VOD (1)

Mladá herečka Lucie (Jana Bernášková) se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí její extrovertní potrhlé kamarádky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka (Ivana Chýlková), se kterou má velmi komplikovaný vztah. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého? (Falcon)

Trailer

Prochy38

Prvních pár minut jsem si i říkal, že to bude koukatelný klasický dívčí průměr. Spletl jsem se. Byť je paní Bernášková krásná žena a film pár veselých momentů měl, jde o čistě nezajímavou a klišoidní zpověď nedoceněné jak herečky, tak i ženy. Jenže to bohužel nemá ani úroveň. Kniha se možná čte jinak, díky vynechám, ale film celý vychází jako hrozně naivní a až pitomá tragikomedie. Ale tragi jen pro diváky... mrzí. Pobavilo kameo našich předních hereček. ()

klukluka

Pochopil jsem z toho, že i živou Bárbínu jde sbalit a přefiknout ještě ten večer za předpokladu, že je zrovna free a má čas. To je dobrý vědět. Bez ohledu na to, že vám bude vykládat, že na ni musíte pomalu- do pěti minut může mít nohy do praku. Ale co se divím- vždyť byla imrvere vožralá. Naopak jsem nepochopil, proč je druhé já schizofrenní Bárbíny o 20 let starší, než ona sama..? Další moje myšlenky se pak zabývaly tím, jaké to asi musí být, režírovat vlastní nahou manželku při sexuálních scénách s jinými muži..? Podle mě to pocitově nebude nic moc, ale složenky jsou krávy nenasytný, chápu. A nakonec jsem si pokládal otázku, jestli to na mě působilo romanticky (ani co by se za nehet), a jestli mi to přišlo vtipný (malilinkato). Celkově mi to pak vychází na 30 procent, což jsou u mě 2 pohaslý, sotva postřehnutelný hvězdy. ()

M.i.k.e

není to neředěné peklo jako třeba Mužem i s mužem a neměl sem potřebu si v průběhu sledování vypíchnout oči, ale ani to nic nezmění na faktu, že je to jen další klasická česká romantická komedie, která ovšem není romantická a vtipná je asi jako vaření s Jirkou Babicou. Za celou hodinu a půl se tu vlastně nestane nic zásadního krom toho, že hlavní hrdinka sem tam s někým souloží (včetně bývalého partnera kterého nenávidí), stěžuje si kamarádkám na to jaká je kráva a rozjímá se svým vnitřním hlasem, který má čert ví proč tvář Ivany Chýlkové. Plusem pro někoho může být snad jen to, že Jana Bernášková je hezká a ukáže trochu víc než je u ní člověk zvyklý z televize...40% (pokud patříte do cílovky - což jsou asi ženy 30-40 - pak se možná na 50% dostanete) ()

Malarkey

Typický představitel české romantické komedie, která je navíc nevtipná a zkrátka nepovedená. Po shlédnutí vlastně ani nevíte, co bylo jádro pudla a na co že jste to vlastně koukali. Navíc mě tu dost drala Jana Bernášková, u které nejsem vůbec přesvědčenej, že umí hrát. Ve všech ohledech situační děs, které snad ani nemůže nikdo myslet vážně. ()

Trixinka

Pro změnu začnu kladnými prvky tohoto filmu. Sympatický Marek Němec a jeho postava lehce pomateného scénáristy, podařené ztvárnění vnitřního vlasu v podání Ivany Chýlkové a nádherné záběry našeho hlavního města. To jsou důvody, proč se na film podívat. Na opačné straně hodnocení stojí hlavní hrdinka v podání Jany Bernáškové, která se chová jako praštěnka i přesto, že je již matkou a měla by mít jakýsi rozum, dále její bývalý partner (Roman Zach), který celý film nemyslí na nic jiného než na sex nebo na svoji práci (stejně jako hlavní hrdinka) a v neposlední řadě také "povedené" kamarádky hlavní hrdinky. Další členové příběhu pouze proskotačili dějem (Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková) bez nějakého výraznějšího momentu či využití. Za zmínku ovšem stojí zajímavá mini scéna, kdy jde hlavní hrdinka na konkurz, a v čekárně sedí celá řada jejích hereckých kolegyň. Tato scéna mi nejprve utekla, až po čase jsem si uvědomila, že tam neseděly noname ženy, ale celkem populární slavné dámy (Veronika Khek Kubařová, Michaela Maurerová, Hana Vagnerová, Sabina Rojková...). Zajímavý detail. Dějově klišé příběh o tom, že ne vždy je ten pravý muž ten oslnivý a šarmantní, ale může to být i ten nenápadný, spíše zvláštní patron v davu. Škoda jen, že u postavy onoho pravého muže, nebyla nějak více promyšlená ona zápletka ohledně kočky/snoubenky. Mohl trošku mlžit, jako že má doma kočku nebo závazek, a mít doma třebas stejně jako hlavní hrdinka dítě, nebo onu zmíněnou babičku. Achjo. Celkově podprůměrná česká romantika, která neurazí nenadchne, prostě neudělá nic. ()

• Scény přípomínající seriál Vyprávěj (od r. 2009) se natáčely v ateliérech seriálu Zoo (od r. 2022), do kterého Jana Bernášková (Lucie) posléze naskočila v roli Julie. (Teres)