Stíny mrtvých

• USA The Body (více)

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž stáří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem. Podle zbarvení na kostech nohou a zápěstí se dá předpokládat, že příčinou smrti byla stará románská metoda - ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista. Nález přijíždí zkoumat katolický kněz Matt, který se zabývá Novým zákonem. Spolu s jeho objevitelkou - izraelskou archeoložkou Sharon budou muset riskovat své životy, aby odhalili pravdu, kterou skrývá tento epochální objev. Jakmile je totiž nález odhalen světu, začnou se dít podivné věci... (oficiální text distributora)

Arsenal83

S prekvapením som zistil, že Olivia Williams kedysi vyzerala ako žena. Nič extra, ale tie feminínne črty tam naozaj boli. Inak film odpadujú na moje prekvapenie hlavne ateisti, ktorí v tom vidia náboženský blábol, pritom film je presne o tom, ako podkopať základy kresťanskej viery. To je tak, keď hodnotíš podľa toho, či si videl Banderasa dve minúty v sutane. Ja hodnotím podľa toho, že je to len slabý odvar toho, čo Danny Brown priniesol do literatúry a filmu. Vatikán by sa takým nezmyslom nikdy nezaoberal a už vôbec by sa tam kvôli tomu nevraždilo. Proste fikcia ale založená na úplne vratkých predpokladoch. A hej, keď už je ten Banderas taký svätuškár, určite by ako kňaz každú chvíľu nenadával ako pohan. ()

JASON_X

Zjednodušující středoproudový debilismus tohohle filmu se nedá omluvit ani rokem jeho vzniku. Většina podstatných věcí je špatně. Ploché postavy. Nevěrohodné, nerealistické, teatrálně přehrávané. Jediná věrohodná postava je důstojník Moše Kohen z Mossadu, kterého přitom paradoxně hraje Anglosas jako poleno. Infantilně vyobrazené vztahy Židů a Arabů, ideálně pro americké popcornisty. "Polopatistické" teologicko-archeologické disputace kněze a doktorky. Rozhovor kněze s kápem Palestinců. Kněz a důstojník v ortodoxní synagoze. Vlastně většina všech dialogů je mozkorvoucích. A ten závěr s únosem dětí a granátem v tašce, achich ouvej... Ale zápletka je zajímavá, škoda jejího zprasení. A natáčelo se opravdu v Izraeli a ne v obvyklém Maroku nebo Tunisku, což je další malé plus. ()

mis-ko

Skôr by som povedal, že celkom nudný thriller. Nápad je zaujímavý, to áno, ale za celý film ma nič vážne nenadchlo a celý film plynul v akejsi šedi a nevýraznosti. Ani Banderas tentokrát nezažiaril a tak je to len slabý priemer. ()

Vyrida

Kdybych byvál byl věřicí, možná by mě tento film i nějak dokázal zaujmout, ale takhle jsem se v ději ztrácel jak lilipután v rákosí. Rozhodně to však není špatně natočené a troufám si tvrdit, že to své obdivovatele určitě najde, ale to je tak vše co můžu ohodnotit, protože zbytek jde hodně mimo mě a to včetně nápadu odkrýt kristovou hrobku. Herci se snaží a Antonio Banderas v hlavní roli je přeci jen už nějaká známka kvality, ale pořád jsem nedokázal přenést přes celý ten smysl toho to filmu, který je prostě hloupý. Proto hodnotím asi pro někoho překvapivě pouze jednou hvězdičkou za zpracování a máte mé slovo, že od teď se raději budu tomuto filmovému tématu vyhýbat jako čert kříži. ()

Maq odpad!

Stejná šablona jako Da Vinci Code. Stejně nesmyslné, jenže hůře napsané, amatérské, a tedy paradoxně méně zlé. Český dabing je charakteristicky vidlácký: katolický kněz každou chvíli sakruje a bere Boží jméno do úst nadarmo. --- Podobně česky srandovní jsou některé zdejší komentáře. Tak například že by „představa, že by mohlo být nalezeno ono tělo naháněla hrůzu mnoha věřícím?“ Nu, asi tolik, jako se tihle myslitelé bojí, že se za jejich slova před nimi zjeví posel Boží a nafackuje jim. ()

stration

Zajímavý Banderas a námět. Očekávání se ovšem rozplynula, mystika se časem ztratila a ona základní otázka už mě ke konci ani moc nezajímala. Škoda, podobný typ filmů celkem můžu. ()

Skip

Dost nezáživný film s plytkou zápletkou, špatnými hereckými výkony a rádoby originální pointou. ()

gumli

Priemerný duchovný thriller.Ale aj trochu hlúpy,bez urážky.Téma na film veľmi dobrá,ale moc sa to nepodarilo.Ktovie ako by katolícka cirkev naozaj zareagovala,ak by sa skutočne niečo také objavilo.Rozsypalo by sa jej všetko do základov.Ale také filmy treba aj pochváliť,keď už pre nič iné,tak aspoň za odvahu.To nie je film pre hlboko veriacich ľudí,môže sa im zdať protikresťanský.Hlúpy sa mi zdal preto,lebo z vedcov-ateistov robí inteligentov a z kresťanov bláznov a šialencov.Nie každý kresťan je náboženský fanatik.To nie je obhajoba kresťanstva,viem si predstaviť,že Vatikán by za každú cenu to chcel zvrátiť,ak by náhodou k takémuto objavu prišlo. ()

ic

Pro někoho kdo o křesťanstní nic neví (jako já) je poměrně složité se zorientovat v deji, ponevač scénář je psaný pro lidi co o něčem takovém alespoň slyšeli. ()

Juto

Tento film je náboženský thriller odohrávajúci sa v meste Jeruzalem. Začína to celkom pútavo, kým sa to zvrhne na sériu rutinných akčných sekvencií. Koniec filmu sa mi nepáčil bol hrozne hlúpy. 5/10 ()

majo25

Banderas mi v akčných filmoch nikdy veľmi nesedel, ale v tejto mysterióznej dráme ako kňazovi mu to celkom svedčilo. Čo sa týka príbehu, ten je skôr zaujímavý z vedeckého pohľadu a z teologickými následkami, ktoré z neho vyplývajú. Línia izraelsko-palestínskeho konfliktu však udáva tendenciu. Inak je to nenáročná dráma s pár prvkami akcie, ktorá skôr pripomína európske spracovanie. ()

otík

Jeden z mála filmů určených vyhraněné skupině a to věřícím v Boha a Ježíše Krista. Něvěřící se přeci jen asi bude usmívat při scénách, ve kterých jde o krizi víry. Antonio Banderas jako kněz, který pevně věří (v Boha i instituci církve), pak hluboce pochybuje a nakonec mu zbyde jen hluboká víra, podává až snad strhující výkon, jeho herecký projev je výborný. A zvláště jeho procítěná krize víry je pro člověka, který ji už někdy prožil, hodně uvěřitelná. Řek bych, že tento film je určen především pro katolické kněze, kteří podobnou krizi mohou také prožívat a musí se s ní podobně rvát, jako hlavní hrdina. Filmařsky to je celkem dobré, hodně rušivé je však celé politické pozadí filmu a pár akčních scén, které už tak věrohodné nejsou. ()

uhlajz

Téma dobrý, slabě podaný. Většina těchto filmů o církvi má jen jednu myšlenku a kolem té se to furt točí. Nechápu, proč někdo nenatočí pořádný film o tom, jak nám církev lže a zatajuje významné události a objevy. Vždyt je tolik faktů, které vyvracejí mnohá dogmata. Asi se nikdo nechce pouštět na tenký led. Takhle nám budou lhát pořád dokola. Ale asi je to tím, že lidi nechtějí znát pravdu. Takže šátek na oči a hurá zpět do kolotoče běžných denních úkonů. Hlavně nepoužívat mozek... ()

lennyd

Když během stavby sklepa jednoho obchůdku v Jeruzalému objevena krypta s ostatky ukřižovaného člověka, je povolána archeoložka Sharon Golban (Olivia Williams), aby celou kryptu prověřila. Ale čím víc kostru a vnitřek krypty zkoumá, dochází k názoru, že by mohlo jít o samotného Ježíše Krista. Vatikán okamžitě zbystří, a na místo vysílá otce Matta Gutierreze (Antonio Banderas), aby vše prověřil, a případně zabránil úniku informací na veřejnost ... Z filmu jsem trochu rozpačitý - ani nejsem schopen posoudit, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Samotná zápletka je vynikající, věřím tomu, že celá skutečnost by se takto mohla odehrávat. Ani po herecké stránce nemám co vytknout - jak Antonio Banderas, tak i Olivia Williams jsou ve svých rolích perfektní (i když při akčních scénách jsem musel přivřít oči - katolický kněz coby akční hrdina mi moc nesedl). Celkově mi ale akčnější scény k tomuto typu snímku neseděly - hlavně ke konci, když se z filmu stane typický akčňák plný střelby, výbuchů a podobně, to sem vůbec nepatřilo (i když je mi jasné, že museli autoři z celého problému nějak vybruslit).. ()

giovanni3

No církevní tématika o nalezení ,,těla Krista,, zamotaná do Izraele, kde zuří souboj Izrael vs. Palestina je jistě zajímavý, ale samotný scénář je již o dost slabší (herci mne moc nebavily a nikde se 2x nic moc nedělo + napětí film čerpal stále ,,pouze,, z námětu = pořád zkoumám a hledám, sem tam zapochybuji o církvi a končím ,,happyendem,, s granátem v tašce.. ). 2z5 ()