Reklama

Reklama

Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 068)

Tosim 

všechny recenze uživatele

NĚKDY TO, CO CHCEME, NEUDĚLÁME, ABY OSTATNÍ NEVĚDĚLI, ŽE TO CHCEME. Nejprve bych chtěl zdůraznit, že to, co všichni Shyovi vyčítali už dříve, zůstává. Pokud někdo volal po změně a ta se dostavila a nelíbí se mu, znamená to možná, že ji ani v hloubi své duše nechtěl a přeje si, aby se jelo ve vyšlapaných kolejích. Tvůrce narazil se svou mylně vzývanou genialitou? IMHO. Nebudu zastírat, že můj komentář je spíše filipika, ale psaná s respektem. Nebo spíše s údivem. A také vám povím příběh: když jsem začal pilně surfovat po internetu, naučil jsem se zkratku IMHO. Tohle respektování cizího názoru jsem se snažil dodržovat a než jsem ho úplně pochopil, několikrát jsem díky své hlouposti narazil a přiznal, že dělám chybu. U snímku Vesnice jsem však měl pocit, že podstatná část lidí, kteří jej viděli a hodnotili záporně, se dívá na ostatní, kteří mají opačný názor, okem ironickým a zesměšňujícím. Teď budu hodně citovat: věty typu "Shyamalane, ty už to nehul" anebo "Jak hluboko ještě klesneš?" se mi opravdu zdají velmi teatrální a zbytečné. V potaz musíme brát i výrok POMA, abychom "nebyli na Shyamalana zlí", například v kontextu jedné věty z diskuzního klubu o Shyamalanovi na Lopuchu - "No jo, Gilmi se zbláznil společně s Fukou". Je mi jasné, že mi možná někteří budete vyčítat, že o filmu v mém komentáři toho moc není, já bych toho nechtěl ani moc rozebírat, jenom napíšu, že všechno, co se zdá ostatním tak špatné, mě se naopak líbilo (herecké výkony, zvlášť Bryce Dallas -něco takového bych chtěl mít doma-, záběr s nožem mě dostal!, "homevideo" z lesa, cameo, "otevřený" konec -poslední záběr-) a za jediný zápor filmu nepovažuji to, že trailer lže (protože to už je u Shyamalana tak trošku pravidlem ;-), ale spíše velké množství postav, které nedostaly více prostoru. Chtěl bych se ještě zmínit o recenzích, které jsem na Vesnici četl. Pozor na tuhle, ve které Mirka Spáčilová dvěma slovy prozradí vše a ze zážitku nezbyde nic. Moje druhá připomínka se týká tohoto textu, na jehož konci je věta o nekritických pětihvězdičkářích: Open your eyes, open your mind! Jako argument proti těm, kterým se Vesnice nelíbila, by se dalo použít třeba: nemáte z filmu kladné pocity? Možná je to proto, že jste své oči a mysl otevřeli too little :-) Ale to už se opět dostávám k tomu IMHO. PS a pokud jste "pohnuti" velkým citem, na nějakej rozum zvysoka kašlete. To mi věřte. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Shyamalane, ty už to nehul! Obrovské zklamání, nečekala jsem, že zrovna Shyamalan dokáže natočit tak velkou sračku, která bude nechtěně směšná, plná podivných hereckých výkonů a ještě podivnějších, nepo spíš pitomějších "point". Fuj, jediný klad, který stojí za zmínku, je kamera, ale to je dle mého trochu málo... neskutečná nuda! ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nečekaně nakonec slušná mysteriózní a thrillerovská podívaná. Mám rád filmy o uzavřené komunitě lidí, kteří se obávají vedlejšího světa, kdo tam je, co tam je, co chce ??!! Slušná režie a parádní herecký ansámbl zážitek jen umocňuje, ale konec skončí podobně jako seriál Ztraceni se spoustou nezodpovězených otázek, což mě naštvalo, tudiž srážím jednu hvězdu. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hodně lidí si na tenhle film postěžovalo a tak jsem s očekáváním vyčkával všelicos. To co na mě přišlo v podobě atmosféry jedné vesničky zapadlé uprostřed lesa odehrávající se kdysi v 18. století v době, kdy ještě po poušti v Americe běhala kupa Apačů, zděsil jsem se, ale ne nikterak negativně, to určitě ne. Nevěděl jsem co si o tom všem myslet. Tohle takzvané ghetto, se kterým si Shyamalan a jeho příběh pohrává mě dosti překvapilo. Ano, je to něco jiného. Něco neobvyklého. Objeví se v něm kupa známých jmen, ze kterých mě nejvíce těší Joaquin Phoenix a vyzdvihuje tu mladičkou Bryce Dallas Howardovou. Není se čeho bát. Tento film má opět co nabídnou. Nudou jsem neumřel a nakonec se dočkal vytouženého naprosto překvapivého závěru. Tak jak to má být ve filmech, na kterých spolupracuje jméno onoho režiséra. Takže nemůžu pociťovat zklamání ani náhodou, to bych musel být blázen. Proto nechápu zdejší hodnocení... --- Já vím, proč jsi sestru odmítnul. Když jsem byla mladší, držívals mě při chůzi za ruku. A najednou jsi přestal. Jednou jsem v tvé přítomnosti zakopla a skoro upadla. Předstírala jsem to. Ale tys mě už nedržel. To, co chceme, neuděláme jen proto, aby ostatní nevěděli, že to udělat chceme. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Pořádně nevím, co si o filmu myslet. Za prvé musím uvést, že jsem dopředu znal první pointu a dost by mě zajímalo, jestli bych se bez její znalosti díval na film lépe nebo hůře. Vysvětlení se mi opravdu zdá trochu přitažené za vlasy (i když ne tak jako třeba u Vyvoleného). Některé scény mi přišly trochu slabší (nahánění v lese), jiné byly ale natočené výborně a nápaditě. Pokud bych to spíš bral tak, že film je hlavně o atmosféře a ne o příběhu, je spíše o lásce a ne o hororu, tak by mi to přišlo celkem dost povedené. Jenže to „hraní si na horor“ to podle mého stahuje trochu dolu. Herci byli dobří, jen Brody mi tam moc neseděl. Kamera byla výborná a hlavně věc, která se na té atmosféře podílí neskutečnou měrou a mnohé scény na ní stojí: naprosto fantastická hudba Jamese Newtona Howarda. Když to tak po sobě čtu, je to dost nejasná, rozporná směs pocitů – takhle přesně ovšem na mě film působil. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (31)

  • I zde se, jak je velmi obvyklé ve filmech režiséra Shyamalana, schovává rodinka ve sklepě před vetřelci, kteří provádí invazi do jejich domu. (Morien)

Související novinky

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)

Reklama

Reklama