Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

C0r0ner

Je to celkem velká sračka (kus nějaké stavby a zkomolená angličtina po 800 000 letech), ale díky skromné stopáži, se na to dá v pohodě dívat. Nejvíc mě ale nadchla skoro úvodní myšlenka, kde se Guy Pearce snaží zachránit svoji holku a dojde k názoru, že to nejde. Pokud se něco stát má, tak se to stane a hotovo. 60% ()

Wormboy

Prva polovica filmu ma fakt dostala, potom tempo aj celkove vyznenie upada. Je velka skoda, ze sa nepodarilo na tento film zohnat lepsieho scenaristu a viac penazi na audiovizualne efekty. Takto paradoxne kraluje celemu filmu hudba Klausa Badelta!!! ()

lakikaki

Začiatok (minulosť) je nadpriemerný, zvyšok filmu (budúcnosť) je slabší a záver filmu je vyslovene slabý. Navyše tu je mnoho (ale vážne mnoho) nelogickostí a tupých nápadov, ktoré filmu dosť škodia. Na jedno pozretie a relax sa film pozrieť dá, ale nie je to nič moc. Slabšie 3 hviezdičky. ()

Flynn

Tady jsem se těšil na nějaké posuny časem a s tím spojené řešení časového kontinua, jež bylo asi nejlepe vykouleno v Návratu Do Budoucnosti.... bohužel se jednalo jen o obyčejné přesuny, jenž vlastně nic neřešily a temná budoucnost s nepovedenými skřety mi jaxi neseděla... takový obyčejný film, který člověk víc jak jednou vidět nemusí... ()

pakobylka

Poněkud fantasmagorické, ale svým způsobem úchvatné. Napoprvé jsem utrousila opatrné 4* a ještě jsem si nebyla jistá, jestli tím nebudu degradovat ostatní filmy, kterým jsem přidělila stejný počet *. Ovšem napodruhé jsem "Stroji času" v eufórii přiklepla (rozhazovačně a bez rozmýšlení) 5* ... jasných a zářivých. Dokonce ani teď, s odstupem několika let, na tom nehodlám nic měnit, přestože je mi jasné, že mé hodnocení má maličko nestabilní základy. Ve druhé polovině stopáže se nachází pár nedotažených či ne právě nejlíp zpracovaných detailů: Vhled do světa Morloků je poněkud povrchní - a možná i zbytečně jednoznačný ... a trochu upocená snaha o rozmáchlé hektické finále částečně pohřbívá decentní, a přesto velice empatickou "retro" atmosféru, která snímek do té doby ovládala. V neposlední řadě tady postrádám nějaké zajímavé živočichy, kteří by se dozajista v daleké budoucnosti na Zemi objevili, neboť podle zákonů evoluce by VŠECHNO ŽIVÉ neúnavně hledalo jakékoli jen trochu schůdné cesty a cestičky pro přežití. Kromě Eloiů a Morloků jsem měla možnost na vlastní oči vidět jen chumel třepotajících se netopýrů a nějaké maličké světélkující vodní potvůrky v podzemí, což je zatraceně málo. Kromě toho se domnívám, že ani Eloiové nebyli vegani - a docela ráda bych věděla, čím se vlastně živili. Leč přes všechny výhrady mám ke "Stroji času" velice pozitivní a velice osobní vztah ... zůstává pro mě sice naivním, ale zároveň fascinujícím a HODNĚ originálním příběhem o cestování v čase, který podtrhuje podmanivá hudba. P.S.: Předlohu jsem nečetla ... a prozatím jsem neviděla ani původní filmovou verzi z roku 1960. ()

Hans.

Mám rád filmy o cestování v čase a tenhle řadím k těm nejlepším. Kredit tomu zvedá hlavně úžasná hudba. ()

otík

Film byl bezesporu zajímavý a poměrně neotřelý tím, že minulost prostě nelze změnit ani tehdy, když máte stroj času. A protože mě film zaujal, dávám tři hvězdičky. Dobré byly triky a výkon Guye Pearceho. Jinak to byl guláš, celkem nepochopitelné zvraty a snad snaha na závěr i dojmout diváka (což se těžce nepodařilo). Rozhodně se to však dalo ještě více pokazit. ()

Flyer

Stroj času se zprvu tváří jako skvělá podívaná, ovšem poté, co se hlavní hrdina dostane do daleké budoucnosti, se celý film totálně rozloží v jedno velké nic. Žádné rozuzlení, žádná pointa, jen pocit, že se tady něco sakra nepovedlo.... ()

PADDY

Dobre efekty, a uzasna hudba.Hudbe davam pet hvezdicek protoze takovou "obrovskou"hudbu naposledy slozil J.Williams kdyz napsal ETho.Pane Badelte, klobouk dolu. ()

moviefilm

Krásna hudba, skvelé masky, výprava a vizuálne efekty sú super. Je to film, ktorý ma donútil rozmýšľať nad ľudskou krutosťou. Ako môžu byť niektorí ľudia tak krutí, že dajú tomuto filmu také nízke hodnotenie?:-) ()

okkac

H.G.Wells by asi ze svého vnuka radost neměl, kdyby viděl jak zmršil jeho novelu. Ta je sice sama o sobě dost krátká na to, aby se čistě podle ní natočil film, ale šlo to udělat líp. ()

Steelista

Když chlápek několik let pracuje na stroji času, díky kterému by zachránil svoji nastávající před smrtí, lopotí se do daleké budoucnosti, kde bojuje s hnusnými odnožemi lidského druhu, aby mu pak bleděmodrý kouzelník sdělil triviální důvod, proč není možné změnit minulost, jednoduše vám dojde, že celé to cestování v čase je úplná zbytečnost. Naproti tomu technicky je snímek zvládnut ukázkově. Například záběr na rozpadající se měsíc mi zůstane v paměti dlouho. A když už nestojí za to se na film dívat kvůli příběhu, tak aspoň kvůli Sienně Guilloryové coby krásné snoubence hlavního hrdiny. ()

fantoci

Film natočený podle původního románu. Nevím do jaké míry se tvůrci drželi předlohy spoluzakladatele žánru sci-fi? Skvělé efekty a výprava. Film slibně začal, slibně se vyvíjel, ale velice slabě a špatně skončil. Poslední čtvrtinu filmu považuji za nepovedenou a možná lehce překombinovanou. Měl jsem z toho pocit, že se snad změnil i tvůrčí tým. Copak hrdina vyřešil problém pro celý svět, nebo jen pro lokální oblast? ()

dan.pacino

No co, že to mělo příběh na dvě věci. No co, že to celé dávalo smysl asi tak jako děravá bota. Hudba byla skvělá, v pár scénách dokonce nachlup stejná Avatarovi a o kostýmech ani nemluvím. Zasloužené 4* ()

Estrellita

Abych řekla pravdu, přijde mi to celé dost k ničemu. Ani hlava ani pata, ani příliš logiky, jen tu kýč a tamhle zase kýč. Dala bych tomu tak možná jednu hvězdičku, ovšem za tu úžasnou muziku musím hodně přitlačit... Badeltova hudba film pozvedá neuvěřitelným způsobem. Ave Eloi! ()

Sokkk_y

U tohohle filmu celkem hodně váhám mezi čístým průměrem a podprůměrem. Od Wellse jsem čekal mnohem více po natočení skvělého Prince Egyptského. Ovšem spíše mě (bohužel) velice zklamal. Celkem slušné herecké obsazení mohlo dokázat trochu více, avšak jejich výkony jsou stejně průměrné. První půlhodina byla výborná a nadějná, ale když se Alxander dostane do daleké budoucnosti, je to hrůza hrůz. Dvě hvězdy tedy dávám díky vizuálním efektům při cestování časem, skvělým kostýmům a celkem dobré Badeltově hudbě. Tím se vracím k začátku komentáře a rozhoduji se pro (pod)průměr. ()