Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

megacik

Jeden z prvých filmov o cestovaní v čase, čo som videl, pamätám si, ako ma to v roku 2002 dostalo. Nič lepšie spracované, s lepšími efektami dovtedy neexistovalo. Ten záver bol však divný, keď to sledujem v roku 2021, pripadá mi to miestami smiešne, až trápne....akoby to do tohto filmu ani nepatrilo. Každopádne je to moja srdcovka, ktorú si vždycky rád pozriem znova, len iritujú ma tie točiace sa čísla na stroji času, ale strašne, asi to vyzeralo dobre pre davy, pretože keď sa točia čísla, znamená to, že sa niečo deje :))) 75%. ()

Stoupik

Pro Stroj času mám slabost. Rozhodně to není filmařsky bůhvíjak dokonalé dílo...ale má takový svůj lehce smutný půvab, zajímavé světy v různých dobách a naprosto skvělý soundtrack Klause Badelta. Hrozně rád se k tomu filmu vracím a nemůžu prostě jinak, než za 5 hvězd. :-) ()

TylerD.

Bál jsem se, že to bude o hodně horší než původní film ale zbytečně. Hodnotím stejně. Sice to nemá takové kouzlo jako originál, který byl ve své době úžasné a originální scifi ale odcestování příběhu časem do roku 2002 tomu vůbec neuškodilo. A hlavně je sympatické, že tak skvělý námět vrací v dalším zpracování. ()

fajntomas

Myslím že jedinečný film ve vizualizaci časoprostoru, ten děj asi není převrat, ale to ani návraty do budoucnosti, tady je to fakt dobře udělaný. 80% ()

Savytan

Nevím proč, ale tohle je přesně film pro televize, který si pustím zas a znovu, když ho zrovna reprízují. S odstupem času, a to jsem film viděl třikrát - dnes se dívám počtvrté, mě to nesmírně baví. Nejvíc asi uvědomění si, že jak něco někdy v životě propásnete, není návratu a nic s tím neuděláte. Hlavní hrdina se pokoušel o nápravu tak dlouho, až našel smysl života. Za mě je to moc dobrý film, i když ho tady ostatní kritizují. 5 hvězd.  Pachuti mi film připomíná Atlas mraků... Takže jestli máte rádi tento snímek, Stroj času je právě pro Vás 😏 ()

Leira

Když tenhle film vznikl, bylo mi náct. Zde v recenzích zmiňované papundeklové kulisy mě netrápily, patřím do generace, co vyrostla na StarWars IV-VI a počítačové efekty zdobící filmy plné výbuchů, padajících hořících mrakodrapů, obřích červů z jiné dimenze pustošící New York a podobných megalomanských amerických blbostí ještě nebyly must-have pro zisk Oskara. Naprostou třešničkou na dortu je fenomenální soundtrack Klause Badelta, jehož práce mi vhání slzy do očí jen při zaznění prvních tónů a ani po víc jak dvaceti letech nezvládnu film shlédnout se suchým okem. Jo, jsem emocionální troska a jsem na to hrdá. Při každém shlédnutí objevím malý detail, který zážitek prohloubí (hodinky, květiny, buřinky) a hořím zvědavostí, jak je vlastně napsaná kniha. Milý Ježíšku... ()