Břichomluvec Šálek je génius, který si své loutky vyrábí sám. Když ho však po školním představení uškrtí jeho vlastní loutka, vyšetřovatelé z ústavu se dostávají před složité otázky. Dokázal břichomluvec Šálek vytvořit umělého člověka podobného golemovi? A není to začátek procesu, na jehož konci nás všechny ovládne umělá inteligence? A dá se vůbec věřit vlastním smyslům? (Česká televize)

MPzDC

Já nevím no, první díl byl docela nic moc, ale tohle se mi fakt líbilo. Skvělý vizuály, režie na světový úrovni, poutavý děj... pravda, některé momenty v poslední scéně byly dosti přitažené za vlasy (a tvořily patrně nejslabší článek celé epizody), ale jinak si mě tento příběh získal. Svými motivy mi připomněl některé příběhy Sira A. C. Doyla (například Upír v Sussexu) a obecně mi přijde, že je úroveň této epizody úplně někde jinde. ()

Poryv

Do detailu vyšperkovaná forma, odvážná, hravá, poctivě řemeslně odpracovaná, na české poměry v lecčems novátorská, v protikladu s extrémně nudným, z prstu vycucaným obsahem, což platí i pro první díl. Je to jako přijít do galerie, vidět formálně zvládnutou malbu, která je obsahově naprosto prázdná. Strávíte u ní chvilku a jdete pryč. ()

quokam

Trosku az moc pritazene za vlasy. Parodicka linka tentokrate sla mimo mne. I pres pritomnost letajici dcery tu cucham ideologii "veda vse vysvetli," a vse, na co se neda sahnout, je podvod. Tedy akta x postavene na hlavu a zde jeste pritazene za vlasy. 5/10. ()

FatimaO

Obvykle u druhého dílu nehodnotím, ale tady musím, když vidím tu negativní smršť. Mně se to líbí, bavím se a těším se na další díly. Dr. Vinnetou for President! ()

Xspy

Forma v tomhle díle zvítězila nad obsahem .A asi bude problém ,že jsem v osmdesátkách vyrůstal a takovou haciendu plnou kýčů  tehdy neměl ani ten největší kolotočář co se u nás usadil .A docela mne štvala forma a rychlost rozuzlení pointy .... ()

Salober odpad!

Něco tak amatérského a ubohého jsem dlouho neviděl! Mizerný svénář, kamera, režie a ochotnické herecké výkony! ČT se zbláznila, když tenhle paskvil nasadila na nedělní večer! Tenhle nepovedený “seriál” se měl vysílat ve všední den po půlnoci, víc si nezaslouží. ()

Takaru odpad!

Drazí tvůrci, minule jsem ještě odolal a počkal na druhý díl. Dnes už bez zaváhání uděluji vašemu PASKVILU, nebo chcete-li, SLÁTANINĚ, jeden veliký ODPAD. Znovu se mi totiž při jeho sledování udělalo nevolno, a zhruba deset minut před koncem došlo na přepnutí. Kdysi jsem v kině shlédl bestiálnost s názvem "O kuřatech a lidech" a pociťoval jsem stejnou nevolnost jako u vašeho díla. A tu, jak jistě chápete, v neděli večer zažívat nechci. Mrzí mě to dvakrát, vzhledem k tomu, jak jsem se na nový seriál těšil. Možná jen zkoušíte, co ještě televizní divák snese, nežli u něj dojde k nevratným poškozením duševního zdraví. Možná jste jen netalentovaní neumětelové či špatně zaléčení nerdi, kteří dostali prostor ve veřejnoprávním médiu, kde se ledacos ztratí. Kdo ví. Každopádně vám upřímně přeju alespoň pár spokojených diváků, kteří váš seriál ocení a třeba si ho i oblíbí. Já už si příště pro jistotu pustím Schimanského. Ten se totiž pobleje, jen když to přežene s chlastem, zatímco mě by se to mohlo stát u dalšího dílu vašeho "skvostu". ()

diamond

Tvůrci by měli shlédnout Obušku s pytle ven a inspirovat se, potom by možná scéna s neviditelným ruským vláknem nevyzněla tak trapně a připoměla jitrnici jakou svět neviděl. V tu jsem věřil ale Cina si tady počínal dost neohrabaně a vtipné to nebylo ani trochu. Břichomluvící hoch s talentem Petra Jablonského také moc objevný nebyl a ačkoliv promlouval vždy z úplně jiné strany než imitovaný nikdo nic nepoznal. Seriál příliš povedený není a to budete muset producentovi vysvětlit, soudruzi:-) ()

34600

Docela se mi to líbilo... Temný, strašidelný a ošklivý díl. Jo, mělo to atmosféru. Sice drobné přehrávání, až příliš okaté narážky na známější rodinu, ale na odpočinkový konec týdne skvělé. Prostě se jen pobavit a jít spát. ()

Otomtom odpad!

"To je strach mužů, že přijdou o vedoucí úlohu v patriarchátu." Njn Miro, Matěji, Michale: "go woke - go broke" evidentně platí jak v současné Americe, tak v socialistickém (a koneckonců i v Baťovském) Československu. ()