentovaný jako akční sci-fi, ale tady je toho tolik, že to po čase začne nudit. Na druhou stranu je zajímavý sledovat, jak se Natasha po polknutí drogy (prášku s halucinogeními účinky) začne oddávat svým představám. Koukatelný to asi je, ale pokud patříte k příznivcům sci-fi jako takový, budete nejspíš zklamaný – jestli fandíte hororům, možná si přijdete na svý. ()

Cortesz

Tohle opravdu natočil klasik žánru John Carpenter ? Tomu se mi nechtělo věřit. Film působí až moc béčkově, což by nevadilo, ale zde je to extrémní ve všech ohledech. Scénář vypadá jako kdyby ho psal při filmování, režie je nijaká, kamera je jako z erotického filmu, a ta hudba? To je snad to nejhorší, v titulcách bylo napsáno, že tvůrcem hudby je režisér sám :-D. V tomhle filmu je vážně vše špatně a to myslím i ty herce, nechápu co zde dělá Jason Statham, zbytek bych pochopil, a ještě k tomu je zd mnoho Ice Cube, kterej je opět nesympatickej jako všude jinde, a ještě k tomu zde má naprosto teploušskej ohoz. Tohle Carpenter opravdu nemohl myslet vážně a jestli ano, tak by měl přemýšlet o důchodě, ta jedna hvězda je z úcty k němu. ()

Billy.3

Tohle byla vážně sračka. Kdysi mistr hororu John Carpenter natočil film bez jakéhokoliv napětí a bez nějaké hororové atmosféry. Celý film mi připadal jako nějaký podprůměrný metalový videoklip (nic proti metalu, mám ho celkem rád;). Jednu hvězdu dávám že sem se na to dodíval a že tam hrál Jason Statham. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera