Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Hanes88

Podle mého o něco slabší než první díl. Každopádně je to i tak velice povedené a závěr byl skvěle ukončený. Uma Thurman opět skvělá. 80%. ()

orkadimenza

Wow, tohle bylo jiné kafe než slabá jednička. Quentin mě opravdu příjemně překvapil. Pro všechny, kteří se bojí vol.2 kvůli rozporuplným dojmům z jedničky: nemáte se čeho bát. Musím dát zapravdu většině zdejších komentátorů, Tarantino zde servíruje naprosto odlišné menu, které dokonce funguje lépe jako samostatný film. Dlouho jsem se potýkal se spojitostí, že se jedná o součást filmové série (a dokonce jsem byl zmaten zmínkami o chystaném třetím dílu), odproštěn od těchto myšlenek bych si film vychutnal o něco víc. Po boji s výčtem pochybností k Nevěstě a celé legendě můžu říci, že to nakonec přece jen stálo za to. ()

Paldiny

Tarantino je jeden z mála režisérov, ktorého štýl rozpozná aj slepý divák a ak by som hodnotil týmto smerom, má to za päť. Ale ani jeho druhý Kill Bill moc atraktivity nepobral. Jedna kapitola je zaujímavejšia, iná menej, jeden dialóg napísal génius, druhý uspáva hady a stále nekončí a nekončí, trvá a trvá. A čo je najhoršie, príbeh o pomste je vlastne dopísaný skôr ako ho dopovie sám režisér, jednoducho nič objavné už neponúkne, len povypĺňa medzery toho, čo načrtol a prerozprával prvý diel. Spraviť z dvoch filmov jeden o dĺžke maximálne dve a pol hodiny by bol z môjho pohľadu ideál. Táto štvorhodinová dvojdielna antológia je príliš rozvláčna, štýlovo nakrútená a výraznými hercami obsadená nuda. Plus Uma Thurman a kráska všetkých krások ako sa to tam na každom kroku básní. Ale no tak. ()

Disease

Stejně jako první díl, jde tu opět hlavně o formu. Nicméně odkazy na fung-fu filmy jdou mimo mě, stejně jako závěrečná půlhodina. ()

Rozjimatel

[4,5*]     "You're gonna have to let him warm up to you. He hates Caucasians, despises Americans, and has nothing but contempt for women. So in your case, it might take a little while."     Ako som už spomínal, obe časti beriem ako jeden nerozdeliteľný celok, takže aj pre dvojku platí podstatná časť toho, čo som písal pri jednotke. Hádam jediný väčší rozdiel je ten, že po tom, ako sa Tarantino v prvej časti poriadne akčne vybúril, tu už akčné scény dávkuje pomerne striedmo a časť je vo výraznejšej miere založená na konverzácii. Všetko sa pomaly uzatvára, dozvedáme sa dôvody, predtým iba naznačené, prečo sa udialo to, či ono a jednotlivé zlomky príbehu do seba krásne zapadajú. A konečne sa dočkáme aj dlho avizovaného, priam mýtického Billa s parádnym vstupom na scénu (David Carradine, v tej dobe už v podstate vyslúžilec, je v danej role nadmieru presvedčivý). Až po poslednú kapitolu to má opäť parádny spád, niektoré scény priam vyrážajú dych (vrcholom je zrejme "hrobová" scéna prelínajúca sa s úžasným výcvikom u Pai Meia). Drobnú výhradu mám akurát k poslednej kapitole, v ktorej sa to po nesmierne emotívnom stretnutí začne mierne naťahovať a v záplave slov sa trochu vytráca dovtedajšia údernosť.     "I'm a murdering bastard. You know that. And there are consequences to breaking the heart of a murdering bastard." ()

GREGOIRE

Hodnotit Kill Billa per partes podle mě nelze a tak se jej pokusím komentovat jako celek. Tarantino předvedl jednu ohromnou koláž všech možných „pokleslých“ žánrů, na které můžeme ve filmech narazit. Celou tuto hru stylů, barev, zvuků, animací drží pohromadě jako svorník (ááách, a jak pohledný svorník ) bohyně pomsty v podání Umy Thurman. Tarantino se opět bavil pohráváním si s tempem, s časovými skoky a loudavým poodhalováním dějových zápletek. Po pravdě řečeno – první půlka Killa Billa byla akčně a vizuálně nabitá, ale zdaleka nebylo ještě jasné PROČ všechny ty krvetoky. Čekání na druhou půli bylo hodně dlouhé a mohlo některé lidí klidně odradit (osobně si myslím, že se film sekat vedví vůbec nemusel). Kdo vydržel muka čekání, ten si ve druhém díle Kill Billa může v poklidném (proti jedničce až spaghetti) tempu užívat a vychutnávat brilantní dialogy a zajímavě vypointované zápletky. Tarantinovi se vydařilo herecké obsazení. Takový Dědeček hříbeček - Mistr Pei-Mei je zkrátka super ... Kdo snáší Tarantinův místy hodně černý humor a má vztah k akčnějším žánrům, má se nač těšit. Pro puristy asijských žánrů je asi Kill Bill zklamáním. Tarantino šel vlastní cestou, na samé pomezí parodie a toto „znesvěcení“ a odlehčení žánru je mi osobně velmi sympatické. Jedinou větší výtku mám k abnormálně pohodovému chování dcerky, která matku vidí „in natura“ poprvé v životě Je to sice pěkná maminka, ale i tak je taková láska na první pohled poněkud obtížně uvěřitelná i v akční pohádce :) ... ()

Senfi

Skvělé...je to úplně jiné než jednička, takové...no nějak nevím jak to popsat. Skrátka a jednoduše, je to úžasný, Tarantino mě opravdu nepřestává překvapovat. Akorát ten konec mi přišel trochu urychlenej, ale nevadí, všechno ostatní to bohatě vykompenzuje.. ()

Alf

oproti jedničce konečně také děj, přidat z prvního dílu několik stěžejních scén (např. souboj v Zimní zahradě, ale už ne to, co mu předcházelo), mohlo by to být za plný počet hvězdiček, no, však on si Mistr určitě nenechá ujít příležitost místo za jeden film tržit hned za tři (Vol.1,Vol.2 a Director's Cut) ()

záplata

Nádhera nevěsta dokončí svou pomstu je to lepší než předchozí díl i, když předchozí díl se mi také líbí víc než dost po volume 1 se Tarantino sklidnil s krví a krvavou přehnaností což se mi líbí ještě víc asi věděl že kvůli té krvi to nemělo takový úspěch. Scéna s výukou Pai Meie mě zajujala hodně moc a ta závěrečná s technikou pěti bodů a puklého srdce je poctou celému filmu , hrdina Bill vstane a ujde pět kroků a padne k zemi. ()

Klay

Tentokrát jenom za tři, Quentine. Nemůžu se totiž zbavit dojmu, že to bylo o ničem. Zatímco jednička dějovou pustotu úspěšně zamaskovala vizuálními a žánrovými hrátkami, dvojka staví čistě na příběhu (který má atmosféru, dobré postavy, ale díky rozdělení filmu je pořád jen polovičatý a i jako celek by byl dost slabý) a na dialozích, které jsou pro mě tím největším zklamáním. Zatímco v Pulp Fiction jsem hltal každou větu, druhý Bill je téměř bez vtipu a bez absurdity. Dobré hlášky by se daly spočítat na prstech jedné ruky, nejzábavnější výstup si hned na začátku odbude Samuel L. Jackson a pak strašně dlouho nic. Od Tarantina ale každý fanoušek nějaké ty popkulturní kecy očekává, proto třeba Carradine v závěru vypotí pár totálně dementních žvástů o Supermanovi. Něco takového bych čekal od Quentinových neúspěšných plagiátorů, ne od mistra osobně. Ale aby to nevypadalo, že je Kill Bill 2 vyloženě špatný, tak souboj s Elle (a hlavně jeho vyvrcholení) překonal cokoliv z jedničky a výcvik u Pai Meie byl nádherně stylově natočený. Výsledek je pouze slušná, ničím výjimečná podívaná, kterou režisérovi fanatičtí fanové zbytečně nadhodnocují. ()

dehlie

ešte lepšie ako jednotka plné nezabudnuteľných scén- výchova u pai meia, vyslobodenia sa z hrobu, vytrhnuté oko či záverečný chvat "piatich bodov a puklého srdca". dvdčko kill bill si jednoducho rád púšťam. ako hovoria bratia česi- skvělá podívaná. ()

Dallas

Quentin tu zmenil štýl a treba povedať, ze k lepšiemu. Vol. 2 si v podstate vystačí aj bez vol. 1. Kapitola z Pai Meiom je parádna. Daryl reve ako zmyslov (zrak) zbavená a Michael Madsen s tým jeho vlažným ksichtom je super(len ten klobúk, ten skurvený klobúk). Tarantina a jeho štýl mám rád aj keď toto nie je to najlepšie čo natočil. Dávam 4* , ale mám pocit, že po ďalšom zhliadnutí pôjdem na 5*. Uvidíme ()

Phorbo

Jak kdesi bylo řečeno. Který díl z dvojice Kill Bill uvidíte jako první, ten se vám bude víc líbit. Viděl jsem dřív hold ten první a ten druhý se mi líbil trošku míň. Jestli to bylo kvůuli nedostatku akce nebo snad tam bylo málo krve? Já netušim. Ale je to tak a nic to na tom nezmění. Navíc mi přijde hoooodně divné jak maestro Caradine na konci zkončí. Hodně divný konec. 6/10 ()

Mouzon

Ve své top10 mám sice pouze vol.1, ale lze jej vnímat jako zástupný prvek obou dvou Kill Billů, které oba patří mezi "best of the bests". Rozdíl mezi těmito snímky je ten, že zatímco jedničku můžete zhlédnout téměř kdykoliv, na dvojku je potřeba správně se naladit. Když se totiž ke konci na diváka Bill vytasí s psychologickým rozborem Supermana, nemusí to úplně každý snést. Nemyslím si, že zde neexistuje výraznějších spojnic. Minimálně co se týče žánrových a stylistických rošád, oba dva díly drží podobnou hybridní linii - ta je v jedničce o něco konzistentnější stylově, zatímco dvojka působí koherentně spíše co se týče atmosféry. Mezi oběma díly rovněž poletuje podobný morální kodex. Je ale pravda, že vol.2 si na rozdíl od jedničky výrazně potrpí na charakterovou a dramatickou výstavbu. Pokud bych měl Kill Bill uvážit jako celek, je to zatím nejopulentnější a možná také můj nejoblíbenější (i když nostalgická hodnota Pulp Fiction je silná) Tarantino. ()

simply

Perfektní film, ale nedokážu posoudit který ze dvou dílu je lepší. každý má své silné a slabé stránky. ()

Mikeel

Ve druhém díle Kill Billa jsem značně postrádal masové vyvražďovací scény z jedničky. Nakonec jsem však uznal, že je dobře, že je dvojka odlišná. Je více narativní, neusiluje tolik o šok. Ačkoliv jsem si jist, že bojových scén ubylo kvůli ostré kritice, s níž se prý první díl, právě kvůli své brutální, krvavé scéně v Domě modrých listů, potýkal. Po prvním zhlédnutí mě mrzelo pár detailů které tu nebyly. Například vyškrtávání si jmen ze seznamu atd. Ale postupem času a v návaznosti na první díl jsem usoudil, že je to přeci jedno a i druhý díl Kill Billa se stal jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Tohle Tarantinovo dílko mám prostě nejraději a je to také kvůli hlavní aktérce Umě Thurman, která díky této roli patří do žebříčku mých nejoblíbenějších hereček. ()

spiritus

Druhý Bill rozvíjí příběh do všech stran a ukazuje to o čem se v minulém díle jen mluvilo, či naznačovalo. Ukazuje minulost, počátky, důvody, příčiny a následky. Je toho tady hodně na vyprávění a vysvětlování, ale taky na zničení a zabití. A Tarantino to tak mistrovsky do sebe zakomponoval, že o třídu převýšil první díl. Ve všech možnách aspektech. Jedním slovem. Zábava. Zábava na druhou. Filmová lahůdka nabízející opravdu velmi mnoho. ()

Marys

V porovnaní s jednotkou musím mierne poľaviť v hodnotení. Rozhodne pre mňa dvojka nebola takou pútavou a napínavou, ako jednotka a aj napriek neuveriteľnej schopnosti vykresliť príbeh, v ktorom sa nám najskôr predstaví pointa a potom sa k nej postupne dopracujeme strhujúcim spôsobom, čakal som to v porovnaní s o dosť krvavejšou a akčnejšou jednotkou aspoň o kúsok lepšie. Preto tentokrát len za 4. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)