Reklama

Reklama

Umi ga kikoeru

(TV film)
  • Japonsko 海がきこえる (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Vysokoškolák Taku vzpomíná na příjezd nové studentky Rikako před dvěma roky a na osudné léto, které prověřilo pouta přátelství s kamarádem Yutakou. (Netflix)

Recenze (13)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Zajímavý teenagerský příběh ze střední školy se střízlivou délkou, který ale selhává ve vytvoření sympatií k postavám. Rikako je svým chováním velmi otravná a závěr příběhu (vzhledem k ději, který k němu vede) mi přišel nepravděpodobný. Film je příjemně civilní, prostý magických vyprávěcích momentů obvyklých pro Ghibli snímky. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Moc mě tedy nechytl... což jsem nečekal, protože šlo o film studia Ghibli. Přesněji řečeno: Není mi jasné, proč byl film animovaný... nebyl důvod ani technický, ani stylizační, nenatočit jej jako hraný (a asi by atmosféra fungovala lépe). Úplně realisticky stylizované nepřepísklé středoškolské .... drama? .... s docela jednoduchou animací a mně nesympatickými hlavními hrdiny (asi bych je nezaškrtil, ale kámoš bych s nimi nebyl, u každého z jiného důvodu). ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Určitými prvky dívčího chování mi to připomíná My Sassy Girl. Ale jen trochu. Maličko nostalgické, připomíná pozdějších 5 centimetrů za sekundu. Na studio Ghibli atypická civilnost. V určitých momentech překvapivě vážné. Stejně jako má dcera si říkám, že bych to klidně chtěl vidět ještě trochu dál. ■ Pobavila mě reklama v televizi na studio Ghibli :). ■ A ještě jedna poznámka. Připadne mi, že tento film trvající hodinu a čtvrt předběhl o několik let budoucí trend asijské kinematografie. Míjející se vlaky jako symbol míjejících se životů, chyběly mi tam už jen závory přes cestu. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Ocean Waves (AKA I can hear the sea). Hlavními postavami jsou dva kamarádi, studující střední školu v relativně malém městě. Jednoho dne je do třídy přidělena dívka z Tokia, zpočátku je namyšlená a ostatními pohrdá.... Za největší slabinu filmu považuji jeho krátkost. Po jeho zhlédnutí jsem měl dojem, že se tam až tak moc nestalo.. Navíc kolem mě jaksi proplul, aniž by mě více zaujal... ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Vysokoškolák v príjemne civilnej, animovanej dráme spomína na stredoškolské časy. Vďaka rebélii voči vedeniu školy získal vtedy kamaráta, spolu rebela. No kamarátske časy, naruší udalosť U. Do školy náhle pribudne uprostred štúdia dievča z Tokia. Namyslená, málo kontaktná, neznášajúca nárečie spolužiakov, smutná, kolektívu sa strániaca. A ešte k tomu všetkému bifľoška s vynikajúcimi študijnými výsledkami. Jednoducho hrôza! Lenže táto hrôza zamotá veľa spolužiakom a aj nášmu hrdinovi a jeho kamošovi hlavu tak, že až. Že až je na konci náš hrdina pomenovaný indiánskym menom: Ten čo spáva vo vani. Odporúčam každému, kto si chce zaspomínať na prvé citové poryvy a stredoškolské lásky bez zbytočného pátosu a pozerania sa na tie časy cez ružové okuliare. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama