Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

mira007

Guy Pearce jako vynálezce stroje času, kterým chce zabránit jedné tragédii - na začátku to vypadá nadějně, zajímavý námět cestování časem, relativně výpravné, fajn kostýmy a pak se teda cestuje časem raz dva a zhruba od poloviny filmu to prakticky nemá co do činění s dějem na začátku a konec v ultrabudoucnosti jsem nějak nepochopil. Utopený film ve vlastním provedení. ()

Lucillle

Klasická otázka týkající se času a možných změn budoucnosti a minulosti.. Začátek filmu je dokonalý, hlavně opakovaná smrt snoubenky hlavního hrdiny má svoje kouzlo :) Ale poté přenesení do velice vzdálené budoucnosti přenáší příběh filmu na úplně jiné koleje. Z celkem zajímavého rozjezdu se stává trochu jakože shita. Člověk, který fandí scifi a fantasy, jako já, to překousne, ale pochybuju že ještě někdo další. Efekty jsou bezva a Guy jakbysmet, ale chybí nějaká hloubka a smysl. Představte si dva scénáře, které jste v půlce roztrhli a slepili k sobě začátek jednoho a konec druhého.. ()

kujon

Vizuální efekty na jedničku, hudba a výprava jakbysmet. Vize budoucnosti originální, s trochou klišé-pachutí. Scénář 50%, některé dialogy raději přejít mlčením, herecká snaha neocenitelná :-) Dle mého názoru tedy podařený film s pár vadami na kráse, nicméně 4hvězdičky od kujona naprosto zaslouženě. Tomu, komu se nelíbí sci-fi lehce šmrncnuté Indiana Jonesem, doporučuji 2 hvězdičky ubrat a vůbec se na to nedívat :O) ()

martalini

Jo....je to fakt kravina...Efekty jsou krásný,hudba taky dobrá a Pearce se vážně snaží...jenže ten film je prostě kravina, nemůžu si pomoct, je to absolutně o ničom, nedává to smysl a chybí tam hlubší souvislosti a vysvětlení...prostě jen tak když si chcete ukrátit hodinu a půl skoro ničim :-) ()

Emzet

Strašlivá blbost, která nemá s atmosférou původní knihy společného vůbec nic, nebaví, nudí a je stvořená z příšených hereckých výkonů (ano, včetně Ironse), idiotských dialogů a spousty průměrných efektů. Škoda času. ()

kaze

Tento film ma totálne sklamal. Niekde v Cineme som čítala, že Guya Pearca porovnávajú s Russelom Croweom, tak som si myslela, že tento film bude o čosi lepší. Ale bol to totálny mix bez myšlienky a pýtam sa, či to malo vôbec scénar, alebo to robili rovno na pľaci? ()

JohnnyB.

!!! Spoilers incl. !!!! Ona by to nebyla zas až tak špatná záležitost, ale nějak jsem nepobral, že člověk, který kvůli smrti milované osoby, vyvine tolik úsilí a nakonec sestrojí stroj času, se tak rychle vzdá. Vždyť on ji zkusil zachránit jen jednou!!! A nakonec obětuje svůj život ve své době kvůli záchraně nějakých lidí v budoucnosti, které zná jednu noc?! Tohle mi nějak nejde do hlavy... ()

TaanStari

Nějak jsem nepochopil, jestli si scénárista dělal srandu, nebo byl jen moc zfetovanej když tohle psal, ale o to víc mi film přijde zajímavý a tím pádem i zábavný. ()

Silencia90

Líbí se mi ta nová myšlenka, hodit cestování časem až takhle daleko do budoucnosti. Každého napadá zabývat se minulostí, protože víme, co nás tam čeká, ale o budoucnosti se můžou vymýšlet akorát příběhy o jejichž pravdivosti se dokonce ani nikdo nepřesvědčí. (nesestrojí-li stroj času ;) ) ()

Saur.us

První polovina funguje jako celkem slušná scifi (3/4*). Po velmi efektním přesunu do hluboké budoucnosti, zobrazujícího globální proměnu planety z pouště na les a nebo na dobu ledovou, vkus a inteligence tvůrců upadává do bezvědomí. A divák také. Vše jako by se vrátilo do minulosti. Levné efekty (ILM se omluvá), příšerně umělé masky (Stan Winston se omlouvá post mortem), idiotský průběh (John Logan se dodnes probouzí hrůzou). A nezachrání to ani charismatický J. Irons. ()

Bozvav

Dvě hvězdy za úžasné triky, skvělé vizuální efekty a nápaditost ztvárnění cesty časem + jednu hvězdu za krásnou hudbu + jednu za jisté poselství, které v sobě příběh nese. Někdy musíme ujít dlouhou cestu, abychom zjistili že ke štěstí stačí mnohem méně, než si myslíme. Výhrady: scénář je místy dost děravý, byl tam potenciál více to rozvinout. Jako celek za mne slušných 80%. ()

zdeny99

Je to vizuálně krásné. Efekty jsou dokonalé. Znázornění viktoriánské doby je precizní a budoucnost přesvědčivá. Guy Pearce hraje přesvědčivě. Vypadá jako běžný člověk a ne jako Rod Taylor ze starého snímku (1960), který byl takovým Old Shatterheandem Wellsova románu. Jenže obsahově je to chabé. Pouze to parazituje na slavné knize H. G. Wellse a děj je značně poupraven. Především zastřelení jeho snoubenky je kýčovitě vkrojené do tohoto filmu. Připomíná to spíš brakovou literaturu. Stejně tak znázornění roku 2030 tam vůbec nemá co dělat. Tohle byla absolutní zbytečnost. Příště se radši podívám na starší film z roku 1960, který je věrný literární předloze. [12935. hodnocení, 420. komentář, 58%] ()

mls

Počas tohto filmu som vyslovene cítil, že z toho chcelo byť niečo veľmi sentimentálne. Problém asi bude v tom, že sa to scenáristom absolútne vymklo z rúk, lebo z toho vzniklo niečo absolútne nepochopiteľné. A že tento film bol vlastne neoriginálny môj dojem len zhoršuje. Jednu hviezdičku dávam len pre spomínanú snahu zo začiatku spraviť z toho niečo viac ako len chaos. ()

Johnny

Človek podvedome cíti že ten film nesie nejaký odkaz. Ale skvele to maskuje a tak je z toho bohužiaľ dosť nudná a niekedy veľmi nedotiahnutá čudnosť. ()

Ferelen

Nevidel som Stroj času z roku 1960, takže neviem porovnávať. Ale mne sa film docela páčil. Videl som ho už niekoľko krát a po skončený filmu som vždy spokojný, že som nepremrhal čas nadarmo. Od druhej polovice film trocha slabne, ale zato stúpa na akčnosti a na pozadí hrá skvelá hudba od Klausa Badelta. Takže Soundtrack 5/5, film 4/5 (dúfam, že ma neukameňujete, ale film sa mi fakt páčil). ()

Adm.Nelson odpad!

Príbeh bez hlavy a päty, s obrovským množstvom nelogickostí, klišé strieda klišé, jeden blud náhradza ešte väčší, keby sa to aspoň nebralo tak vážne. A čo mal znamenať ten Irons na konci? 0/10 ()

cielle

Tak hezky to začalo...Jenže pak ten film jakoby úplně ztratil svůj původní smysl a stočil se zcela jiným směrem,bohužel tím špatným..Aspoň že hudba to dotáhla až do konce. ()