Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

ssarka odpad!

proč Jeremy,proč..to jsi vážně byl tak hluboko ve finanční krizi??protože jinej důvod než dost lehce vydělaný honorář nevidím ()

Tishe

Tak jo, dobře, bylo to příšerné, ale nebyla to tak úplně vina příběhu. Pokud existuje něco, čím by se Čr dostala do povědomí po celém světě mezi různé vrstvy lidí a nejenom určitý typ, je to rozhodně Dračí doupě. Hra sama o sobě je výborná a příběh celkem zajímavý a za to dávám 2 hvězdičky, se zbytkem si může Jeremy jako prémii za nejlepšího herce leda vytřít prdel. Scénář strašný, efekty děsivé, obsazení hlavních rolí vám vyprázdní žaludek rychleji než dávidlo. Uvažovala jsem, že se na to někdy kouknu znova abych svůj názor popřípadě přehodnotila, ale záchod by to už asi neustál. ()

DannyBurino

Celkem zajímavý guilty pleasure, celý film byl zajímavý i když se mi zdálo že celý film byla soutěž o tom kdo nejhůř hraje nebo spíš přehrává ( vítězem je Jeremy Irons a to jeho haťaťaťaťa ) konec byl dost divnej, ale byl to dobrý film. ()

DarkViper

Před 18 lety jako děcko jsem to miloval... na tu dobu super efekty i příběh... hlavní hrdina prostě nemusí být vždycky dle holywoodských stereotypů... ()

Catch1707

Tak tohle je hodne, hodne spatne. Sem-tam citit amtosferu sveta D&D (rozdelenim ras, pekna atmosfera putyky), ale dej, herci (proboha, Jeremy, proc? - abys mel na najem?), rezia, triky (uhmm, to je docela silne slovo) atd. ZHOLA NIC. Marlon Wayans ve fantazii? asi starnu. OK, byli tam celkem pekne najazdy kamery, ne? ()

Jurator

Typický příklad americké slátaniny. Dva zlodějíčci (z nichž jeden je jako vystřižený z Detroitských ulic) zachraňují rovnováhu světa.....v mnoha fantasy filmech se můžeme setkat s drobnými prvky modernizace, ale tady už opravdu chybělo jen super natuněné fáro. ()

Incanus odpad!

Myslím, že slovo "odpad" hovoří za vše. Film se mi jeví jako zbytečně rozteklý - asi jako máslo, když jej necháte zbytečně dlouho na slunci. A mám výtky k některým jeho stupidním dějovým zvratům. Pokud by film vyšel po Pánu prstenů, tak bych řekl, že trpaslík vypadá jako nepodařený pokus o Gimliho, ale budiž. Celkově jde o to, že dialogy bývají místy dost neštastně zvolené, takže celkový výsledek je, jako když Tupouni z Gumídků se plácají v bahně po jarním dešti. Scénáristé, použiji-li český příměr, by měli být pověšeni "za koule do průvanu", protože z filmu, který se určitě dal uchopit tak, abych z něj vzniklo fantasy, na které bude radost se dívat, se stalo "něco", co právem patří mezi odpad. Korunu tomu nasadili závěrem, který jsem napoprvé a ani na podruhé nebylo "štonc" pochopit, prostě celkově to vyznělo, jako kdyby skládali puzzle - tuhle scénu slepíme s touto, tuhle zase s tamtou a "ono to nějak dopadne"... Hnus, velebnosti................ ()

Bojislav

Jako fanoušek papírových RPG her jsem se na tento film, který právě RPG hry měl na plátna kin přenést, hodně těšil. Už začátek ale dával tušit, že tu nebude něco v pořádku, velmi lacině pospojovaný příběh by asi neuspěl ani ve slohu žáka prvního stupně. Navíc ze skupiny dobrodruhů, která měla nakonec hlavního záporňáka ztvárněného zde podprůměrně hraným Jeremy Ironsem, byly k uvěření asi tak 2 postavy. Korunu všemu nasadila závěrečná scéna pobíjení draků, to jsem opravdu nevěděl, jestli se mám smát nebo plakat. To se opravdu nedočkáme kvalitního převedení této populární hry do filmu? 20% ()

Drakon

Mě to nepřišlo zdaleka tak strašné jak by se podle okolních hodnocení a komentářů mohlo zdát, jasně je to v podstatě kravina, ale ještě koukatelná, dovedu si představit mnohem horší filmy. Mě nejvíc frustruje, že sám jsem kdysi byl fandou dungeons and dragons a tak vím, že z daného tématu by šlo vytěžit MNOHEM víc, to je nejvíc smutné. Přitom herci vcelku solidní, rozpočet jakž takž dostačující, ale režisér se scénáristou bili asi sjetí jinak nevím kde se stala chyba. ()

Enlight

Byla to moje láska k Dungeons and Dragons, která mě přinutila kouknout se na tuto katastrofu. Dodneška lituju té hodiny a půl ztraceného času, kterou jsem mohl využít lépe. Například zíráním do zdi. Tento film je ukázkou toho, jak nacpat do jednoho filmu co nejvíce klišé. Dialogy jsou vyloženě pitomé, stejně jako postavy. Děkoval jsem bohům, když umřel Snails, protože už jsem nemusel poslouchat jeho ''úchvatné'' hlášky. Trpaslíka nebylo skoro vidět, což ovšem nebylo zapříčiněno jeho vzrůstem, ale tím, že nedostal vůbec žádný prostor a tudíž byla jeho postava úplně zbytečná. A kdo proboha kdy slyšel o elfce černošce? Tu jednu hvězdičku dávam jen za odvahu zfilmovat něco na motivy Dungeons and Dragons, ačkoliv to nemohlo dopadnout dobře. ()

Malignus

Tenhle film právě běží v televizi na Nova Cinema a jako milovník fantasy a RPG můžu s klidným svědomým prohlásit: "Je to demence! Je to ještě horší než Eragon!" S D+D to má společnej maximálně tak název. Většina postav jsou nesympatické a stupidní, dialogy jsou stupidní a bojové scény jsou taky stupidní. A nejstupidnější je černošský zlodějíček, kterej nedokáže zavřít hubu a furt ze sebe chrlí trapné rádobyvtipné hlášky. Císařovna kopíruje hned dvě královny najdenou (amidalu a tu z Nekonečného příběhu), ale je to vedle Jeremyho Ironse jedna z mála postav, kterou nechcete zbít po jejích prvních slovech. Film je navíc tak blbý až je vtipný, ale oplývá nevysvětliltelnou silou, která vás nutí se na něj koukat dál, i když si říkáte jak je blbej. V originálním znění se dá poslouchat líp než s dabingem, i když ten vzhledem ke kvalitě filmu není zas až tak špatnej. ()

ko.mar1

Keby som film zaradil medzi B-filmy tak sa asi niektoré Béčka urazia.Triky čajový odvar,herecké podania chabé,dej filmu: hmmm..... keby sa režisér trocha snažil možno by stoho niečo bolo.Jeremy Irons hraáva lepšie a v lepších filmoch,ibaže by toto točili vrámci charity. ()

mb.3

Jako malému klukovi se mi to líbilo, nebudu se na to dívat znovu, nebo si zkazím vzpomínku. Na dvojku ani radši nemyslet, přesto jsem si jedničku užil. ()

Fixa

Irons přehrává a je neuvěřitelně trapný, jak se před radou snaží působit fanaticky a zdá se, že napodobuje proslov Hitlera. Kam se hrabe na Ivana Trojana :-) Vůbec mi přijde, že výběr herců je opravdu smutný. Digitalizace je odporná, kulisy hrozný, kostýmy ubohý - např. trpaslíkův zjev, byl ultradebilní. Královna vypadala jak z nekonečnýho příběhu (asi to byl záměr) a Marlon Wayans měl být jako vtipnej? Naštěstí v tomhle směru se to trochu vyřešilo. No, asi takhle: začátek jsem si pouštěl po kouskách asi 6x, protože jsem si sebemrskačsky musel dokázat, že to zvládnu shlédnout až do konce. Chytl jsem se až v labyrintu u dračího oka - tam to na mně působilo, jako ubohý napodobitel Indyho (něco jako Flynn Carsen), ale v tomhle snímku to bylo osvěžující. Pak už jsem film zvládl dokoukat až do konce. Naučil jsem se nevnímat........nebudu tady vypisovat, co všechno a hledal jen to dobré. To bych mohl vypsat možná v jednom řádku, ale prozradil bych to nejlepší a existuje třeba někdo, kdo čte můj komentář a má chuť taky prověřit svojí vůli vydržet u filmu až do konce. Mnoho zdaru a nevzdávej to, milý diváku ! ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu