Aristokratka ve varu

• Slovensko Aristokratka vo vare (více)

Hrabě Frank Kostka (Hynek Čermák), jeho žena Vivien (Tatiana Dyková) a jejich dcera Marie (Yvona Stolařová) žijí na svém rodovém zámku Kostka. Udržovat zámek v chodu jim pomáhá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová), údržbář Krása (Pavel Liška) a kastelán Josef (Martin Pechlát). Původní zájem návštěvníků zámku o kletbu komtesy Marie už netáhne jako dřív, což Marii vůbec nevadí – alespoň má dostatek času na svého Maxe (Zdeněk Piškula), šlechtice z vedlejšího zámku Hvězda. Frank je ovšem v koncích, není dost peněz ani na výplaty, ani na potřebné opravy. A právě v tu chvíli se objeví dcera právníka Bendy Deniska (Simona Lewandowska), která rozvíří poklidné vody rodového sídla… (Evolution Films)

Dawe2

Ve své podstatě je to bezduchá kravina, ale já jsem se v kině královsky pobavil. A to se sakra počítá! ()

jakubi

Milý film. Na knížky samozřejmě nemá. Ale kdo četl, ví, že text pana Bočka se prostě přesně zfilmovat doslova nedá. Odhlédneme tedy od knížek a bereme je jen jako "na motivy", je film velice pěkně zpracovaný stejně jako jednička. Jen mi bylo líto linie Zdeňka Piškuly, ta je ve filmu jakoby navíc, lacině předvídatelná a nefunkční. Ale to je jen postesk, ne výčitka. Jdu si připít ořechovkou :-) ()

Fuksinka

Z knížky to nemělo v podstatě skoro nic. Jak dej, tak charakter postav dost změněný. "Zápletka" s Maxem vyloženě trapná a scenáristicky jak ze zakladky. Zachraňují to herci. Hlavně Lewandowská je fakt dobrá. A vtipy? Párkrát jsem se usmála, ale nezasmála jsem se ani jednou. Přitom Boček má knihu plnou "šrapnelů". Stačilo to jen opsat. Když pominu, že se jedná jen o parazitování na známé knize, hodnotím to jako jednu z dalších průměrných českých komedií. Že u ní nemám nutkání zalézt trapností pod deku ovšem víc, jak na 2 z 5 nestačí. ()

rigby

Hodně lehká komedie ve stylu Troškových filmů. Nároky na diváka jsou nízké, ale několikrát mi to nedalo a zasmál jsem se. Nicméně už druhý den si z toho nepamatuji nic. Jako plus nádherné interiéry a hlavně exteriéry zámku Lemberk a jeho okolí, které mám moc rád. ()

fafejt001

Dyková   a  Čermák    dosti  přehrávali  . Liška  i  Pechlát  ,   hráli  stále  na  jedno  brdo  a  Simona  L.  místy  až  trapná  . Svatba  na  zámku   poněkud  mimo  mísu  a  Helena  V.  tam  měla   podivný  štěk  .  Pro  mne  horší  než  jednička ,  tedy  Aristokratka .  A  pořád  tam  v  jednom  kuse ,   hrála  ta  lehce  přihlouplá   hudba  . Všeho  moc  škodíííí !      Prostě  slabota .  Díky  Yvoně  dám  * a  třičtvrtě .  Bude  i  trojka  ???  Snad   néééé . ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Rychlasar odpad!

Tohle už mi nedělejte, absolutní nevkus. Dějová linka naprosto šílená. Zakázala bych to a uložila někam hluboko do trezoru a to podotýkám, že jedničku mám ráda. ()

dejvy

Jednička mi přišla nějaká planá, bavila mě tam asi jenom Balzerová. Dvojka přinesla daleko víc vtipu a to nejen dík skvěle ulítlé Lewandowské. I podle reakcí návštěvníků kina se tentokrát podařilo to hlavní - pobavit diváka. A o to u filmů tohoto typu jde především, tak jaképak pitvání... ()

a-ja

Už jsem se oprostila od toho, že je to podle ´těch knih´ - a tak mě Aristokratky baví... Tahle druhá je ještě svižnější nežli první, je to svěží, pobavilo. A zase krásná kamera Vladimíra Smutného, hudba, která k tomu sedla, není prostě co vytknout... A taky tam konečně nebyl Langmajer ani žádná zrzavá Slovena (Čermák a Dyková mi tady nevadí)... ()

xawexi

Podprumerny pokus o komedii. Nektere vtipy nicmene pobavily, ale spis jsem se tesil, az film skonci. Pani Balzerova drzi film na shlednutelne urovni. ()

Hanver

Hele je to totální oddychovka, nic jsem od toho nečekal a dostal jsem plynulý, lehce zábavný film s pohlednou a přirozeně živou Simčou Lewandowskou. Od těhle filmů nechci žádný umèní, prostě chci zapomenout na ubíjející životní shon a každodenní otravování se v práci. A to se povedlo. ()

Slepejsek

Oproti "jedničce" žádný posun. A pokud, tak bohužel spíš k horšímu. Zápletky (instalatéři, hygienik) upadají, herci (ústřední šlechtická rodinka) nedokážou vystoupit z nastavených šablon, vtipy postavené na stereotypech s pointami avizovanými dlouho dlouho dlouuuuuuuuho dopředu (snad až před první narážkou). Místy mi to přišlo trapné, místy jsem se cítil jako v Kameňákově... PS: No, díky aspoň za ty psy. ()

charles3

Lepší průměr, oproti jedničce i vtipnější a svižnější, k čemuž přispěla nejen nová postava, ale i svěží hudební doprovod (namísto klasiky v předchozím filmu). V podstatě jediný problém jsem měl, stejně jako u jedničky, s absencí časového zařazení. Oba filmy se totiž neodehrávají v současnosti, nýbrž v devadesátkách, kdy je např. princezna Diana ještě živá. Patrné je to z připraveného náhrobku Marie, která je zde narozená tuším už v roce 1978. Jednu hvězdu přidávám za divácký úspěch, který městské kino v mém současném působišti nezažilo dobrých 12 let... ()

gogo77 odpad!

0/10 ... strasne, zle, otrasne, trapne...uz davno som nic tak zle nevidel .... este aj Babovresky 3 su k tomuto ceskemu pocinu, oscarovym filmom roka     ... tato ohavna trapnost trvala skoro 2 hodiny a ja som sa v kuse stazoval ... dej hrozny ani neviem co napisat ... jednoducho nezmyselne dialogy uplne nezmyselnych postav .... bez deja ... smutne ze na toto boli peniaze .... a dekel vam odpali uz len Helenka Vondrackova ... za hercov mi bolo trapne ()

Miroslav.Zac

První díl jsem neviděl, ale pokud byl stejně zábavný jako dvojka, asi se podívám. Většinou jsem vůči českým komediím až zaujatě kritický, tady si to ale odpustím. Z postav mi seděli i ti, které normálně nemusím (Dyková, Liška), a jediný, kdo mi vyloženě vadil (ale jen kromě posledních pěti minut), byla Lewandowská. Prostředí zámku není nijak originální, ale pořád lepší, než garsonka v paneláku. ()

Tomulka

Postava Denisky měla dost velké rezervy oproti knižní. Ostatní scénky byli slušné. Každopádně to bylo lepší než první filmový počin. ()