Schůzka s temnotou: Dopadení Andrewa Lustera (TV film)

Date with Darkness: The Trial and Capture of Andrew Luster, A

Date With Darkness, a

Rande s temnotou

Rande v temnotách

USA, 2003, 90 min

Rozhodně nadprůměrný televizní snímek podle skutečné události. Vše začíná tím, jak bohatý třicátník jménem Andrew Luster dá na diskotéce do vody dívce jménem Connie "drogu" s názvem Liquid X. Potom ji spolu s jejím kamarádem, kterého taktéž zdrogoval, odveze do své vily a tam se s ní pomiluje. Ona si na to druhý den vzpomene a rozbíhá se soudní vyšetřování, při kterém se zjišťuje, že Connie nebyla jediná dívky, se kterou Andrew Luster souložil, aniž by o tom věděla. Určitě se jedná o nadprůměrný film, který mapuje soudní případ. Vše je podáno velmi realisticky, projevy zneužitých dívek u soudu jsou velmi emotivní a já jsem jim věřil každé slovo a bylo mi jich líto, jako by to ty herečky skutečně prožily. Vyprávění má spád a prakticky tenhle snímek člověka nenechá vydechnout. Tohle je nadprůměr mezi televizními snímky a mezi snímky ze soudní síně. A je to o to více šokující, že se to skutečně stalo. Určitě to stojí za vidění, už jen proto, že je určitě dobré zjistit, že i boháči a protekční lidé mohou být odsouzeni k vězení na tak dlouhou dobu, že se z něj nikdy nedostanou živí. A potom jim jsou i jejich miliony k ničemu. Takže čtyři hvězdičky za perfektně zpracovanou látku.(10.7.2008)

• Wacoslav1

Nic moc tv krimi. Hodně komorní. Divně zahraný postavy. Téměř žádná uvěřitelnost a nuda.25%(17.9.2014)