Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

1987Peter

Veľmi, veľmi podarený film, až som sa po pozretí musel pozrieť či je to ozaj točené v U.S.A. . Je to natoľko netradičné až je to super, skvelí herci (najmä Giamatti), super kamera ktorá nenudí a vynikajúce filmárske prostredie netradičné pre Americké filmy. Názov komédia je však trochu scestný a film je skôr miernym konštatovaním o zmysle ľudskej existencie, niektoré pasáže však vtipné sú (peňaženka a havária na konci.. :D ). Sideways je jedným z filmov, ktoré si rád pozriem kedykoľvek. 5***** / 90% ()

Hrobař

Nemám rád víno a alkohol obecně, ač mám rád druh lidí co se ve víně vyzná nebo se alespoň chce vyznat. Nutno tedy dodat, že obsah filmu mi nešel úplně proti srsti a to i přes to, že jsem mu moc nerozuměl a také samozřejmě proto že tu nejde jen o víno. Je to ale jako celek jakési vyčpělé, příliš emocí to ve mě neprobudilo a i přes to že konec přišel přesně v tu nejsprávnější chvíli mohlo se v celé stopáži tak třicet minut vysekat. Dvě hodiny velmi všedního vyprávění totiž překračují hranici trpělivého vnímání. Trošku lepší, ale tři, víc dát nemohu. ()

ujdeto

Myšlenka filmu je skvostná. S takovou lehkostí a nenuceností, s jakou pojal režii filmu Payne, je jasné, že film bude radostné vyprávění od začátku do konce. Podpořen hudbou autora Kenta, je pro mě osobně, film velmi emotivní záležitostí. Kvality snímku plně doceníte až tehdy, otevřete li si láhev vína, zatáhnete závěsy a necháte se unést romantickou náladou, která je ve filmu přímo hmatatelná. Navíc je vše umocněno skvělým výběrem exteriérů, jež vás doslova oslepí svou krásou. Podle mého názoru jedna z nejlepších rolí Paula Giamattiho. Žádná role mu tolik nesedla, skoro to vypadá, že mu byla šitá na míru. ()

BesnaSrnka

Jeden z tých filmov, kde sa skoro nič nedeje, ale vôbec vám to nevadí. Typologicky výborne obsadené a dobre napísané postavy. Príjemný a pohodový film. A teraz ma ospravedlňte, idem si naliať deci Pinot Noir ročník ´97 :) ()

SantaCruz

Vůbec nevím proč mám Tosima v oblíbených, až jsem přišel na to, proč bych ho tam neměl mít :D Obyčejný, ale neobyčejně pohodový film. ()

maara666

Vypadá to jako dvouhodinový díl seriálu Tak jde čas. Doporučuji se této koncentrované nezáživné nudě vyhnout velkým obloukem... ()

KraLuban

Nevidím v tom tu poetiku, o které tu ostatní básní...je to pro mě jen hořké a smutné. Není to špatný film, ale asi jsem čekal něco jiného. ()

motyka52

Silnější tři, ale na čtyři jsem prostě jít nemohl. Celou dobu jsem věděl, že sleduju opravdu hezký film, že se na to příjemně kouká, je to pěkně napsané, oba hlavní představitelé byli výborní, ale pořád jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Jako kdyby při koštování dobrého vína zůstávala na jazyku nepatrná pachuť, jejíž původ nejde identifikovat. A do konce jsem se toho nezbavil, i když poslední půlhodinka byla opravdu dobrá a scéna záchrany peněženky mě nehlas rozesmála. Pořád nevím, co mi tam tak moc chybělo. Třeba to zjistím a při druhé projekci (třeba někdy...) to bude lepší. Mohlo by být. ()

w.w.

nebolo to vyslovene zlé, ale strašne pomalé temto a hlavne začiatok dosť nuda, manželke sa vôbec nepáčilo a vysmiala ma aj s tými 72% na čsfd ()

lobsang

Výjimečně zdařilý film, který minimalisticky popisuje trampoty středního věku. Používá k tomu nesourodou dvojici kamarádů, vitálního proutníka a zhrzeného nesmělce, kteří jsou perfektně zahraní a napsaní. Bokovka je film, který je opravdu abnormálně příjemný a přitom v něm nejde zdaleka jen o pobavení. Takhle si představuji zhmotněné heslo, že v jednoduchosti je síla. Jednoduše perfektně po všech stránkách dotažený film. ()

cendaman

Docela pohodička,slušné herecké výkony výletníků i jejich partnerek,prostředí amerických vinic,hektolitry vína a emocí.... Co víc si přát. Tenhle film mě dostal! ()

Anakikin

Bokovka je nesmírně pohodový film, který se nese ve znamení loučení se svobodou jednoho z aktérů – mimochodem hraje ho Thomas Haden Church, který se má stát jednou z hvězd trojky Spidermana – na pozadí ochutnávky vín a debat o jeho kvalitách. Už jen pohled na hlavního hrdinu, který poutavě o vínu vypráví, mě donutil nalít si také trochu dobrého vínka... Nicméně jsem byl odhodlaný dát filmu po zhruba dvou třetinách tak maximálně 70 procent, ale poslední třetina mě zcela dostala, čili nemohu jinak než za 85. ()

Umělec

Hodně přeceněný film. Od začátku mi k sobě nešlo spojení typického hamburgrovýho američana a znalce vína. Nevěřil jsem mu to a neuvěřil ani ostatní věci... A když vám hlavní hrdina není sympatický, tak jde celý film do kopru. Znalec vína, který do sebe naleje flašku vína na ex ? Případně ze džberu? A pije archivní víno z plastového kelímku a přikusuje hamburger? A podrazí svýho kámoše a pak se mu ani nepřizná? Jeden z filmů, kde ženské postavy dali na frak těm mužským... Prostě tohle není můj šálek kávy. 40% ()

hrududu

Opravdu výborná roadmovie pro milovníky dobrého vína a příběhů vyprávěných s citem. Dobře míněný nápad zajistit pro svého nejlepšího přítele předsvatební týden na překrásných kalifornských vinicích se rozvine v osobní drama samotného zosnovatele cesty. Poklidné a krásné obrazy vášně k vínu, vinicím a vinařům se tak mísí s bolestí z komplikovaných vztahů a neúspěchů. Varování: tento film nesledujte bez lahve dobrého vína, ruky své partnerky a nebo vlídného slova svého přítele. ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)