Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

zeromen

Velice povedený film od mistra žánrů, podotýkám lepší než šestý smysl. Výborní herci, děj a režisér. Těším se co na točí, za další film. ()

ajaxx

Myslím, že golfista asi napsal vše, co jsem chtěl napsat já. Film se mi líbil, originální nápad s originálním vyústěním, avšak ne pro každého. Pro mě velmi zajímavé a koukatelné.4* ()

teseth

Dlouho jsem otálel s hodnocením tohoto počinu, ale i po létech musím říct, že je to stále velmi poutavý příběh, který nám ukazuje skupinu lidí odvracejících se od konzumní společnosti lidí ženoucí se za slávou, penězi a krví. Shyamalan si vyjímečně nezvolil překvapivou pointu na závěr, ale vydal se novým směrem, který mu schvaluji. Jeho náznaky, nad kterými by člověk měl popřemýšlet proplétají celý film a nastavují lidem možnost zhodnotit volbu skupiny lidí uprostřed lesů. Hororové prvky, které se tu sem tam objevují jsou pro mě vítaným doplňkem temné atmosféry příběhu. ()

Samadoma

Nelogická magorie o totalitním režimu jedné sekty plná skrytých symbolů (asi...?),které se převážně nedají pochopit. A to jsem se fakt poctivě snažila.Všem hlavním postavám jsem ale přála záhubu a to od začátku. Jediný sympaťák celé tragédie (i filmové) byl pro mě retardovaný Noah,který se mi přesto jevil jako nejnormálnější. Jinak = banda nablblých cvoků žijící v izolovaně od světa. Nic víc mi film neřekl. Stokrát obehraný společenko-sociální problém a nešťastný pokus o nové zpracování. Plno krkolomných pokusů vybruslit z absurdně rozehraných situací. Dvě hvězdy pro Adriena Brodyho. :) ()

Patroxi

Tak u tohoto filmu jsem usínal nudil se a chtěl ho dokoukat jen kvůli tomu abych mu mohl dát hodnocení ! Koukal sem na něj na 2x protože jsem v půlce filmu zabral a jeho dokoukání sem odkládal jak mě nebavil ... ty 3 hvězdničky jsou za záběr kdy se vše vysvětlí jinak bych tomu dal ODPAD! ()

D||X

Hlavní zápletku filmu jsem měl předem dokonale zkaženou ze Scary Movie. Myslím, že nebýt právě onoho zkaženého překvapení, tak bych filmu vpálil i 5*. ()

Lady Marcy

Zvláštní mystika, dost odstrašující izolace lidí. Ale místy mi to přijde přitažené za vlasy. Krásný soundtrack od Jamesa Howarda. ()

Popo

Vcelku dobrý film a výborné herecké obsadenie, ale tie príšerky hneď v strede filmu a navyše takéto? Donútil som sa to dopozerať do konca lebo M. Nighta Shyamalana mám rád a nakoniec sa oplatilo. Záverečná pointa pôsobivá a úchvatná. ()

Peddro

Film který mám rád, i když jsem od poloviny filmu tušil, jaký bude konec. Příběh je velmi zajímavý, jen je trošku nelogický, že by po tom co vyroste celá jedna generace by se nestalo, že by v rezervaci někde v USA kde se vesnice nacházela nenavštívil žádný člověk z civilizace (nezabloudil nebo se prostě do uzavřené rezervace nešel podívat, či tam nepřišel strážce onoho parku). Jinak bych rád opravil jednoho kritika, který dal ,,odpad" a tvrdil, že se domníval, že se jedná o skutečnou středověkou vesnici, což se domnívat nemohl, protože oblečení, které nosili, zbraní, staveb a vybavení odpovídá první polovině 19. století. Středověk končí rokem 1492. ()

Stupet

Tenhle film jsem viděla jako novinku, a příběhem jsem byla překvapená, hlavně pak rozuzlením celého příběhu. Je to dobrý film. Ale bohužel je to jeden z téch, na který se dá koukat jen jednou, protože tomu, kdo zná zápletku a její rozuzlení, nemá film už podruhé co nabídnout. ()

SantaCruz

Po několikátém zhlédnutí musím hodnotit full star. 104minut jsem polknul jak malinu. Atmosféra, zápletka, chemie (Choakýn vs Dallas), výkony hlavních i vedlejších, pro mě TOP. ()

Martin.Proko

Po řemeslné stránce dobře odvedená práce. Vizuální zvuková stránka... ...hezky zvládnutá výprava... ...herecké výkony protagonistů té komunity jsou víc než dobré... ...jenže pointa je prozrazena moc brzo a shodí vše co od začátku filmu bylo vystaveno... ...přeji jen nebavíme se o dálném východu, ztraceném ostrovu ale Amerika. A to co scénář vystavěl brzy se rozpadne. Samotná pointa není daleko od céčkových filmů o tom jak uprostřed Evropy na louce je tajný bunkr s vjezdem pro náklaďák o kterém nikdo neví.... ...palec dolů za scénář. ()

Pokri

Rozhodne len slabšie 4*, myšlienka je skvelá, natočené je to pekne a hudobná stránka je bezchybná, ale pointa celého filmu je nám tak skoro prezradená naprosto explicitným spôsobom, až sa tomu nechce veriť. Takisto príšery mohli vo filme použiť tak, aby sa z mysteriózna stalo aj niečo hororovejšie. Keby Shyamalan lepšie narábal so strachom a tajomnom a pointa by prišla ako záverečný twist, mohlo to byť ďalšie jeho veľdielo, oproti Šiestemu zmyslu však otočil o 180 stupňov a natočil oveľa jednoduchšie dielko. ()

JJaannee

Koukatelné, ale tak trochu nudné..nic se tam neděje, prostě nic..závěr překvapivý, ale po tom, co jsem už byla znuděná mě už tolik nebral, abych dala vyšší hodnocení.. ()

imanicornyt

Odporně nedoceněný kousek. Za samotný námět bych dala ruku do ohně a výsledné zpracování z hlavy už nevymažu. Dějově nenáročné drama převlečené za horor s půvabnou Howardovou a jejím dokonalým výkonem v čele. "Já vidím svět, jen ne tak, jak ho vidíš ty." Přestože je Ivy slepá, z reálné stránky vesnice očividně vidí to, co ostatním obyvatelům uniklo ve snaze neutopit se v realitě. Nevědomost obyvatel a pointa, která je nám po značnou část filmu utajena, dá po svém odhalení ději úplně jiný směr. Film doplňují nádherné scénky zahuštěné krásným soundtrackem a napjatou atmosférou. The Village je nepochybně jedním z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. ()

Pythonator

Další skvělá šamalainovina s šokujícím zvratem na konci. Vzhledem k sympatičtějšímu prostředí a skvělé Brís je to snad ještě zajímavější než Šestý nesmysl. Taktéž to ovšem trpí stejným syndromem dokonalého prožitku prvního zhlédnutí, přičemž další projekce už jaksi nudí. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)