V malém městečku se narodilo několik dětí ve stejný den, ale jejich početí nedokázal nikdo vysvětlit. Všechny děti jsou si velmi podobné, mají nadpřirozené schopnosti a ani násilí se jim nepříčí…  V malém městečku Midwich vrcholí přípravy na školní slavnost. Těsně před zahájením slavnosti se stane něco nevysvětlitelného: všichni živí tvorové, kteří nejsou za hranicemi města, přesně v deset hodin usnou a vzbudí se ve čtyři hodiny odpoledne. Zatímco celé město spalo, začala se o tento jev zajímat epidemioložka z FBI doktorka Susan Vernerová. Nic ale nezjistí, ani poté, co se město probudí. O pár dnů později začnou ženy zjišťovat, že jsou těhotné a jejich početí vychází na den, kdy celé městečko usnulo. Všechny ženy se rozhodnou dojít až k porodu, i když jejich otěhotnění je záhadné, a všechny porodí v jeden den. Kromě jedné holčičky, která se narodila mrtvá, jsou všechny děti v pořádku. Jak děti rostou, začnou potíže. Děti jsou necitelné, nevědí, co je to soucit, a umí číst myšlenky. Svou schopností ovládat myšlenky lidí donutí každého, kdo jim chce ublížit, aby ublížil sám sobě. Jediný, kdo se naučil vnímat pocity a netouží ubližovat, je David, syn Jill McGowanové. V městečku se stává stále víc nehod. Doktor Allan Chaffee, který se sám stará o dceru Maru, která ovládla mysl své matky a donutila jí skočit z útesu, začíná být velmi znepokojen. Doktorka Vernerová mu konečně všechno řekne. Kolonií se stejnými dětmi je víc; a všude, kde se tyto děti objevily, nakonec nikdo nepřežil... (oficiální text distributora)

Dexies

Ani nevím co si mám myslet o tomto filmu ... příběh je dobrý, ale potenciál na kvalitní horor nebyl využit ... mírně podprůměrný film, který jsem viděl dvakrát a potřetí nemám zájem ... Carpenter má rozhodně na to, aby natočil o sto procent lepší film (v minulosti to již dokázal) ... ()

kiki1 odpad!

Stračka nejvyššího kalibru. Nikdy více. Horory se svítícíma očičkama prostě z hloubi duše nesnášim. ()

andy60

Nic objevného. Takhle svítící oči už použili KISS v klipu I LOVE IT LOUD. Jeden večer to zaplácnout dokázalo, ale k slušnému průměru tomu kousek chybí. ()

CreepyJoe odpad!

Jaký je rozdíl mezi  tímto remakem z roku 1995 a tím z roku 1960 ? Téměř žádný, už v té době ten horor byl out. Přesto ta hodnocení... Film z roku 1960 má 73% přitom je katastrofou, odporný černobílý obraz, toporné pseudo žvásty a stupidní dialogy. Ono to spíše něco než o filmu ten propastný rozdíl v hodnocení vypovídá mnohé o neuvěřitelném pokrytectví zdějších hodnoticích uživatelů. Jestliže napálili te staré toporné parodii na horor pěti hvězdu a remaku, který je více než zdařilý(o proti předloze, nedejte se mýlit stále se jedná ale o odpad) hvězdičku. Je na čase se podívat do svých pozérských a pokryteckých dušiček zdějších (ne)ártových hnidopichů, kteří jsou konzistentní ve svých názorech asi prostitutka. Já konzistetní samozřejmě sem předloha  nekoukatelná(1960) sračka remake (1995) nekoukatelná sračka a i přesto byl po všech stránkách lepší a přesto má nižší hodnocení. Zamyslete se vy pozéři. :) ()

Bagrowitz

Průměrné béčko u kterého bych teda neřekl že je z roku 1995. Herecké výkony dospělých pohoda, děti to všechno zvládli odehrát jen s dost psycho výrazama. Nějaká lekačka taky proběhla, brutality poskromnu, ale když už přišla tak stála za to. Párkrát (asi 2x) jsem se lekl, jinak je to spíš fajn sci-fi než horor. Dlouho jsem váhal nad hodnocením, ale pár scén* a fakt že jsem den po tom narazil v restauraci na dvě dvojčata, která vypadala úplně jako ty holky tomu vysloužil 3* *SPOILERY: Náhodně třeba lekací scéna s naloženým 10. dítětem, ruka v hrnci s vařící polévkou, ugrilovaný grilař a donucená pitva sama sebe. ()

tXtX

S odstupom času pridávam hviezdu navyše. Dosť podhodnotená Carpenterovka s výborným soundtrackom a skvelou atmosférou. Superman a Luke Skywalker proti posadnutým deťom, ktorým svietia oči? Toto človek nevidí každý deň. Celé je to pomalé, ospalé, kľudné, tiché.. a viac menej bez akcie či efektov. Ale aj napriek tomu ma to baví. Diametrálne odlišné od zbytku Carpenterovej produkcie. 60% ()

Dalajlada

Rád bych napsal něco pozitivního, ale nic mě nenapadá. Filmu absolutně chyběla atmosfér a nějaký smysl. Prostě se to ta nějak celé stalo. Možná to mělo vliv i na to že jsem usnul. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley