poster

Umi ga kikoeru (TV film)

 • Japonsko

  海がきこえる

 • Austrálie

  Ocean Waves

 • Nový Zéland

  Ocean Waves

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 1993, 70 min

 • Jhershaw
  ***

  Ocean Waves (AKA I can hear the sea). Hlavními postavami jsou dva kamarádi, studující střední školu v relativně malém městě. Jednoho dne je do třídy přidělena dívka z Tokia, zpočátku je namyšlená a ostatními pohrdá.... Za největší slabinu filmu považuji jeho krátkost. Po jeho zhlédnutí jsem měl dojem, že se tam až tak moc nestalo.. Navíc kolem mě jaksi proplul, aniž by mě více zaujal...(23.2.2004)

 • Teg
  ****

  Sympatické anime ze školního prostředí, jaké mám rád. Příběh mohl být dobrý, jen ten konec byl takový neslaný nemastný, ale možná jsem jen zmlsaný ostatními Gibliovkami. Třeba takový Whisper of the hearth dopadl mnohem líp.(3.5.2009)

 • zelvopyr
  ***

  Moc mě tedy nechytl... což jsem nečekal, protože šlo o film studia Ghibli. Přesněji řečeno: Není mi jasné, proč byl film animovaný... nebyl důvod ani technický, ani stylizační, nenatočit jej jako hraný (a asi by atmosféra fungovala lépe). Úplně realisticky stylizované nepřepísklé středoškolské .... drama? .... s docela jednoduchou animací a mně nesympatickými hlavními hrdiny (asi bych je nezaškrtil, ale kámoš bych s nimi nebyl, u každého z jiného důvodu).(2.1.2008)

 • Silverluv
  ****

  Úplně obyčejný tuctový příběh, ale tak nějak roztomile udělaný. Normálně bych dal 3 *, ale mám pro tyhle japonské animáče velkou slabost. Navíc moc pěkná hudba a místy docela dojemné, takže celkově za 4*...;o)(16.6.2006)

 • Jirka_Šč
  ****

  Určitými prvky dívčího chování mi to připomíná My Sassy Girl. Ale jen trochu. Maličko nostalgické, připomíná pozdějších 5 centimetrů za sekundu. Na studio Ghibli atypická civilnost. V určitých momentech překvapivě vážné. Stejně jako má dcera si říkám, že bych to klidně chtěl vidět ještě trochu dál. ■ Pobavila mě reklama v televizi na studio Ghibli :). ■ A ještě jedna poznámka. Připadne mi, že tento film trvající hodinu a čtvrt předběhl o několik let budoucí trend asijské kinematografie. Míjející se vlaky jako symbol míjejících se životů, chyběly mi tam už jen závory přes cestu.(11.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace