Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

Kudly4

Můj 1000. komentář na ČSFD. Bylo jasné, že to musí být Horor, no a v tomhle hraje můj oblíbenec Statham, takže jasná volba (35. viděný film s ním). Duchové Marsu jsou ultra béčkovým filmem, s dobrým obsazením a s výbornou temnou atmosférou. Nic víc, nic míň. 6. Stathamův film. ()

ad-k

Možná to bude znít zvláštně, ale Duchové Marsu mě v podstatě potěšili. Čekal jsem levné video béčko a dočkal se. Čekal jsem podprůměrnost, kde příběhové souvislosti budou náhodně generovány bez citu i rozumu - dočkal se. A přesto se mé já bavilo. Nad režijní hloupostí Johna Carpentera, inteligencí i nápaditostí nepřátel, nad atmosférickým projížděním vlaku i přitažlivou Natashou Henstridge, která mnohem lépe vypadá než hraje. 50% ()

Phobia

Očekávala jsem, že ze spojení John Carpenter + akční sci-fi horror vyleze něco zajímavého, napínavého, mrazivého, prostě fajn béčko. Ale prdlačky... prostinký scénář by stačil leda pro first-person střílečku, režisér neukočíroval výkony herců, postavy i jejich osudy mi byly tááááááákhle volné, prostředí se kdovíjak nepovedlo (všechno působilo hrozně uměle), zombie-duchové-záporáci ála zesnulé hvězdy trash metalu nevzbuzovali strach - spíše útrpný úsměv. Proč tedy dávám dvě hvězdy? Opravdu by z toho mohla být obstojná počítačová hra:-). 35% ()

Necrotongue

Kdybych si nepřečetl, že se jedná o snímek stejného režiséra, který natočil i mou veleoblíbenou The Thing (1982), nevěřil bych tomu. A ani tak tomu úplně nevěřím. Tento film měl totiž obrovské množství nedostatků a byly chvíle, kdy jsem sebou při sledování až trhnul. Ne, nebylo to leknutím, to mě jen zasáhla nějaká opravdu nepovedená scéna s podivnou akcí nebo až příliš domrvenou logikou. Schválně píšu ’až příliš’, protože logika tady dostávala za uši po celou dobu. Kromě toho vypadala celá řada akčních scén velice nepodařeně, a ani herecké výkony některých zúčastněných nebyly tak úplně na výši, a přesto jsem rozhodil čtyři pěticípé. Proč? Protože šlo o typické akční béčko bez jakéhokoli nadbytečného poselství, kterých je už dnes ve filmech více než samotného děje, nikdo se mě nesnažil ideologicky vést, a ať už jsem měl jakékoli připomínky, příběh samotný nebyl vůbec špatný, takže jsem se navzdory všemu negativnímu dobře bavil. / Poučení: Naštvaná skupina horníků je nebezpečná už sama o sobě, doping tedy není nutný. ()

JASON_X

Jsem zdrcen a sesmutněn nepřízní komentátorů ČSFD k tomuhle geniálnímu Carpenterovu bijáku, je to totiž film přesně podle mého gusta: sci-fi řežba s nadpřirozenými až horrorovými prvky, s lehce lobotomizovaným (ale ne úplně blbým) scénářem, s dobrou béčkovou výpravou a přitažlivou vizuální stránkou, tedy s vysoce relaxačními účinky na mou psýchu (což je to podstatné). Děj je prostinký - na Marsu, v nepříliš vzdálené (a matriarchální!) budoucnosti, dojde k oživení jakéhosi místního prastarého viru, nebo spíš duchovní energie vymřelých marťanských válečníků, která v podobě jemnohmotného fluida napadá mozky normálních lidí a mění je v krvelačné vraždící stvůry se zálibou v piercingu, skarifikaci a jiném sebepoškozování a zároveň v pyromanii a v odřezávání a shromažďování lidských hlav. Jejich vůdce, vydávající působivé skřeky ve spisovné martštině, vypadá jako pátý člen Kissáků, a také ostatní posedlí se oblékají, líčí a zbrojí ve stylu středověkých glamrockových fanoušků, takže jsou i zajímaví na pohled. Proti nim stojí nesourodá partička zdravých jedinců, která se ovšem postupně zmenšuje a zmenšuje... Hraje zde pár pěkných nebo zajímavých ženských (Wanda de Jesús, Pam Grier, Clea DuVall a hlavně skvostná valkýra Natasha Henstridge), kterým sekunduje několik trubců v čele s Jasonem Stathamem a zoufale trapným (jako vždy) nafukujícím se a poskakujícím obtloustlým lidoopem, známým pod negerskou přezdívkou Ice Cube. ()

• Postava Dr. Arlene Whitlocka je pojmenována po Albertu Whitlockovi, který s Carpenterem spolupracoval na tvorbě vizuálních efektů pro film The Thing. (Chatterer)
  • Herečka Natasha Henstridge nahradila v obsadení kolegyňu Courtney Love tesne pred začiatkom natáčania. Courtney totiž utrpela úraz, keď jej ex-manželka jej vtedajšieho priateľa prešla autom cez nohu. (beso74)

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera